FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
03-07-11 20:08  Odp: [relacja] Pfalz E.I (projekt własny)
Piotr D. 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 21


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 4

Witam w kolejnym odcinku mojego serialu;-)

Tematem przewodnim jest osłona silnika.




Składa się w sumie z 3 elementów (w tym jednej sklejki)

Wydaje mi się, że sklejenie jej nie będzie stanowiło problemu.

Na koniec oczywiście wygląd całości.


--
pozdrawiam
Piotr


 
03-07-11 20:21  Odp: [relacja] Pfalz E.I (projekt własny)
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Z tą osłoną to faktycznie świetne rozwiązanie! Podglądam dalej bo temat ciekawy :).

--
Skończone: Sao Gabriel, Duyfken, HMS Alert, Carro Veloce C.V. 35, Ursus wz.29, PaK 43/41, Cristobal Colon, Voisin LA III, P-39 Q Airacobra, TKS, Kanone 18, Revenge


"Głupota ma pewien urok, ignorancja nie. " -Frank Zappa

 
04-07-11 22:23  Odp: [relacja] Pfalz E.I (projekt własny)
Piotr D. 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 21


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 4

Wreszcie dostałem w swoje ręce książkę o której wspominałem na początku relacji.
Z zakupu jestem bardzo zadowolony, mam nadzieję, że zaowocuje to powstaniem innych wersji Pfalza E;-)


--
pozdrawiam
Piotr


 
31-07-11 11:07  Odp: [relacja] Pfalz E.I (projekt własny)
Piotr D. 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 21


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 4

Powitać

Od ostatniej aktualizacji trochę czasu minęło, praca nad modelem nieco się rozwlekła. W tym czasie zaczęła powstawać druga, nieco poprawiona surówka. W tej chwili praktycznie 99% części jest już w swojej ostatecznej postaci, poukładanych na arkuszach. Model zajmuje 3 arkusze A4 + 1 arkusz na części do alternatywnego malowania. Pewne elementy w modelu są uproszczone (zrezygnowałem z bloczków oraz popychaczy na "stojakach" przed kabiną i pod kadłubem). Myślę, że początkujący modelarz i tak nie sklei takich części poprawnie (nie mówiąc już o połączeniu tego wszystkiego z linkami), a zaawansowany zwaloryzuje model sam. Dlatego też wszystkie linki są przyklejane bezpośrednio do owych "stojaków". Cały czas zastanawiam się nad tym, czy na poszyciu powinna być jakoś zaznaczona kratownica kadłuba. Autorzy modeli szmatopłatów fakt istnienia takiej kratownicy skrzętnie zaznacza na poszyciu kadłuba, jednak na większości zdjęć Pfalzów poszycie jest zupełnie gładkie. Możliwe że wynika to ze stopnia wyeksploatowania danego egzemplarza. Mój Pfalz nie ma żadnych śladów eksploatacji, więc i kratownice chyba sobie odpuszczę.
Oto zdjęcia z aktualnego stanu prac.







Jeśli zaś chodzi o proponowane przeze mnie malowania, pierwsze będzie takie:

Jest to maszyna służąca na froncie wschodnim na przełomie 1915 i 1916 roku. Myślę, że ładnie by się komponował na półce z rosyjskim Morane-Saulnier N ze stronki Lecha;-)

Drugie malowanie wygląda tak:

Jest to nieuzbrojona maszyna akrobacyjna na której latał Max Holtzem. Dolne powierzchnie skrzydeł i sterów są pomalowane na czarno, natomiast krzyże są białe. Taki układ barw miał podobno pomagać sędziom oraz widzom w zorientowaniu się, w jakiej pozycji znajduje się w danym momencie samolot.

--
pozdrawiam
Piotr


 
03-08-11 22:12  Odp: [relacja] Pfalz E.I (projekt własny)
Piotr D. 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 21


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 4

Czołgiem!

Koniec prac nad modelem jest na wyciągnięcie ręki;-) Jeszcze tylko śmigło, wiatrochron i płoza ogonowa.
Uprzedzam ewentualne pytania o karabin maszynowy - nie, nie jest to samoróbka z kartonu;-) Chłodnica pochodzi z zestawu firmy Master ze Szczecinia. Kurcze, została mi jeszcze jedna, trzeba do niej zaprojektować jakiś samolot;-)



--
pozdrawiam
Piotr


 
04-08-11 17:06  Odp: [relacja] Pfalz E.I (projekt własny)
Piotr D. 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 21


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 4

Pfalz gotowy.
Szczerze mówiąc dziwi mnie, że jeszcze nikt nie opracował modelu tego samolotu. Mimo sporego podobieństwa wygląda dużo atrakcyjniej od Fokkerów serii E, zapewne z powodu mniejszej, bardziej zwartej sylwetki oraz charakterystycznego wykończenia wszystkich krawędzi. Występuje też w wielu, dość znacznie różniących się wersjach.

Jeśli chodzi o sam model, zaprojektowałem go z myślą o początkujących modelarzach, stąd też pewne uproszczenia (o których wspominałem już wcześniej). Zastanawiam się jeszcze, czy nie zrobić drugiej, uproszczonej (kanciastej) osłony silnika. Pfalze latały ze śmigłami w przynajmniej trzech różnych wersjach. W modelu przewidziane jest to najprostsze. Narysowałem również szablon do stworzenia własnego śmigła z kartonu/forniru/sklejki (takie właśnie śmigło znajduje się w surówce). Silnik jest 7-mio cylindrowy, więc ilość powtarzalnych elementów została ograniczona do minimum.
Zapraszam do oglądania:















--
pozdrawiam
Piotr


 
04-08-11 17:12  Odp: [relacja/galeria] Pfalz E.I (projekt własny)
DaFiX 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 5


 - 1

Piękny.
Takie standardowe pytanie. Kiedy można spodziewać się wydania?

--
Pozdrawiam Kacper

 
04-08-11 19:01  Odp: [relacja/galeria] Pfalz E.I (projekt własny)
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Gratulacje. Naprawdę świetnie wygląda a i śmigło drewniane. :-) Jak dla początkującego modelarza to chyba za dużo naciągów, podejrzewam, że z tym mogą być problemy. Pozdrawiam.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
04-08-11 19:39  Odp: [relacja/galeria] Pfalz E.I (projekt własny)
air_22 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 9


 - 1

Właśnie. Czy i jakie są plany wydawnicze modelu?;>

--

Skończone:
A6M3 Zero, DH-82A Tiger Moth, DHC-1 Chipmunk, P-39N Airacobra, PWS-3, PZL-101 Gawron, Me-1101, P-51B Mustang, F4F Wildcat, PWS-3b, Westland Whirlwind Mk.I,

Na warsztacie:
Ki-43-II Kai Hayabusa

 
04-08-11 20:22  Odp: [relacja/galeria] Pfalz E.I (projekt własny)
Piotr D. 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 21


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 4

Z tymi naciągami rzeczywiście może nie być łatwo, ale na pewno zaplątanie ich będzie zdecydowanie prostsze niż w dwupłacie.
Planów wydawniczych nie znają nawet najstarsi górale;-) Z tego co wiem, szmatopłaty kiepsko się ostatnimi czasy sprzedają i wydawcy raczej unikają samolotów z czasów I wś (nie mówiąc już o tak mało znanych tematach jak Pfalz E I). Ale pożyjemy, zobaczymy;-)

--
pozdrawiam
Piotr


 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024