FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 6Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
30-03-11 21:45  [Relacja] Brytyjski pancernik ''HMS Dreadnought'' 7-8-9/2009 MM
Fiemat 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3


 - 6

Ajajaj, nie mogłem wytrzymać.

Ponieważ jest to mój pierwszy okręt (tak pierwszy) ten post poświęcę głównie pytaniom.
Czasami modelarze w swoich relacjach umieszczają fotki danego modelu z internetu. Ja też tak zrobię. A więc znalazłem takowe zdjęcia, które mi się najbardziej rzuciły w oczy.

Te zdjęcie jest z wikipedii zarówno jak i ostatnie. Taki rysunek zestawieniowy może być przydatny.

To jak widać jest model komputerowy. Spodobała mi się ta fotka ze względu na przybliżenie do burt i pobliskich małych, różnorakich detali, których może nie być w opracowaniu samego Dreda z MM, ale to się okaże w czasie budowy.

A te zdjęcie wziąłem dlatego, bo mi się strasznie podoba te ujęcie. Nie wiem czemu, ale jest dla mnie "ciekawe" :D
A teraz co do modelu mam parę pytań. Jak już wcześniej wspomniałem, że to mój pierwszy okręt chcę wiedzieć następujące rzeczy:
1. Chcę wiedzieć jak wykonywać bulaje. Z jakiego drutu najlepiej na ten statek i na czym dobrze nawijać drut?
2. Jak można cieniować pokład? Tylko tak, by się nie narobić za dużo.
3. Czym jest najlepiej sklejać relingi?
4. I ostatnie pytanie jest odnośnie szkieletu. Bo jest taka sprawa, mianowicie taka, że jak każdy wie kadłub jest kolosalny, a ja nie mam czym go wypełnić. Pianki poliuretanowej nie mam, a poza tym nie wiem jak ostrożnie jej używać, by mi nie wysadziło całego szkieletu. Jest jeszcze taki patent (gdzieś widziałem, któregoś razu na internecie), że robi się paski z tektury 1mm i je przykleja tak, że powstają ścianki, ale wręg jest tak dużo, że będę to robić grom wie ile czasu. I wpadłem na taki pomysł czy gotowy kadłub można na przykład okleić taśmą papierową.
Proszę o jakieś sugestie zwłaszcza do tego ostatniego pytanka.

A teraz coś ogłoszę (jakby):
Dreadnought'a postanowiłem retuszować farbami. Sklejając plastik przekonałem się troszkę to akryli. Zwłaszcza, że mam jeszcze w zapasie plakatówy :P

Pozdrawiam i do zobaczenia.

--
W budowie: Su-22 ; Dreadnought ; Mayflower ; Su-27B
Ukończone: A10 ; Spitfire ; Heinkel ; Chi-he ; F-16c ; T-34 ; ORP Ślązak

 
30-03-11 21:59  Odp: [Relacja] Brytyjski pancernik "HMS Dreadnought" 7-8-9/2009 MM
Fiemat 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3


 - 6

A ja Ci powiem, że na pewno większość tu zaglądająca podpisze się pod twoim zdaniem ;P, ale co mi tam. Takie słowa mnie nie zniechęcą. Chociaż sądzę, że owszem się nad jakimś momentem tak zatkam jak nigdy. Sądzę, że będzie to głównie na olinowaniu i druciarni. Ha! I tak nie zrezygnuję. Trzymajcie za mnie kciuki, a nawet dłonie, ręce, stopy, nogi, głowy... a wszystko co wam tam wpadnie w łapy ;-)

--
W budowie: Su-22 ; Dreadnought ; Mayflower ; Su-27B
Ukończone: A10 ; Spitfire ; Heinkel ; Chi-he ; F-16c ; T-34 ; ORP Ślązak

 
31-03-11 16:18  Odp: [Relacja] Brytyjski pancernik "HMS Dreadnought" 7-8-9/2009 MM
Fiemat 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3


 - 6

Spoko ja się tam wcale nie będę przejmować krytykami. A poza tym krytyki i wszelkie uwagi są jak najbardziej wskazane :-) Planowałem wcześniej złożyć jakąś Burzę czy Błyskawicę, ale jak zobaczyłem na końcu gazetki z Heinkelem, że będzie pancernik to mi się szczerze od razu odechciało wspomnianych wcześniej modeli składać. Przecież nie zacząłbym od Bismarck'a, bo to by była totalna głupota.
Wracając do tych moich pytań to bulai rzeczywiście nie będę robić, bo same okienka są małe, nie wiem jak, a poza tym poco. Co do pokładu to już nie ważne. Nad relingami będę dumać jak do nich się "doczołgam" :D A szkielet... nad jego wypełnieniem czy niewypełnieniem czy tam jeszcze czymś innym pomyślę jak go dokleję do końca.
W tej chwili gotowej części szkieletu jest jakieś jedna piąta.

Ale ta część też nie jest jeszcze dokończona. Dorobię jeszcze sklejki, żeby był bardziej stabilny cały kadłub, wyszlifuję go i wyprostuję. Sądzę, że dobrym sposobem szlifowania Dreda będzie cienkim papierem ściernym. Co wy na to?

