FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
09-02-11 14:22  [Galeria]F4J Phantom-Kartonowy Arsenał
fundzik 



Na Forum:
Galerie - 1
 



--Witka ,jestem mozna powiedziec nowym forowiczem.Nowym choc starym bo często tu zaglądam ,ale ta relacja jest dziewicza hehe mam 29lat modelarstwem zajmuje się od 12 roku zycia ale ostatnio miałem kilka lat przerwy.Moje modele nie prezentuja wysokiego poziomu i pewnie już niewiele bede w stanie poprawic w moim warsztacie no ale....Popełniłem bład wybierajac ten model .Bije się w piersi.Oglądnałęm dwie inne galerie z tego modelu i mogę powiedzie ze jestem w ciemnej d...pie za tamtymi wykonawcami hehe

Post zmieniony (11-02-11 20:15)

 
09-02-11 14:39  Odp: [Galeria]F4j Phantom-kartonowy arsenał
ManyCalavera 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Powiem jedno - nie ma się czym chwalić. Błędy już na poziomie formowania kartonu,
krowie żebra, wszystko strasznie wymęczone. Lektura forum obowiązkowa i miejmy nadzieję, że następny będzie lepszy.

--

 
09-02-11 14:41  Odp: [Galeria]F4j Phantom-kartonowy arsenał
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Jak na początek... ale jeszcze dużo wody w Wiśle upłynie i zjesz z kilka worków soli zanim będzie tak jak trzeba. Zdjęcia też trzeba się nauczyć lepiej robić.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
09-02-11 14:49  Odp: [Galeria]F4j Phantom-kartonowy arsenał
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 23


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

Następnym razem użyj chociaż trochę papieru ściernego i będzie dużo lepiej:)

--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 
09-02-11 14:53  Odp: [Galeria]F4j Phantom-kartonowy arsenał
fundzik 



Na Forum:
Galerie - 1
 

niewiem czemu nie wyswietlilo tekstu w korym napisalem ze mialem duzy rozbrat z modelarstwem i to ze niema sie czym chwalic to wiedzialem a mimo wszystko na złośc umiescilem galerie :P...zapewniam ze w rzeczywistosci jest duzo ladniejszy krowie zebra sa jak widac ...no a co z tymi zdjeciami?..nieostre czy jak

 
09-02-11 15:02  Odp: [Galeria]F4j Phantom-kartonowy arsenał
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Ja tylko na poczatek poprosze o to, abys pisal zgodnie z regulami jezyka polskiego i stosowal zasady ortografii i interpunkcji...
Przyznam, ze masz dziwne podejscie do tematu, bo skoro sam uwazasz, ze nie ma sie czym chwalic, to w jakim celu to upubliczniasz? ;-) Nie rozumiem tez pytania o nieostrosc zdjec, bo chyba wstepna selekcje jestes w stanie sam zrobic. O prawidlowym wykonywaniu zdjec bylo juz na forum - warto poszukac i poczytac...

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
09-02-11 15:24  Odp: [Galeria]F4j Phantom-kartonowy arsenał
rysiu62   

A ja wobec tego mam pytanie do MODERATORA- czy na tym forum wykonane modele mogą upubliczniać tylko ''szacowni modelarze'' swoje ''wybitne prace'' aby się nimi jak określiłeś pochwalić ,czy również koledzy jak FUNDZIK , którzy kleją jak umieją i wg mnie prawdopodobnie oczekują rzeczowej opinii i porady. Oczywiście jak napisał MANY CAVALERA należy czytać relacje i stosować podpowiedzi w nich zawarte.

 
09-02-11 15:31  Odp: [Galeria]F4j Phantom-kartonowy arsenał
fundzik 



Na Forum:
Galerie - 1
 

relacji z budowy tego modelu na tym forum niema a co do pisowni to erudyta niebylem nigdy i nie bede i wielkosc liter niema wg mnie znaczeni czasem.litosci panowie :) szkole juz dawno skonczylem...Rysiu 62 dzieki za wsparcie bo by mnie zjedli hehe

