FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 16Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 
15-11-11 00:23  Odp: [R] IX-21 nie w tę stronę
ANDR7EJ 



Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 11


 - 2

marcel w takiej sytuacji niewiele mogę poradzić. Postaraj się zdemontować lufy lub będziesz musiał zachować niezwykłą ostrożność. Ale chyba nic nie stoi na przeszkodzie, abyś zaprezentował nam zdjęcia swojego modelu. Żaglowców nigdy za wiele :)

--

 
15-11-11 10:12  Odp: [R] IX-21 nie w tę stronę
Mariaszek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 4
 

Witaj ANDR7EJ!

Co do łańcuszka - szczerze mówiąc, gdy patrzy się na zdjęcie Twojego modelu, łańcuch nie wydaje się za gruby. Choć pomoc naukowa, którą nam pokazałeś, rzeczywiście wskazuje, że mógłby być nieco cieńszy.
Ja bym jednak taki łańcuszek zostawił. A jeśli chcesz powalczyć z cieńszym, być może ten będzie Ci pasował: http://www.martola.com.pl/pl144/produkty27259/package_of_1_meter_brass_link_chain_1_35x1_65_mm
Najdrobniejsze łańcuszki widziałem na stoiskach wystawianych przy okazji imprez modelarskich i to głównie na tych stoiskach "plastikowych". Więc może trzeba poszukać jeszcze w innych sklepach dla plastikowców. Ewentualnie wydziergać samemu:)

Napisz proszę słówko o tych ozdobach (kolumienki i gwiazdki) i literkach składających się na nazwę. To papiur, czy coś innego?

Pozdrawiam

--
Ukończone: "Czarny Kruk", "Wolf", "Vesuvius" (1890), "Fuso" (1904), "Mecidiye" (1903), "Swietłana" (1898), "Kersaint", kościół sv.Jilji, kościół z Krpy, HMS "Vega", "Chin Yen", "Pinta", kościół z Vroutek, HMS "Captain"(1870)
Nieukończone: "Mercury", HMS "Cotswold"

 
16-11-11 20:22  Odp: [R] IX-21 nie w tę stronę
ANDR7EJ 



Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 11


 - 2

Dzięki, Mariaszek, za łańcuszkowe namiary.
Teraz parę słów o ozdobach itp. Literki są ze zwykłego papieru używanego w drukarkach. Z książki zeskanowałem widok rufy, przekształciłem w lustrzane odbicie, zaimpregnowałem SG i lewą stronę wydruku w części gdzie są literki pomalowałem na biało. Wycinanie zacząłem od najłatwiejszych kształtem literek czyli "I", "T"...kończąc na "C" i "S". Po wycięciu i odwróceniu ich na białą stronę, jeszcze gdzieniegdzie retuszując, nakleiłem je na czarny pasek kartonu, tworząc w ten sposób element z nazwą. Kolumienki wykonałem z kartonu naklejając dwa paski z odpowiednim rozstawieniem, które podzieliłem na wymiar i dorobiłem dolną i górną część kolumienek. Gwiazdki przed wycięciem ponacinałem wzdłuż ich ramion. Po wycięciu położyłem je na gumce do mazania i delikatnie patyczkiem do szaszłyków powciskałem do momentu aż odpowiednio się złożyły i zabezpieczyłem SG, a po wyschnięciu kleju pomalowałem. Łukowate listwy to też karton z wklejoną żyłką o średnicy 0.25 mm. Orzełek to niemal 100% wikolu nanoszonego drucikiem warstwa po warstwie na wzór z papieru, następnie delikatne malowanie i doklejenie tarczy na korpus orzełka.

--

 
18-11-11 21:50  Odp: [R] IX-21 nie w tę stronę
marcel   

Andrzeju, wstawię fotki tego nieszczęsnego kadłuba... Uprzedzam jednak, że do pięt Ci nie dorastam....

 
03-12-11 16:49  Odp: [R] IX-21 nie w tę stronę
ANDR7EJ 



Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 11


 - 2

marcel wstawiaj śmiało zdjęcia tego kadłuba, a najlepiej to załóż relację z budowy.



Zaczęła się drobnica, czyli odbojnice, bulaje, luki odpływowe, białe schody pośrodku i okapy nad furtami artyleryjskimi oraz nowe ławy wantowe. Ponadto czarne listwy ozdobne z wklejoną pośrodku żyłką, uchwyty żurawi i czekające na wklejenie nowe kotbelki z kocimi mordkami.

--

 
30-12-11 16:09  Odp: [R] IX-21 nie w tę stronę
ANDR7EJ 



Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 11


 - 2



Płaskorzeźby wykonałem w formie oklejek, które z łatwością można zamocować na galionie.

--

 
30-12-11 19:02  Odp: [R] IX-21 nie w tę stronę
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,bardzo ładne te oklejki,ino z czego?pozdrawiam marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
30-12-11 19:37  Odp: [R] IX-21 nie w tę stronę
indianscout   

Andrzej - skąd wytrzasnęłeś matę olfy z podziałką w stopach i taką dużą klamerkę ?

 
31-12-11 12:25  Odp: [R] IX-21 nie w tę stronę
ANDR7EJ 



Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 11


 - 2

marek1 oklejki są papierowe, również tarcza i wygibasy. Posługując się zdjęciami oryginału, wzorki rozrysowałem na bibułce grubości około 0,02mm, wzmocniłem SG i wyciąłem, a następnie pomalowałem i posklejałem wszystko w całość.
Przykładowe zdjęcia oryginału: 1, 2, 3
indianscout mata Olfy z podziałką w stopach została wykonana przez firmę na specjalne zamówienie, a klamerkę dostałem jako bonus ;-)

--

 
11-02-12 21:05  Odp: [R] IX-21 nie w tę stronę
ANDR7EJ 



Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 11


 - 2



Kolejnym krokiem w przebudowie modelu będzie wykonanie kosza dziobowego, lecz zanim podejmę się wykonania tej delikatnej ażurowej budowli postanowiłem wykonać nity na burtach wewnętrznych.



Na nowo zaprojektowałem kratownicę galionową wraz z ubikacjami oraz brakującą górną część stewy.

--

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 16Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024