FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 13Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 
12-01-14 16:41  Odp: [Relacja] M26 Pershing - 3rd Armoured Division - od podstaw
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

A jak mam go wydać?

Narysować kawałek instrukcji i napisać - "Te obłości proszę wykonać we własnym zakresie...". Nie potrafię tak tego zaprojektować, żeby dało się rozwinąć siatki.

Jak widać w relacji, to nie jest model, którego konstrukcję da się skleić w standardzie.
Części nie są porozwijane, tylko klejone blokowo, szlifowane i szpachlowane.

Zresztą wydaje mi się, że modelu tego czołgu nikt jeszcze nie wydał, bo rozwinięcie siatek kadłuba, zawieszenia i wieży jest wyzwaniem samym w sobie. A i po rozwinięciu sklejanie tego w standardzie dla mnie mija się z celem - za dużo pasków i łączeń.

A nawet gdyby ktoś rozwinął te siatki, to jaki szalony wydawca wyda model czołgu bez wnętrza z kilkunastu tysięcy części?

Ile jest osób. które to skleją? Ci co potrafią, to są sobie w stanie sami taki model zrobić.

Ps. LuZaK, popraw proszę interpunkcję i wielkie litery. Koszmarnie się czyta Twoją wypowiedź.

--

Post zmieniony (12-01-14 16:44)

 
12-01-14 20:39  Odp: [Relacja] M26 Pershing - 3rd Armoured Division - od podstaw
DARECKI IV 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Popieram qń- a tego hamerykanckiego szmelcu nieda się rozwinąć :-) i dla tego d0o dziś nie powstał model kartonowy.
A takie fajne były w korei ze szczękami rekina :-)

 
12-01-14 20:50  Odp: [Relacja] M26 Pershing - 3rd Armoured Division - od podstaw
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

A czym niby ten czołg się różni od innych czołgów o odlewanej wieży - kartonowych T-80, T-72, PT - 91 Twardy, Shermana nie widziałeś sklejonych bez malowania Darecki IV ?
Czym ta wieża znacząco różni się od Shermana ? http://hsfeatures.com/m26sb_1.htm
Ten model nie powstał bo temat mało interesujący - otóż : )

Post zmieniony (12-01-14 20:54)

 
12-01-14 20:53  Odp: [Relacja] M26 Pershing - 3rd Armoured Division - od podstaw
DarkLord 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8


 - 1

Kolejna odsłona qniologii stosowanej.
Macałem całość jakiś czas temu i jestem pod dużym wrażeniem. Jak dla mnie - rewelacja.

--
Ukończono:
PzKpfw I Ausf. A, 4TP, Sturmtiger(99%), E-10
Na warsztacie:
Sd.Kfz. 9 FAMO

 
13-01-14 21:37  Odp: [Relacja] M26 Pershing - 3rd Armoured Division - od podstaw
mrówka 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 17
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 0

Ja sobie nie narysuję,a chcę mieć.I co będzie?Pooglądam sobie tylko Twój.

--
////////////////////////////////////////////////
https://www.facebook.com/Modelarstwo-kartonowe-wgBeaty-338001226312995/
Zapraszam na moją stronkę.

 
02-02-14 10:05  Odp: [Relacja] M26 Pershing - 3rd Armoured Division - od podstaw
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Tym razem drobna aktualizacja - zrobione 10 wahaczy do kół nośnych.

Klejone z kilku warstw tektury, szlifowane, glutowane itd. - do skutku. Największy problem przy klejeniu to bolące palce.

Kilka zdjęć:



Teraz zabieram się za wahacze do pierwszych kół nośnych i napinających - były ze sobą sprzężone. Dość "ciekawa" konstrukcja - będzie co robić.

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
02-02-14 11:37  Odp: [Relacja] M26 Pershing - 3rd Armoured Division - od podstaw
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Patrze i sie przygladam, a szczeka coraz nizej. Mariusz, mysle, ze wydanie tego modelu wcale nie byloby niemozliwe, tylko, ze do wydrukowanych czesci wydawca powinien dolaczyc pare arkuszy papieru sciernego i rysunki, jak ta czesc powinna wygladac po oszlifowaniu :)

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
02-02-14 18:00  Odp: [Relacja] M26 Pershing - 3rd Armoured Division - od podstaw
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

...a ja tu widzę pole do popisu dla drukarek 3D.
Myślę,że to kwestia kilku lat i będziemy mogli zamówić poza częściami ciętymi laserem, fototrawionymi , toczonymi z metalu,perforowanymi,barwionymi,tłoczonymi z folii etc... - także elementy przestrzenne-drukowane na drukarce 3D.

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
03-02-14 19:19  Odp: [Relacja] M26 Pershing - 3rd Armoured Division - od podstaw
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Ale fun już nie taki ;-)

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
06-03-14 16:32  Odp: [Relacja] M26 Pershing - 3rd Armoured Division - od podstaw
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Zawieszenia ciąg dalszy.
Na początek wahacze pierwszego koła nośnego i koła napinającego. Są one ze sobą sprzężone, pracują wspólnie. Na obrazkach wykaz podzespołów i wygląd w całości:



Potem przygotowałem przekładnie kół napędowych. Sporo szlifowania, pierwsze "druciane" napisy. Są nieco "od czapy", ale nie mam aż tak dokładnych zdjęć tego pojazdu. Po prostu zrobiłem je na wzór innych egzemplarzy z tego okresu.



Na koniec mały rzut oka na dotychczas wykonane elementy zawieszenia:



I ostatnie zrobione elementy - uchwyty do mocowania amortyzatorów. Na zdjęciu jeden przykładowy, a wykonany jest cały komplet 6 sztuk.



Co dalej? Elementy zawieszenia cd... ;-)

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 13Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024