FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Poprzednie wiadomości  |  Następne wiadomości 
 Strona 1 z 23Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
20-05-11 10:57  [Relacja/Galeria] Diorama ''Wrak Bismarcka'' 1:400
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Nadejszła wiekopomna chwila... czas na moją pierwszą relację. Orkiestra tusz, proszę :-)

Od pewnego juz czasu myślałem o zrobieniu dioramy „Wrak Bismarcka” na bazie JSC 1:400. Model jest do linii wodnej, wrak stoi na dnie głęboko w piachu, mniej więcej akurat do linii wodnej, ponadto odpada cała czasochłonna drutologia i relingi (ocalały nieliczne, powyginane fragmenty) . Nie będzie także większego problemu z retuszem, bo i tak okręt będzie poddany intensywnemu brudzingowi (o to będę się martwił później, odnajdę najpierw na Konradusie rozliczne Wasze praktyczne porady w tej sprawie). Nie wiem także, gdzie zdobyć jakieś „aż” 3-4 centymetry łańcucha kotwicznego w tej skali – jak na złość bowiem kawałeczek łańcucha został na pokładzie przy prawym kabestanie!
Per saldo zatem – jak mawiają Rosjanie - why not? Nabyłem więc drogą kupna JSC



Następnie przeryłem swoją bogatą morską bibliotekę, gdzie znalazłem trzy pomocne książki z rysunkami i zdjęciami wraku





Ściągnąłem także parę dodatkowych fotek z netu i uznałem, żem gotów. Po czym przejrzałem po raz n-ty dokładnie „The lost ships of Robert Ballard” i pomyślałem chwilę nad dioramą „Wrak Quincy”



Który to pomysł w końcu odrzuciłem, jako że musiałbym projektować od początku wszystkie elementy okrętu. Uznałem ponadto, że zaledwie jeden rysunek + parę fotek wraku oznaczałoby konieczność zbyt dużej ingerencji fantazji w finalny wygląd modelu. No to – myślę sobie - może pójść na łatwiznę absolutną i zrobić w jedno popołudnie dioramę „Wrak Kirishimy”?



Ambicja jednak zwyciężyła, zabrałem się więc do Bismarcka. Zamalowałem narysowane łańcuchy na dziobie, a po sklejeniu trzech części kadłuba zabrałem się za wycinanie dziur w pokładzie po celnych pociskach. Oto dziura przy wieży Anton



Wyciąłem wszystkie cztery otwory, w których znajdowała się ciężka artylerii. Ponieważ w chwili tonięcia okręt obrócił się o 180 stopni, działa wypadły sobie ze swych gniazd i poleciały na dno. W otworach tych wkleję później puste walce, w których osadzone były „korzenie” dział.

Śródokręcie najbardziej ucierpiało od ciężkiej artylerii Angoli





Od wewnątrz kadłuba okolice dziur pomalowałem na czarno, żeby patrząc na nie od strony pokładu nic tam nie bielało.



A dodatkowo otwory te zakleiłem „skrzynkami”, także czarnymi wewnątrz



CIEKAW JESTEM JAK TO WYJDZIE. Gdybym coś zrobił/robił nie tak, bardzo o wskazówki.

Post zmieniony (26-10-11 17:52)

 Odpowiedz na tę wiadomość  |  Tematy/Start  |  Wyświetlaj płasko   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 

 Tematy Autor Odsłon Data
 [Relacja/Galeria] Diorama ''Wrak Bismarcka'' 1:400  nowe
Akra 57625 20-05-11 10:57
 Odp: [RELACJA] DIORAMA "WRAK BISMARCKA" 1:400  nowe
Waldek K 611 20-05-11 11:14
 Odp: [RELACJA] DIORAMA "WRAK BISMARCKA" 1:400  nowe
syriusz 665 20-05-11 11:15
 Odp: [RELACJA] DIORAMA "WRAK BISMARCKA" 1:400  nowe
viltianus 589 20-05-11 11:24
 Odp: [RELACJA] DIORAMA "WRAK BISMARCKA" 1:400  nowe
Andrzej 564 20-05-11 11:32
 Odp: [RELACJA] DIORAMA "WRAK BISMARCKA" 1:400  nowe
Akra 801 20-05-11 11:54
 Odp: [RELACJA] DIORAMA "WRAK BISMARCKA" 1:400  nowe
viltianus 562 20-05-11 12:09
 Odp: [RELACJA] DIORAMA "WRAK BISMARCKA" 1:400  nowe
Akra 559 20-05-11 12:02
 Odp: [RELACJA] DIORAMA "WRAK BISMARCKA" 1:400  nowe
Akra 453 20-05-11 13:03
 Odp: [RELACJA] DIORAMA "WRAK BISMARCKA" 1:400  nowe
Andrzej 611 20-05-11 13:04

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024