FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
10-08-11 19:48  Odp: [R/G] ORP Piorun - MM 12/2001
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Jak to robisz, że ci reje nie odrywają się od masztu przy naciąganiu przymocowanych do nich lin???

 
10-08-11 23:17  Odp: [R/G] ORP Piorun - MM 12/2001
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Cieszę się, że model sie podoba.
Akra - reje przyklejam przed malowaniem klejem SG, a cały sekret to nić - kupiona w pasmanterii nić elastyczna ( są różne kolory ), którą można naciągnąć i przy odpowiednim właśnie naciągu nic się nie urywa i nie odkleja. Jedyne o czym trzeba pamietać przy stosowaniu tej nici to ,że do odcinania trzeba mieć skalpel bo nawet dobry nożyk ma trudnośi z równym przycięciem ( nic się ,,siepie" - jak to się mówi po poznańsku ).
ZbiG - nie będę ukrywał, że właśnie różne maskowania i ,,dziwne" kolory są dla mnie jednym z kryteriów dobierania modeli do sklejania, ale oczywiście każdy ma swój gust i trzeba go uszanować.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
11-08-11 08:23  Odp: [R/G] ORP Piorun - MM 12/2001
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Witaj.
Ja też przyłączam się do gratulacji. Model jest wykonany bardzo starannie. Pokusiłeś się nawet zaaranżować „akcję ładowniczą” przy dziale 102 mm.
(w następnym kajaczku spróbuj zastosować nieco cieńsze druty na słupki relingu).

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
11-08-11 08:45  Odp: [R/G] ORP Piorun - MM 12/2001
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Jest na co popatrzeć.
Gratulacje.

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
11-08-11 10:54  Odp: [R/G] ORP Piorun - MM 12/2001
Lobo 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7


 - 3

Wspaniały okręt. Będzie nie wątpliwie ozdobą twojej kolekcji. Strasznie mi się podoba!!

--
_________________________________________________________
Na warsztacie ORP Wicher 1:200 Military Model 4/96

Dioramy: Polowanie na Japońską latającą łódź 1:200

Ukończone i w Galerii: JAK 1 / TK-3 / TKS / RWD 25 / Wall-E

Projekt "50latMM :
4/82 Mi-24 i Ki-43 / 1-2/84 Pancernik Potiomkin / 3/84 J2M Raiden

 
11-08-11 17:44  Odp: [R/G] ORP Piorun - MM 12/2001
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Dzięki wszystkim za miłe słowa i pochlebne opinie.
Atr - poleciłeś mi ten model i serdecznie Ci dziękuję za to bo miałem naprawdę frajdę przy jego sklejaniu. Co do drutologii to tak jak pisałem w ,,przedmowie" galerii koncowej w następnych modelach chcę nad nią pracować, a szcególnie właśnie żeby robić ją z cieńszych drucików. Jak wyjdzie - zobaczymy.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
11-08-11 22:18  Odp: [R/G] ORP Piorun - MM 12/2001
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Nie doczytałem się, czy już masz wybrane kolejne plany…

A jakbyś tak…. Hood’a do kompletu??
No a jak go wykonasz tooo…, nooo… do kolejnego kompletu, tego okręta na B…

Oczywiście to takie podpuchy. Ale mam ogromną chętkę pooglądać kolejne Twe wykonania.
Powodzenia i raz jeszcze gratulacje.
(a dodam sobie szczyptę: nie zapomnij o nieco cieńszym olinowaniu, może z żyłki?)

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
12-08-11 08:58  Odp: [R/G] ORP Piorun - MM 12/2001
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Art. Tak szczerze to mam teraz w planach zrobić cztery maleństwa, tzn torpedowce z I WŚ (dwa już w trakcie wykonania i dwa czekają). Zejdzie mi na nie napewno kilka miechów, a potem zobaczymy. Mam kupionych kilka modeli (Hood'a akurat nie, chociaż bez podlizywania, ale biorę go pod uwagę, bo bardzo mi się podoba jego sylwetka i mógłbym ,,czerpać całymi garsciami" przy jego sklejaniu z relacji Micha ), ale zanim wezmę się za jakiś pancernik chciałbym poćwiczyć na mniejszych i mniej skomplikowanych modelach. Kupiłem ,,Burzę" z Questu i najprawdopodobniej to własnie ona zagości w stoczni po torpedowcach (bardzo podoba mi się i sylwetka i malowanie ), a potem zobaczymy. Co do olinowania to robiłem je z elastycznej nici,którą kupiłem ,,na oko" jeśli chodzi o grubość. Już w aktualnie robionych torpedowcach zrobię olinowanie z cieńszej. W Piorunie wydawała mi się za jasna no i srzeliłem sobie samobója bo ją pomalowałem, co spowodowało oczywiście jej pogrubienie.

--

Post zmieniony (20-09-15 21:26)

 
13-08-11 22:47  Odp: [R/G] ORP Piorun - MM 12/2001
Tysiuniek 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Jak dla mnie, ten model pięknie wyszedł.Nie ukrywam, że w dużym stopniu sie na nim wzoruję,klejąc własnego, chociaz takiego poziomu pewnie nigdy nie uda mi się osiągnąć.Gratuluję.

 
15-08-11 09:57  Odp: [R/G] ORP Piorun - MM 12/2001
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Model piękny. Dokładnie sklejony. Jak sobie poradzisz z cieńszymi drucikami i linkami będzie już rewelacyjnie.

Bardzo mi się spodobały mosiężne "dzowneczki" - elementy wyposażenia na bokach nadbudówek. Jak je robiłeś?

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024