FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 5Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
25-03-11 10:19  Odp: [R] Grey Goose, Dieppe 1942, skala 1/400
SEB 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

No bo ten samolot to chyba z tych niewidzialnych dla radaru i dlatego go nie widać i wszystko jasne ;o)
Pozdrawiam SEB

--
Myśl i pracuj - ciesz się wynikami.

W stoczni: HMS BELLONA - failed

 
25-03-11 10:20  Odp: [R] Grey Goose, Dieppe 1942, skala 1/400
Andrzej 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

tylko jeszcze trzeba zgrać kamuflaże na Gąsce i LCP, żeby były z tej samej operacji...
LCP, jak sądzę, trochę postrzelany, podtopiony... Czy już będzie na holu? proponuję ciut wcześniej, Gąska dopiero podchodzi, w zwrocie, przygotowują rzutkę do podania...
Co Ty na to?

 
25-03-11 10:42  Odp: [R] Grey Goose, Dieppe 1942, skala 1/400
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Bardzo ładna ta dioramka z Batorym z JSC kiedyś się skuszę ,pozdrawiam marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
25-03-11 11:03  Odp: [R] Grey Goose, Dieppe 1942, skala 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Namieszałam. Już wyjaśniam.
W tekście, który zacytowałam, mowa jest, że Gęś wzięła była na hol małą LCP, w której znajdowali się dwaj kanadyjscy komandosi. W tym momencie zaatakował ją z powietrza niemiecki samolot. Gęś odcięła hol, na LCP zostali się owi komandosi oraz dwaj członkowie załogi Gęsi. Gęś dzielnie się broniła i obroniła, podjęła ludzi z LCP i odpłynęła.

Chcę pokazać moment, gdy Gęś właśnie odcięła hol, na LCP zostali ludzie, a Gęś unikami broni się przed niemieckim samolotem. Czyli: okręt w ostrym zwrocie, działka skierowane w niebo.

Samolotu robić nie chcę. Raz, że dioramka wyszłaby mi ciut za wysoka, dwa, że jakoś nie przemawia do mnie koncepcja samolotu zamocowanego na przezroczystym pręciku. Albo na czymkolwiek innym.
Mam w planach (dość odległych) zbudować krążownik w momencie, gdy akurat taranuje go samolot, ale to inna sytuacja: tutaj samolot będzie dotykał nosem wiezy artyleryjskiej, czyli będzie go na czym sensownie umocować.

Z wycinanki JSC wykorzystam wyłącznie 1 sztukę LCP. Batorego nie ruszam.

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
25-03-11 11:16  Odp: [R] Grey Goose, Dieppe 1942, skala 1/400
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Kasiu,ja mam już tak dalekosiężne plany i pewnie nie tylko ja ,"że przydałoby się siedem żyć jak koty i cały ten czas przeznaczyć na modelarstwo "tak kiedyś napisał któryś z kolegów na forum,pozdrawiam marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
25-03-11 11:20  Odp: [R] Grey Goose, Dieppe 1942, skala 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Marek, toz właśnie po to ja mam te sześć kotów!

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
25-03-11 12:32  Odp: [R] Grey Goose, Dieppe 1942, skala 1/400
Łosiu 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

6 kotów x7 żyć każdy - wtedy mozna kleić :-)

--
Się robi: coś...
skończone ORP Błyskawica 1:300 MO , OS2U Kingfisher 1:33 Orlik , Nowgorod 1:200 Pro-Model , Kamow A-7 1:33 Orlik , TKS 1:25 GPM , Od2 1:25 Modelik

 
25-03-11 12:42  Odp: [R] Grey Goose, Dieppe 1942, skala 1/400
Andrzej 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

...tylko uwzględnij, że nie tak łatwo skompletować taki zgodny zespół, do tego taki, na którym można polegać, że zrobią co trzeba, i zrobią to dobrze...
Żeby to było takie łatwe, to na forum królowałyby same futrzaki...!

 
25-03-11 16:09  Odp: [R] Grey Goose, Dieppe 1942, skala 1/400
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

viltianus to co miałem wysłałem na pocztę. Sam model jest bardzo szczegółowy, więc w zasadzie do czterysetki w zupełności Ci wystarczy bez dodatkowych materiałów.

--
Pozdrawiam!

 
28-03-11 09:43  Odp: [R] Grey Goose, Dieppe 1942, skala 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Jasiek - dziękuję, mam. Przydało się.
Model faktycznie jest dokładnie zdetalowany, ale już wychwyciłam parę rzeczy, które mi się nie podobają (np. nawiewniki 2D, prostopadłościenne tratwy).
Zastanawia mnie jedna rzecz: mianowicie na planach kształt wręg sugeruje, że pokład przechodzi w burty łagodnym, obłym łukiem, gdy na wycinance jest ostra krawędź. Na własne ryzyko nieco zaokrągliłam te przejścia.


Miałam szczerą wolę nie malować okrętu (choć nie jestem miłośnikiem standardu) - ale popatrzcie sami. Ksero po pierwsze dość mocno zmieniło odcienie (to jeszcze nie problem), ale, co gorsza, pojawiła się różnica w odcieniu między dziobową a rufową częścią pokładu...

BTW. mój aparat jeszcze inaczej przekłamał odcienie...

Odcienie do malowania burt dobrałam na oko, posiłkując się oryginalną wycinanką (opis wg Vallejo i Citadel Colors):


Pierwsze malowanie - burty jeszcze do przeszlifowania, jak widać:


Projekt ustawenia Gąski na dioramce - okręcik wchodzi w ostry prawy zakręt:


--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 5Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024