FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
13-10-12 22:39  Odp: [Relacja] Papegojan wyd. Shipyard nr 34
kudłaty 



Na Forum:
Relacje w toku - 10
Relacje z galerią - 2
Galerie - 26


 - 2

Działaj dalej. Jest OK.
Te niby większe szpary poszycia znikną w gąszczu masztów, rei i olinowania ;-)

Powodzenia

--
"The idea is to die young, but as late as possible"
Ashley Montagu

... A trolla, to najlepiej ignorować :)) ...

 
13-10-12 22:50  Odp: [Relacja] Papegojan wyd. Shipyard nr 34
MBig 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 5
Galerie - 4
 

Witaj w klubie. Szkoda, że nie zdecydowałeś się na lekkie upaćkanie. Daje to piorunujący efekt. Zajrzyj do mojej relacji z budowy Kruka, tam opisałem jak to fajnie pobabrać.
Trzymam kciuki.

PS. Zasiadam w trzecim rzędzie (jestem dalekowidzem). ;)

--
Aberdeen Modellers Society member since 2007. :)

---------------------------------------------------------------------------------------------------
Skończone: Zlin 42M , Kondor D-6 , SG-38 , Stridsbat 90 H , Monitor rzeczny z wojny w Wietnamie CCB , Ironclad z wojny secesyjnej USS Carondelet , Tkp30


Jak ogarnie mnie pracowity zapał, siadam sobie cichutko w kąciku i czekam, aż mi przejdzie.

Jestem KARTONHOLIKIEM. ;)

 
15-10-12 10:54  Odp: [Relacja] Papegojan wyd. Shipyard nr 34
k_natlenie 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Doszedł kolejny element. Ornament z Magic Sculpta pomogła mi zrobić żona.



Wyszło kolejny raz, że użyłem za grubej tektury. Kupiłem jakiś czas temu niby 0,5 mm z kredową powierzchnią z jednej strony, a że nie mam suwmiarki, to wydawało mi się, że jest ok. Sklejając 6 elementów dodanej dziś części, każdy po kolei naklejając na tą tekturę, wyszła za szeroko po ok. 1 mm z jednej i z drugiej strony patrząc na całą część od dołu i z góry po naklejeniu na nią pasków. Paski te mają wg. instrukcji zakryć tą część bez pozostawiania żadnych wystających spod nich krawędzi. Odkrywczy wniosek z tego taki, że grubość tektury lepiej żeby była dokładnie taka, jak chcą w instrukcji.

MBig:
Jeśli chodzi o malowanie, to zostawię kolor nadruku, podoba mi się taki jaki jest. Choć z zainteresowaniem będę śledził, jak Twój Kruk będzie wyglądał w miarę dalszej pracy.

Pozdrowienia,

Karol

--

 
16-10-12 14:15  Odp: [Relacja] Papegojan wyd. Shipyard nr 34
k_natlenie 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Parę dodatkowych części i trochę więcej zdjęć.



I tak to teraz wygląda.

Pozdrawiam,

Karol

--

 
16-10-12 18:06  Odp: [Relacja] Papegojan wyd. Shipyard nr 34
madteam19 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

No no prezentuje się naprawdę sympatycznie;)

--
moja stronka http://www.madteam-modelarstwo.cba.pl zapraszam
pozdrawiam
Patryk vel madteam

 
16-10-12 21:06  Odp: [Relacja] Papegojan wyd. Shipyard nr 34
MBig 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 5
Galerie - 4
 

K_natlenie.

Ja już też nie wierzę w grubości tekturki. Na normalną tekturkę naklejam tylko elementy szkieletu. Jeśli mam części, które maja być naklejone na tekturkę, używam do tego zwykłego kartonu, naklejając kolejne warstwy na siebie. Daje to ok 0,2 mm na warstwę. Jak mam odpowiednią grubość (zmierzone suwmiarką lub przymierzone do paska oklejającego bok) wycinam ostrym nożykiem po wyschnięciu. Wadą tej metody jest tylko dłuższy czas schnięcia, ponieważ wszystkie warstwy są przesączone klejem. Jest to też zaletą, ponieważ część jest zaimpregnowana na wskroś, przez co jest mocniejsza. Drugą zaletą jest to, że kolor boku jest biały, a więc przy retuszowaniu nie zmieni ci się kolor farby (często przy malowaniu brązowej tektury musisz położyć grubszą warstwę, aby barwa tekturki nie przebijała.

--
Aberdeen Modellers Society member since 2007. :)

---------------------------------------------------------------------------------------------------
Skończone: Zlin 42M , Kondor D-6 , SG-38 , Stridsbat 90 H , Monitor rzeczny z wojny w Wietnamie CCB , Ironclad z wojny secesyjnej USS Carondelet , Tkp30


Jak ogarnie mnie pracowity zapał, siadam sobie cichutko w kąciku i czekam, aż mi przejdzie.

Jestem KARTONHOLIKIEM. ;)

 
16-10-12 21:48  Odp: [Relacja] Papegojan wyd. Shipyard nr 34
Borek 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Gratuluję udanego modelu i żonki co ma talent do rzeźbienia :) Prezentuje się super

 
20-10-12 18:12  Odp: [Relacja] Papegojan wyd. Shipyard nr 34
k_natlenie 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Dziś kilka zdjęć dziobu z nowymi częściami. Muszę przyznać, że zajęło mi trochę czasu wycięcie tego wszystkiego, a efekt średni. Muszę jeszcze nabrać wprawy przy tego typu elementach.



Do następnego!

 
20-10-12 20:39  Odp: [Relacja] Papegojan wyd. Shipyard nr 34
Lepic 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Mi się podoba (mam ten model na kupie...tzn w szafie,oczekujących) Armatki sam zrobisz czy zakupisz gotowe?
Pozdrawiam

 
20-10-12 21:19  Odp: [Relacja] Papegojan wyd. Shipyard nr 34
Patryk.K 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5


 - 1

Przy budowie "Wodnika" czerpałem rozwiązania holenderskie, także temat bliski. Podpatruję bo jest co. :-)

--
Osobnik kolejowo - morski.
"Szkutnicy to ludek pracowity i dokładny"
"Pamiętaj, że to pingwin, a nie dzięcioł. Dziobek inny to i dzięciolenie wolniej idzie..."
http://kartonowakolej.pl/

Żagle: Pospeshniy 1845, Jacht holenderski 1768, Lexington 1776, HMS Alert 1777, JKM Wodnik 1623
Kolej: Ol49 1:45, Tr203 1:45, tabor "Cukrowni Kruszwica" H0e, Wagon 1Aw H0e

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024