FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  -> 
08-06-11 21:30  Odp: [nowość: MODELIK 16/11] Ciężka haubica B-4 wz.1931
MK747 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Pancho dzięki za info. Ja sklejam w standzie więc sprawa istotna.
Ale i tak kupię :):) tak samo jak WM15 i Tp4 z Modelika.
Pozdrawiam

--

 
08-06-11 22:16  Odp: [nowość: MODELIK 16/11] Ciężka haubica B-4 wz.1931
Teledzin   

Prawa rynku są nieubłagane. Kto chce to kupi.... Kto nie chce ... może czeka na Stegne. Każdy może wyrażac swoje zdanie. A ja zacytuję niedawne stwierdzenie w sejmie : Krytyka i ełnucha łączy to, że obaj wiedzą jak ale nic pozatym. Pozdrawiam

 
08-06-11 22:45  Odp: [nowość: MODELIK 16/11] Ciężka haubica B-4 wz.1931
Janisz 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Krzysiek dzieki za wyjasnienia i kontynuacje. Nareszcie jakies fajne informacje a nie magia.

Teledzin jak masz ochote sie dzielić podobnymi mądrościami narodu wybranego to idź sobie pomaluj w kiblu na ścianie.
Wreszcie jakiś fajny wątek od wielu tygodni na tym forum a Ty tu z taki hasłami wyskakujesz.....
Prawa rynku prawami ale chyba nam wszystkim - po za Tobą zapewne - chodzi o to żeby kupować jak nalepsze modele, jak wolisz pasztety - your choice ale nas w to nie mieszaj.
Po za Stegną są także inne wydawnictwa, mniejsze większe i inne.
Nie trzeba wcale czekać na Stegne wystarczy tylko chcieć.
Po za tym zawsze jest alternatywa w postaci - scratch kit.

--
Janisz
---------------------
Verbum nobile debet esse stabile. (łac.)

Przysłowie staropolskie: Słowa honoru należy dotrzymywać.

 
09-06-11 06:32  Odp: [nowość: MODELIK 16/11] Ciężka haubica B-4 wz.1931
Propeler 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Dyskusja bardzo ciekawa, potrzebna i rzeczowa,
Reasumując, z tego co przeczytałem, to każdy od projektanta, wydawcy, drukarza oraz po .... modelarza, powinien sumiennie przykładać się do swojej pracy.

Pozdrawiam!
Andrzej

--
Nie ma modeli trudnych, są tylko pracochłonne.

 
09-06-11 07:46  Odp: [nowość: MODELIK 16/11] Ciężka haubica B-4 wz.1931
JOL 

 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


A może przed wpisaniem kolejnych kilkudziesięciu wypowiedzi warto poczekać z komentażem, aż model będzie można obejrzeć i dopiero wtedy go oceniać?
Małe sprostowanie - "Modeliki" są od początku roku drukowane w nakładzie nie 1000 a już tylko 500 sztuk, więc tak naprawdę teraz tym bardziej zanim maszyna się na dobre rozpędzi i wyrówna się tzw. bilans woda-farba dający prawidłowy i porządany odcień koloru to trzeba już ją zatrzymywać. Mimo to staramy się drukować coraz lepiej i jak najlepiej, ale bez czterokolorowej sterowanej komputerowo maszyny i dużego nakładu NIGDY nie będzie idealnie, jak na wielonakładowym plakacie. Nie chcę być źle odebrany ale przypominam - kupowanie czegokolwiek w tym kraju nie jest przymusowe. Kogo towar nie satysfakcjonuje nie musi go kupować - drukuję dla tych komu sklejanie sprawia przyjemność (jest takich jeszcze wielu), a nie dla tych komu recenzowanie podnosi adrenalinę. Póki co jedni wydawcy zwijają interes, a inni zwiększają szybko i systematycznie swoją ofertę, co o czymś chyba świadczy.

--
JOL

 
09-06-11 08:34  Odp: [nowość: MODELIK 16/11] Ciężka haubica B-4 wz.1931
Janisz 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Mialem odpowiedziec na powyzszy wpis - ale zmienilem zdanie ....... nie mam w koncu przymusu.

