FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 9Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
13-07-11 10:44  [R/G] Upadek Abaddona - 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Od jakiegoś czasu wraz z kilkoma przyjaciółmi tworzę lekko alternatywny świat o lekko alternatywnej historii, w którym to świecie nie może oczywiście zabraknąć miejsca dla flot wojennych.
Jedną z tych flot jest flota Cesarstwa Iberii, oznaczana przed nazwą okrętu prefiksem NII. W połowie XIX wieku (tamtego XIX wieku, oczywiście) w jej skład wchodziła m.in. 34-działowa parożaglowa fregata "Abaddon", która zatonęła w sztormie na Atlantyku podczas pogoni za wrogim żaglowcem.

Całkiem niedawno znalazłam w necie obraz marynistyczny, niemal dokładnie pokazujący, jak wyobrażałam sobie śmierć "Abaddona":


Popatrzyłam, podumałam, zabrałam się do dzieła.
Jako baza do "Abaddona" posłużyła mi hiszpańska fregata "Numancia":

Kupiłam ją online w postaci pdf-u, zmniejszyłam, wydrukowałam.

Zatekturkowane wręgi - tekturka 0,5 mm:


Szkic koncepcyjny z obrazem i podstawką z bambusowej deski do krojenia:


Złożony kadłubek:


Ustawienie kadłubka na szkielecie podstawki:


Dorobiona część części podwodnej - wraz ze śrubą będzie wystawać z wody:


Kadłubek oklejony burtami:


Ozdoby dziobowa i rufowa - zgodnie z manierą Cesarskiej Iberyjskiej Marynarki Wojennej zarówno imiona okrętów, jak i ich ozdoby, miały z lekka demoniczna proweniencję:


I na razie tyle.
Tutaj będę relacjonować jedynie budowę samego okrętu. Opis robienia wody znajdzie się w którymś z kolejnych numerów "Modelarstwa Okrętowego".

--

Post zmieniony (17-08-11 08:21)

 
13-07-11 13:19  Odp: [R] Upadek Abaddona - 1/400
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

No zaraz a co tam robią te pierogi leniwe lub inne kopytka podlane sosem - zostały z obiadu?

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
13-07-11 13:21  Odp: [R] Upadek Abaddona - 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

To glinka modelarska, trochę podeschnięta już, nie dała się ładnie rozrobić, ale jako wypełniacz się nadała.

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
13-07-11 14:22  Odp: [R] Upadek Abaddona - 1/400
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,wczoraj brakowało mi Twojego serialu,a dzisiaj nowy model.Ładny obraz czy to Ajwazowski, Wydaje mi się,że trochę za bardzo kadłub wystawiłaś trzeba będzie użyć sporo wody ,pozdrawiam marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
13-07-11 14:27  Odp: [R] Upadek Abaddona - 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Wczoraj serialu nie nadawałam, bo miałam dzień urlopu.
Autorem obrazu jest
Edward W. Cooke
Rufkę wystawiłam mniej więcej tak, jak wyobraziłam sobie kiedyś zatonięcie "Abaddona": sztorm rzucił go w dolinę fali i przykrył drugą falą.

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
13-07-11 14:33  Odp: [R] Upadek Abaddona - 1/400
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Kaśka,ja wiem ,że Ty wiesz jak to wszystko ma wyglądać,tak tylko mi się wydawało,pozdrawiam marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
13-07-11 21:04  Odp: [R] Upadek Abaddona - 1/400
mrówka 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 17
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 0

Witaj Katarzyno.Będzie się znowu działo.
Ja mam pytanie z innej beczki.Chcę sobie przeskalować model,ale za ciorta nie wiem jakiego programu do tego celu użyć.Będę wdzięczna za podpowiedż.

--
////////////////////////////////////////////////
https://www.facebook.com/Modelarstwo-kartonowe-wgBeaty-338001226312995/
Zapraszam na moją stronkę.

 
13-07-11 22:35  Odp: [R] Upadek Abaddona - 1/400
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Do przeskalowania użyłem Worda. Do Worda wkleiłem skan arkusza w formacie jpg a następnie zmniejszony w Wordzie obrazek został wydrukowany przez punkt KSERO i po krzyku.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
14-07-11 08:18  Odp: [R] Upadek Abaddona - 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Ja z kolei przeskalowuję bezpośrednio na drukarce (jeśli skaluje ze skanów), albo na ksero. Uwaga: zmniejszając na ksero trzeba stać nad głową osoby obsługującej maszynę i pięć razy sprawdzić, czy zmniejsza dokładnie o tyle, o ile chcemy, a nie tak, jak jej wydaje się lepiej czy ładniej.
Abaddonowi dorobiłam kilka chałupek na pokładzie, a potem, wkurzona, że stale biorę wiotki kadłubek w paluchy i że za chwilę połamię, przykleiłam go do podstawki. Będę teraz miała niejaki kłopot z utrzymaniem pionów, ale wolę to, niż powgniatać sobie burty.


--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
14-07-11 21:16  Odp: [R] Upadek Abaddona - 1/400
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Oczywiście jak każdy model powyginasz, nie utrzymasz pionów, spaskudzisz no i w końcu wszystkim ,,gały wyjdą na wierch" :) :) jak go skończysz. Kibicuję i trzymam kciuki jak przy kazdym modelu w Twoim wykonaniu.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 9Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024