FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 20 z 23Strony:  <=  <-  18  19  20  21  22  ->  => 
27-10-11 16:29  Odp: [Relacja/Galeria] Diorama ''Wrak Bismarcka'' 1:400
syriusz 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 9


 - 16

Witam Akra
Jako, że chorowałem, gdy Ty sukcesywnie robiłeś dioramę, to postanowiłem obejrzeć ją od miejsca, w którym przerwałem jej śledzenie.
Klikając kolejne strony, oglądając zdjęcia i czytając Twoje wpisy przyznam, że BARDZO DUŻO się napracowałeś by ją wykonać. Mam na myśli: zdobywanie zdjęć autentycznego wraku, trzymanie się skali modelu, szukanie/próby/dobór odpowiednich materiałów itd. Naprawdę OGROM pracy włożyłeś Akra. Wykonanie dioramy wraku Bismarcka nie byłoby możliwe dzięki Twojej WYOBRAŹNI, WIEDZY i DOŚWIADCZENIU MODELARSKIEMU. Ciesze się, że wielu naszych wspaniałych forumowiczów służyło Ci pomocą.
Gdy kliknąłem na galerię końcową i zobaczyłem zdjęcia, które (jak już zdążyłem przeczytać wykonał wraz z Tobą Twój syn) byłem OGROMNIE POZYTYWNIE ZASKOCZONY. Są wspaniałe i jedyne w swoim rodzaju, bo takich nigdy jeszcze nie widziałem. Rewelacja.
Diorama "Wrak Bismarcka" zrobiła na mnie duże wrażenie i przyznam, że bardzo mi się podoba.
GRATULUJĘ AKRA - świetna robota.

--
"Wierzę wbrew nadziei"
Zapraszam na moją stronę - http://www.syriusz.tkdami.net

__________________________________________________
Jeśli chciałbyś pomóc mi w leczeniu, możesz to zrobić poprzez:

Przekazanie 1% podatku
KRS: 0000064892
Cel szczegółowy koniecznie wpisz: Łukasz Głowacki

lub

Dobrowolne wpłaty skierowane na moje konto bankowe:
Numer konta: 30 1140 2004 0000 3302 4139 9308
Tytułem: Łukasz Głowacki

 
27-10-11 17:27  Odp: [Relacja/Galeria] Diorama ''Wrak Bismarcka'' 1:400
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

syriusz, zdjęć nie wykonał "wraz ze mną mój syn",bo praca była podzielona w inny sposób: on robił fotki, a ja w fotelu popijałem sobie... maślankę oczywiście. Sam synek jest na maślankę jeszcze za młody, bo ma zaledwie 35 lat :-)

 
27-10-11 19:17  Odp: [Relacja/Galeria] Diorama ''Wrak Bismarcka'' 1:400
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

"ma zaledwie 35 lat :-)"

Akra, pozwolisz że zapytam - z którego jesteś roku?

PS. W galeriach 50-lecie MM raczej nie wpisuje się komentarzy. Program informuje pod twoim awkiem, że masz 3 galerie w tym dziale włącznie z 7/1972 Samolot myśliwski Dewoitine D 520 a to tylko Twój komentarz a nie model. Poproś moderatora by ten komentarz wyciął.

--

Post zmieniony (27-10-11 20:25)

 
27-10-11 20:32  Odp: [Relacja/Galeria] Diorama ''Wrak Bismarcka'' 1:400
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

1951, niestety. Wpis anulowałem.

 
28-10-11 00:01  Odp: [Relacja/Galeria] Diorama ''Wrak Bismarcka'' 1:400
greg   

Cóż tu można więcej napisać ?
Chyba już wszystko zostało powiedziane.
Niesamowity efekt !
Świetna diorama !
Kapitalne zdjęcia !
Po wielokroć - moje gratulacje za osiągnięty sukces !
Podziwiam i pozdrawiam.

ps; w takim razie, czekam/y na "górnego" Bismarka. :-)

 
28-10-11 07:30  Odp: [Relacja/Galeria] Diorama ''Wrak Bismarcka'' 1:400
Kemot 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


 - 6

Zdjęcia z batyskafu są extra! Duże gratulacje za pomysł i wykonanie!
W 100% zgadzam się ze starym. Tego typu dioramy ciężko będzie ładnie pokazać "na żywo". Gra świateł ma jednak tutaj kluczowe znaczenie.

Jeśli można by się czegoś przyczepić... Troszkę (wg mnie oczywiście) nie współgrają ze sobą malowane fragmenty z prześwitami oryginalnego opracowania. Nie wiem czy nie lepiej byłoby, gdyby model był całkowicie pomalowany (szarości). A włazy i inne detale ponaklejane aby nie było "płaskości" na dużych powierzchniach. Chodzi głównie o to, że te linie z opracowania są zbyt mocno widoczne na takim wraku.
A może przemalować jakąś niezbyt mocno kryjącą farbą całość, wtedy czarne obrysy były by mniej rzucające się w oczy. To oczywiście takie luźne przemyślenia.

--
pzdr
Kemot

 
28-10-11 08:21  Odp: [Relacja/Galeria] Diorama ''Wrak Bismarcka'' 1:400
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Kemot - wszystkie włazy są naklejone na te narysowane w modelu prostokąty. Z kolei wszelkie wydrukowane linie widoczne na makro, w realu trudno nawet zauważyć (makro działa jak rodzaj wielkiej lupy, z którą przecież na codzień się nie chodzi :-)
Co tylko się dało, zamaskowałem "rdzą" - zrobię jednak jeszcze dodatkowe rdzewienie tu i ówdzie żeby nawet lupa aparatu fotograficznego nic nie znalazła...

 
28-10-11 08:58  Odp: [Relacja/Galeria] Diorama ''Wrak Bismarcka'' 1:400
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,dioramka ogólnie ładna ,lecz brak mi drobnej druciarni ,śladów chociażby po relingach, antenach i innych takich drobiazgach, które moim zdaniem nadałaby jej bardziej realnego wymiaru,bardzo ładne zdjęcia szczególnie z reflektorka, pozdrawiam marek

--

Post zmieniony (28-10-11 09:00)

 
28-10-11 10:58  Odp: [Relacja/Galeria] Diorama ''Wrak Bismarcka'' 1:400
Tuco 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Gratuluję!!
Rewelacyjna diorama!
Świetna relacja!

--
Pozdrawiam!
Tuco

 
28-10-11 17:16  Odp: [Relacja/Galeria] Diorama ''Wrak Bismarcka'' 1:400
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

marku: resztek anten na wraku nie uświadczysz, zostały nieliczne powyginane słupki relingu.Kilka sztuk zrobiłem, zostalo mi jeszcze kilkanaście sztuk na nadbudówkach, ale chciałem już zrobić galerię, bo limitował mnie wolny czas syna. Na kadłubie, poza wygiętym kawałeczkiem flagsztoku (zrobiłem go) nie zachowalo się chyba nic. Relingi jako elementy cienkie same z siebie źle zniosły siedemdziesięcioletnią kąpiel w słonej wodzie :-)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 20 z 23Strony:  <=  <-  18  19  20  21  22  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024