FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 6Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
07-09-14 03:07  [R/G] IJN Ise (Answer)
Rafal_T 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 26
 

Witam,

Po dluzszym okresie przestoju stocznia ruszyla ponownie. Na warsztat wzialem IJN Ise z wydawnictwa Answer - moze ze wzglegu na mieszane opinie odnosnie jakosci i sklejalnosci modelu. Jak rowniez fakt iz nie bawilem sie wiekszymi modelami tego wydawnictwa do tej pory. Oto co udalo mi sie do tej pory "wypocic".



I porownanie z kolosem - IJN Yamato od Hala.



Przy dokladnym porownaniu okazuje sie ze specjalnie zrobiony poklad lotniczy na Ise jest tylko troszke wiekszy od pokladu lotniczego na Yamato...

Moge powiedziec ze model nie jest zrobiony zle, ma swoje mankamenty (ale po przeprawie z Indianapolis jest to pikus) - mialem jedynie problemy z uformowaniem poszycia w okolicach rufy - karton jest troche dziwny. Drobne elementy sie wycina czasami fatalnie, bo karton jest jednakowy i troche grubszy - ale coz, jakby kazdy model sklejalo sie tak samo - to byloby to nudne.
Jest jedna rzecz, ktora mnie irytuje - to ze ta sama czesc moze byc rozrzucona na kilku arkuszach - wyglada jakby projektant chcial upchac czesci na jak najmniejszej ilosci arkuszy. Czasami skleje cala partie i okazuje sie ze... przegapilem dwie sztuki - wiec jedziemy ponownie.

Zapraszam do komentowania.

--

Post zmieniony (10-10-14 02:02)

 
07-09-14 07:14  Odp: [R] IJN Ise (Answer)
Adam Łabędzki 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Jak na razie prezentuje się świetnie !

 
07-09-14 08:57  Odp: [R] IJN Ise (Answer)
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Ładnie kleisz ten okręt. Nie jest prosty do sklejenia choćby ze względu na kształt kadłuba.

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
07-09-14 09:56  Odp: [R] IJN Ise (Answer)
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,chyba najładniejszy okręt IJN wg mnie ze względu na artylerię kazamatiwą i te lotnisko,podoba mi sie równiez wykonanie,pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
07-09-14 17:22  Odp: [R] IJN Ise (Answer)
Cyryl 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 5
 

Fajnie wygląda, jak już masz kadłub sklejony to już jest z górki.
Pytanko.
Jak robiłeś szkielet kadłuba? Korzystałeś z "laserów", wypełniałeś pianą, oklejałeś tekturą piwną?
Pytam, bo ten model stoi u mnie pierwszy w kolejce do klejenia.
Pozdrawiam.

--
W kolejce: Isuzu, Matsu, Fuso , Nagato, Junyo, Hiei, Yukikaze.Nisshin, Oyodo,
Akagi, Zuiho, Mogami, Tama, Nahi, SBT.
Do kupienia: Suzuya, Uranami, I-400..............

 
07-09-14 17:46  Odp: [R] IJN Ise (Answer)
Rafal_T 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 26
 

Dziekuje za komentarze.

Jak chodzi o szkielet to korzystalem z laserow - jednakze ze wzgledu na rozmiary kadluba zrobilem "podposzycie" z paskow tektury 2 mm doklejonych do wreg "na styk" i pozniej przeszlifowanych. Za pomoca kalki odrysowywalem element poszycia, przenosilem na tekture, zmniejszalem rozmiary (aby sie zmiescilo pomiedzy wregami), cialem na paseczki i doklejalem do kadluba na styk. Jest to pracochlonne, ale uzyskuje sie dosc sztywna konstrukcje i nie ma "zapadania sie" elementow kadluba po przklejeniu poszycia. Zrobilem to pierwszy raz i musze przyznac ze jest to sposob na nastepne modele.

Pozdrawiam

--

 
07-09-14 18:11  Odp: [R] IJN Ise (Answer)
karlos   

Witam . Czyli Panie Rafale warto zainwestować w ten model?? Bo takie opinie krążyły na ten temat ,że zdryfowałem . Rozumnie że nie wszystko musi byc w 100% ok . Pozdrawiam

 
07-09-14 18:58  Odp: [R] IJN Ise (Answer)
Tomasz 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Witam i zasiadam w rzędzie osób oglądających relacje a jest co podziwiać, bo klisz czysto, ładnie. Kadłub wymagający i poradziłeś sobie super. Oby tak dalej poszło na nadbudówkach. Powodzenia.

 
07-09-14 19:28  Odp: [R] IJN Ise (Answer)
Cyryl 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 5
 

Dzięki za info.
Boję się tej techniki, ale w końcu muszę spróbować.

--
W kolejce: Isuzu, Matsu, Fuso , Nagato, Junyo, Hiei, Yukikaze.Nisshin, Oyodo,
Akagi, Zuiho, Mogami, Tama, Nahi, SBT.
Do kupienia: Suzuya, Uranami, I-400..............

 
07-09-14 22:22  Odp: [R] IJN Ise (Answer)
Jorzik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

Bardzo ładnie się prezentuje. Brawo.

--
Pozdrawiam Jorzik

Na morzu: YAMATO,SHOKAKU, KIJI,, MUTSUKI, NISSHIN,KITAKAMI,TSUGARU,HIBURI ,Akitsu Maru
W powietrzu: G4M2 BETTY
Na lądzie: Typ 2 Ka-Mi,Typ 95 Ha-Go,Typ I Ho Ki,Typ 4 Chi To,Typ 4 Ka Tsu,Typ 94 Te Ke,Typ 97 Chi Ha,Typ 97 Shinhoto Chi Ha,Typ 5 Chi Ri ,Typ 1 Chi He,

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 6Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024