I co randar dalej nie jest to relacja?
rysiu62: Już ci odpisałem w temacie z nowością Dreadnought'a. Jeszcze raz powiem, że znaczy to "Chwała Eärendil, najjaśniejszej z gwiazd! "

Pozdrawiam i dzięki za "rady" ;-)

--
W budowie: Su-22 ; Dreadnought ; Mayflower ; Su-27B
Ukończone: A10 ; Spitfire ; Heinkel ; Chi-he ; F-16c ; T-34 ; ORP Ślązak

 
31-03-11 20:10  Odp: [Relacja] Brytyjski pancernik "HMS Dreadnought" 7-8-9/2009 MM
Fiemat 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3


 - 6

Super! Dzięki wielkie. Powiem Wam, że te komentarze jeszcze bardziej uniosły mnie na duchu :) Kupiłem sobie dwa rodzaje drutów do relingów. 0.25mm (10m) jako te poziome "barierki" i 0.8mm (2m) na drążki, na których będą zaczepiane 0.25mm.
Postanowiłem wypełnić kadłub tak jak mówił DaFix. Kartonem falistym. A jeszcze co do Bismarck'a chodziło mi o to, że z moim doświadczeniem modelarskim to nie byłby to za mądry ruch.
Drucik 0.25 jest z Olfy tak samo jak mój skalpelik, który ostatnio dostałem. Bardzo przydatny w pracy.


P.S. DaFix nie sądzę, żeby mój statek był lepszy od twoich. Zwłaszcza Yamato :D

--
W budowie: Su-22 ; Dreadnought ; Mayflower ; Su-27B
Ukończone: A10 ; Spitfire ; Heinkel ; Chi-he ; F-16c ; T-34 ; ORP Ślązak

 
31-03-11 21:17  Odp: [Relacja] Brytyjski pancernik "HMS Dreadnought" 7-8-9/2009 MM
Fiemat 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3


 - 6

A czemu mogę go zepsuć?

--
W budowie: Su-22 ; Dreadnought ; Mayflower ; Su-27B
Ukończone: A10 ; Spitfire ; Heinkel ; Chi-he ; F-16c ; T-34 ; ORP Ślązak

 
31-03-11 21:46  Odp: [Relacja] Brytyjski pancernik "HMS Dreadnought" 7-8-9/2009 MM
Fiemat 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3


 - 6

Przerwa między wręgami jest około 3,5cm (wszędzie).

--
W budowie: Su-22 ; Dreadnought ; Mayflower ; Su-27B
Ukończone: A10 ; Spitfire ; Heinkel ; Chi-he ; F-16c ; T-34 ; ORP Ślązak

 
31-03-11 22:18  Odp: [Relacja] Brytyjski pancernik "HMS Dreadnought" 7-8-9/2009 MM
Fiemat 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3


 - 6

Ale ja nie kserowałem. Nie mam jak, a kasy na płatne już nie mam bo wydałem ostatnie groszaki na druty i tekturę, a rodziców nie chcę prosić, bo już ostatnio za dużo ich prosiłem pieniędzy. Trudno, ja jestem hardkor i lecę na żywioł ;P
Na razie, idę grzebać w tekturze.

--
W budowie: Su-22 ; Dreadnought ; Mayflower ; Su-27B
Ukończone: A10 ; Spitfire ; Heinkel ; Chi-he ; F-16c ; T-34 ; ORP Ślązak

 
01-04-11 15:32  Odp: [Relacja] Brytyjski pancernik "HMS Dreadnought" 7-8-9/2009 MM
Fiemat 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3


 - 6

Niestety muszę stwierdzić, że zaprzestaję na budowie Dreda. Cały szkielet mi się powyginał :( Przykro mi bardzo.

--
W budowie: Su-22 ; Dreadnought ; Mayflower ; Su-27B
Ukończone: A10 ; Spitfire ; Heinkel ; Chi-he ; F-16c ; T-34 ; ORP Ślązak

 
01-04-11 15:33  Odp: [Relacja] Brytyjski pancernik "HMS Dreadnought" 7-8-9/2009 MM
Fiemat 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3


 - 6

P.S. Do ostatniego postu: Prima a Prilis :D
Wieczorem może wstawię zdjęcie(a) pełnego szkieletu.

--
W budowie: Su-22 ; Dreadnought ; Mayflower ; Su-27B
Ukończone: A10 ; Spitfire ; Heinkel ; Chi-he ; F-16c ; T-34 ; ORP Ślązak

 
01-04-11 16:00  Odp: [Relacja] Brytyjski pancernik "HMS Dreadnought" 7-8-9/2009 MM
Fiemat 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3


 - 6

Haha, kadłub mam już gotowy tylko jeszcze ostatni szlif. Wyszedł całkowicie prosto. Chcę się no znowu zapytać o coś. Planowałem najpierw nakleić poszycie dolne i burty, a dopiero na końcu pokład. To dobra kolejność?
P.S. Używam butaprenu i nie ukrywam, że też introligatorskiego (wikol).

--
W budowie: Su-22 ; Dreadnought ; Mayflower ; Su-27B
Ukończone: A10 ; Spitfire ; Heinkel ; Chi-he ; F-16c ; T-34 ; ORP Ślązak

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 6Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024