FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
11-02-11 23:49  [G] Mitsubishi A6M2 Zero - Kartonowa Kolekcja 2/2007
Zielony 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3


 - 1

Na matę poszedł Mitsubishi A6M2 Zero z wydawnictwa Kartonowa Kolekcja. Opracowanie Pawła Mistewicza gwarantuje brak wszelakich problemów z pasowaniem części, czy też z jakością samego opracowania. Sytuacja wygląda zdecydowanie gorzej z jakością mojego wykonania.
Może zaznaczę, iż jest to mój czwarty skończony model, a pierwszy sklejony całkowicie BCG.
Co mi nie wyszło:
- najgorzej wyglądają skrzydła, przez własne lenistwo nie podkleiłem poszyć brystolem, potworzyły się krowie żebra, choć wiedziałem dobrze, że trzeba to zrobić.
- lotki, przez źle wklejone żebro w płatach lotka wystaje poza płat. Nie zwróciłem baczniej uwagi na rysunek montażowy :ble:
Miałem też problemy z kołpakami, śmigła i bomby. Skończyło się na tym, że pierwszy raz glutowałem coś i malowałem. Jako, że nie posiadam narazie tyle cierpliwości żeby 5 razy glutować i szlifować niedoskonałości mojego kształtowania, wygląda to jak wygląda. Aczkolwiek jestem dobrej myśli przed następnym modelem. Podobno trening czyni mistrza. Aha model polakierowany matowym lakierem po zakończeniu budowy.

GALERIA:


Pozdrawiam
Mariusz

 
12-02-11 11:21  Odp: [G] Mitsubishi A6M2 Zero - Kartonowa Kolekcja 2/2007
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

Podoba mi się model i Twoje podejście do tematu. Obejrzałem zdjęcia Twoich modeli w relacji z Bf-110 i powiem Ci, że każdy Twój następny model jest lepszy. Szczególnie widać postęp na łączeniach segmentów kadłuba i retuszu, tak dalej :-)

Aha, plus za zdjęcia, bo ilekroć ktoś z małym dorobkiem galerii i relacji na forum wstawia galerię to widzę w niej wpis, żeby popracował nad zdjęciami. Tutaj widzę ładne zdjęcia :-)

--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 
12-02-11 13:02  Odp: [G] Mitsubishi A6M2 Zero - Kartonowa Kolekcja 2/2007
Piotr D. 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 21


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 4

Dziwna przyszła moda na klejenie całego modelu za pomocą BCG. To tak jak by jeść obiad za pomocą dwóch noży zamiast noża i widelca. Sam używam tego kleju do klejenia przynajmniej 70% elementów, bez względu na to, czy kleję pojazd, samolot czy okręt. W niektórych przypadkach jest wręcz niezastąpiony. Ale nie wyobrażam sobie oklejania szkieletu skrzydeł poszyciem, albo wklejania wręg w segmenty za pomocą BCG. Moim zdaniem to utrudnianie sobie na siłę życia. Po co, skoro można łatwiej? Klejąc takie elementy butaprenem, nie ma stresu, że wyjdą krowie żebra, nawet podklejanie poszycia brystolem jest w takim przypadku zbędne.

Model wyszedł Ci bardzo ładnie, nawet nie widać tych krowich żeber o których pisałeś:-) Kabinka kupna czy samoróbka? Jakim klejem przyklejałeś do niej ramki? Wygląda bardzo czysto.
Jak już decydujesz się na glutowanie i malowanie kołpaka czy innego elementu, warto również zainwestować w szpachlówkę wamodu (około 3-4 zł). Do plastików jest taka sobie (topi plastik) ale przy kartonówkach się sprawdza. Po glutowaniu możesz nią szpachlować wszelkie niedokładności, obrabia się ją znacznie łatwiej niż superglut.

--
pozdrawiam
Piotr


 
12-02-11 13:32  Odp: [G] Mitsubishi A6M2 Zero - Kartonowa Kolekcja 2/2007
Zielony 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3


 - 1

W przypadku klejenia wręg w segmentach moim zdaniem rozsądne nakładanie BCG (niewielkie ilości) wcale nie utrudnia pracy, a zapewnia czystość i daje jeszcze moment na lepsze spasowanie. Co do dużych powierzchni to masz rację, że nie warto się bawić BCG.

Kabina jest "kupcza". Ramki klejone budziem z Tesco. Taki, co nie miłosiernie śmierdzi i ma konsystencję BCG, przez to nie tworzyły mi się na taka skalę jak w budaprenie Patexu "nitki".

W tą szpachlówkę się zapewne zaopatrzę skoro ma to pomóc mi w pracy jak i przełożyć się na ostateczny wygląd modelu.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024