FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 5Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
06-06-11 16:55  Odp: [Relacja] Pzkpfw V Ausf. G Panther - Modelik 27/10
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Czyli 2 tematy się wyjaśniły, trzeba poprawić osłonę - dzięki.
Co do wysokiego wentylatora, wymiary są wzięte z Jagdpantery GPMowskiej. Przyjąłem, że dobrze pomierzyli ; ) U mnie ten "komin" ma 8,5mm czyli wychodzi że oryginał powinien mieć 212,5mm.

--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
06-06-11 18:48  Odp: [Relacja] Pzkpfw V Ausf. G Panther - Modelik 27/10
Przemek W. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Wg planów fabrycznych z MAN to miał 190 mm. Łącznie z siatką i pierścieniem nad nią.

To może czołg nie pasuje do wentylatora :P Bo różnica przy wysokości wentylatora w skali wychodzi 0,9 mm.

Pzdr

P.S. W poście wcześniej poprawiłem wymiar w skali 1/25. Źle wpisałem pisząc posta.

 
24-06-11 21:17  Odp: [Relacja] Pzkpfw V Ausf. G Panther - Modelik 27/10
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Nie ma co dużo pisać. Dorobione trochę części na tylnej ścianie kadłuba, oraz początki zawieszenia. Wydechów na razie nie montowałem, bo mogłyby się pouszkadzać przy obracaniu w trakcie montażu kół.



--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
07-08-11 22:17  Odp: [Relacja] Pzkpfw V Ausf. G Panther - Modelik 27/10
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Dłubanie przy kołach nośnych lekko mnie znużyło, postanowiłem więc wziąć na warsztat coś innego...padło na wieżę. Najbardziej pracochłonny z niej był właz dowódcy wraz z noktowizorem. W sumie wszystkie elementy to „seria” wycinankowa, w niektórych miejscach delikatnie stuningowana. Najbardziej popalić dala mi lufa – zresztą widać po niej, że jest nie sklejona a wypuczona. Wolę podejście do luf w stylu Konigstigera, czyli lufa zwijana c cienkiego papieru a nie jak tutaj jeden rulon grubszego.





--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
07-08-11 22:32  Odp: [Relacja] Pzkpfw V Ausf. G Panther - Modelik 27/10
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Demon zyje i klei dalej alleluja!:-)
Widać, że ta długa lufa dała Ci popalić, widać na zbliżeniach niewielkie załamania... może i na końcu zaokrąglone wszystko jest, ale karton się chyba lekko połamał. Może trzeba było zerwać pół warstwy kartonu od strony niezadrukowanej, by nieco go odchudzić i wtedy zwijać?

Teraz to już i tak po herbacie, a nie wyszło wcale najgorzej, zresztą nie mnie się wypowiadac o długich lufach:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
07-08-11 23:41  Odp: [Relacja] Pzkpfw V Ausf. G Panther - Modelik 27/10
PiterATS 

Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Trochę namieszałeś przy noktowizorze. Szkło reflektora podczerwieni miało kolor bardzo ciemno-granatowy , a szkła przetwornika obrazu, czyli tej lunety, były przezroczyste. Zresztą z tymi noktowizorami to ciekawa jest rzecz. Chodzi o to, że przetwornik obrazu, powinien posiadać z tyłu i z przodu zaślepki (coś jak zaślepki na szkła lunety snajperskiej), zakładane kiedy sprzęt nie był używany, przeważnie w dzień. Jest to związane z tym, aby nie prześwietlić lampy elektronowej, co doprowadza do jej mętnienia, czy wręcz bielenia i w konsekwencji do jej zniszczenia. Nie są mi znane zdjęcia na których widać takie zaślepki, obojętnie o jaki typ niemieckiego noktowizora chodzi. A raczej na pewno coś takiego musiało być, a jeśli tak, to ciekawe jak to wyglądało.

--

Post zmieniony (07-08-11 23:42)

 
08-08-11 08:28  Odp: [Relacja] Pzkpfw V Ausf. G Panther - Modelik 27/10
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

StuGu - żyję i kleję, ale co to za klejenie :P Idź Pan z tą lufą. Generalnie jakbym napisał to co z nią zrobiłem to bym bana dostał, więc delikatnie napisałem, że jest wypuczona. Będę to chciał jakoś zakryć, bo wstyd, że jak się masz Waldemar... :( Generalnie na tych zdjęciach ta wieża wygląda paskudnie - nie dość że rzeczona lufa, to jeszcze makijaż...tfu retusz. Co do lufy nie mam wytłumaczenia, natomiast przy farbkach na usprawiedliwienie dodam, że w kijowym świetle były zdjęcia robione, więc robierzność została uwypuklona. W wietle dziennym wygląda lepiej...inna sprawa, że i tak niemal nie widzę różnicy i jak coś jest chociaż trochę żółte, zielone czy brązowe to jest dobre i spełnia założenia [rotfl]
Piter - dzięki za podpowiedź, postaram się to poprawić, na przetworniku szybka bowiem jest malowana i może uda się farbkę zdjąć. Gdyby było odwrotnie nic by z tego nie wyszło, bo "szybka" jest z czerwonej folii ; )

--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
04-09-11 20:51  Odp: [Relacja] Pzkpfw V Ausf. G Panther - Modelik 27/10
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Dzisiaj tylko jedna fotka. To co na niej widać kosztowało mnie sporo wysiłku...żeby być szczerym to muszę powiedzieć, ze kółka zmęczyły mnie i to solidnie. Nie było z nimi problemu w sensie nie pasowania czegoś, wprost przeciwnie, były bardzo dokładnie opracowane. Teraz zostało jeszcze je stuningować – trzeba przecież dorobić na nich kilka setek śrubek ;) Ale to już będę pokazywał następnym razem. Aha jako ciekawostka...gąsienice będę musiał delikatnie rozwalić, poinieważ pomiędzy zęby nie mieszczą się koła napinające i wąskie nośne....



--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
08-09-11 00:09  Odp: [Relacja] Pzkpfw V Ausf. G Panther - Modelik 27/10
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Śruby zostały uzupełnione. Jednak ślicznie żółciutkie koła dziwnie wyglądały...mało miały szans na bycie takimi czyściutkimi w ardeńskich lasach pełnych rozjeżdżonego śniegu. Moja koncepcja brudzenia na zdjęciach.




--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
08-09-11 16:11  Odp: [Relacja] Pzkpfw V Ausf. G Panther - Modelik 27/10
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Koncepcja słuszna Panie Dzieju, słuszna jak najbardziej:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 5Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024