--

Post zmieniony (09-06-11 11:22)

 
09-06-11 08:44  Odp: [nowość: MODELIK 16/11] Ciężka haubica B-4 wz.1931
Propeler 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Rozmawiać, wyjaśniać a nawet spierać się - potrzeba ! Aby póżniej nie rodziło to niejasności i wątpliwości.
Jest jeden warunek - rozmowa powinna toczyć się na poziomie.
Dzięki takim dyskusjom forum to jest żywe i ciekawe.

Pozdrawiam!
Andrzej

--
Nie ma modeli trudnych, są tylko pracochłonne.

 
09-06-11 10:27  Odp: [nowość: MODELIK 16/11] Ciężka haubica B-4 wz.1931
Janisz 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Propeler widziales odpowiedz Wydawcy.
My jakos chcemy rozmawiac itp tylko po co jak dostajesz taki a nie inny wpis do poczytania.

Powinienem raczej napisac : bez komentarza

Pozdrawiam

--
Janisz
---------------------
Verbum nobile debet esse stabile. (łac.)

Przysłowie staropolskie: Słowa honoru należy dotrzymywać.

 
09-06-11 11:06  Odp: [nowość: MODELIK 16/11] Ciężka haubica B-4 wz.1931
krzysiek 

Na Forum:
Galerie - 1
 

JOL - doskonale rozumiem o czym mówisz i na niskie nakłady, poza drukiem cyfrowym, nie ma sposobu. To na co ja chciałem zwrócić uwagę to fakt, że można wykonać całą masę pracy zanim zacznie się drukować i praca ta wpłynie na wyższą jakość modeli.

Pozdrawiam
Krzysiek

 
09-06-11 11:59  Odp: [nowość: MODELIK 16/11] Ciężka haubica B-4 wz.1931
JOL 

 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Ja nie twierdzę że wszystko jest zawsze O.K.. Mało tego, sam bardzo często nie jestem zadowolony z efektu bo nie zawsze się udaje osiągnąć to co się chciało. Sam też popełniam błędy - nikt nie jest idealny. Ale proszę zrozumieć - maszyna offsetowa to nie jest "taka wielka plujka" jak się niektórym wydaje i drukowanie naprawdę jest bardzo skomplikowaną sprawą, zwłaszcza na maszynie jednokolorowej. Żeby dobrze drukować trzeba kilku, a nawet kilkunastu lat doświadczeń, a my robimy to sami dopiero od 2 lat. Proszę ocenić wszystkie 10 modeli jakie teraz wypuszczamy - wydaje mi się że poprawa jest zauważalna, choć oczywiście zawsze będzie się do czego doczepić.
Niektórym z Was się dziwię - modelarstwo kartonowe to przecież ma być z założenia hobby i rozrywka - po co traktować to jak dziedzinę nauki i w dodatku tak emocjonalnie? To podobno jest hobby dla ludzi cierpliwych i opanowanych. Tych których tak strasznie co chwila coś lub ktoś denerwuje może powinni zainteresować się jednak czymś innym ? Od kilku lat zabieram głos na Forum bardzo rzadko, teraz też nie będę kontynuował dyskusji, bo odnoszę wrażenie że niektórych nic tak nie kręci jak "dokopanie wydawcy" i tylko czekają na okazję. Panowie - kleję modele już ponad 40 lat, projektuję od ponad 30 lat (pierwszy MM mojego autorstwa ukazał się w 1981 roku), a wydaję ponad 20 lat - większość z Was nawet tak długo jeszcze nie żyje. Nie wiem, czy wliczając projektowanie dla MM, nie jestym najstarszym czynnym "weteranem" w "tej branży" - może na odrobinę szacunku i wyrozumiałości dla mojej siwej głowy zasługuję? (TO BYŁ ŻART!). A młodszych, zdolniejszych i bardziej przebojowych zawsze zapraszam - pokażcie sami co potraficie.

--
JOL

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024