 
09-02-11 15:35  Odp: [Galeria]F4j Phantom-kartonowy arsenał
Mario 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Toście naskoczyli na kolegę :-)
Zdjęcia nie są chyba takie najgorsze, widać trochę mieszkania, ale spoko :-)
Model faktycznie wymęczony, ale ciężko coś powiedzieć, skoro nie wiadomo kto pisze, jaki ma wiek i doświadczenie.
Rysiu, jak ktoś coś pokazuje, to musi się liczyć z krytyką, zwłaszcza, jeśli odbiega to od że tak powiem standardu.
Tak, że Fundzik, spoko. Zaczynaj zdania z wielkiej litery, stosuj kropki i przecinki. Forum powinno trzymać poziom, więc po prostu się przyłóż, teksty o nieistotności ortografii i interpunkcji pasują do szkoły podstawowej, więc sobie je odpuść. Zdjęcia staraj się robić na jednolitym tle, choć to czasem ciężko przy dużych modelach i kadruj. Poza tym miłego klejenia, jak się postarasz, to kolejny model będzie lepszy.

Pozdrowionka
Mariusz

Post zmieniony (09-02-11 15:37)

 
09-02-11 15:45  Odp: [Galeria]F4j Phantom-kartonowy arsenał
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 23


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

Otóż kolego, wielkość liter i ortografia ma ogromne znaczenie dla odbioru Twojego postu przez innych użytkowników , mnie strasznie razi :-) Przeglądarka nie podkreśliła połowy Twojego postu na czerwono? Nie z czasownikiem osobno, a przy następnym modelu więcej czasu poświęć na dopasowywanie elementów i szlifowanie wręg :-)

--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 
09-02-11 15:45  Odp: [Galeria]F4j Phantom-kartonowy arsenał
rysiu62   

Ja absolutnie nie "naskoczyłem'' na kolegę i chyba On zrozumiał co napisałem , zwróciłem uwagę na inny aspekt jego publikacji i te dwa czy trzy komentarze.Skleił jak umie i tyle jak będzie chciał to poprawi swe umiejętności albo i nie ,a nie każdy musi być ''miszczem'' .

 
09-02-11 15:50  Odp: [Galeria]F4j Phantom-kartonowy arsenał
Mario 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Rysiu, ale chyba zgodzisz się z tym, że forum powinno trzymać jako taki poziom merytoryczny i językowy?

--


 
09-02-11 15:59  Odp: [Galeria]F4j Phantom-kartonowy arsenał
rysiu62   

Językowy -jak najbardziej , merytoryczny -to tak naprawdę mało rozumiem o czym myślisz lecz obawiam się iż nie jest to odpowiednie miejsce do tej akurat dyskusji.

 
09-02-11 16:07  Odp: [Galeria]F4j Phantom-kartonowy arsenał
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Rysiu, moze nie powinienem, ale...

Po pierwsze - kwestia jezyka. Kazdy uczestnik tego forum jest zobowiazany do przestrzegania regulaminu, ze pozwole sobie zacytowac pkt. 4

"Przestrzegaj elementarnych zasad kultury oraz ogólno przyjętych zasad netykiety. Na naszym forum piszemy w sposób czytelny dla innych, stosując się do zasad gramatyki i ortografii języka polskiego. Wyjątkiem jest obecność polskich znaków diakrytycznych (ogonków) - te nie są wymagane, lecz mile widziane, więc prosimy o używanie ich w miarę swoich możliwości."

I to raczej nie podlega zadnej dyskusji...

Po drugie - czy w ktorymkolwiek miejscu mojej wypowiedzi ocenilem prace kolegi Fundzika? O ile mnie wzrok nie myli, to sam ja w ten sposob ocenil, a ja i tak skomentowalem to odpowiednia emotka. Cieszy mnie kazda nowa relacja na forum i kazdy nowy modelarz, ktory ma chec pokazac swoje modele, a przez udzial w zyciu forum, doskonalic swoj warszat. W zadnym miejscu nie wspomnialem o jakims ograniczeniu do upubliczniania "wybitnych prac" tylko przez "szacownych modelarzy", ani niczego takiego nie sugerowalem. Tak samo nie ocenilem Jego zdjec, a raczej podejscie do tej kwestii, bo czy zdjecie jest ostre, czy nie, to chyba sam autor jest w stanie ocenic, a jak je wykonywac, to bylo juz na forum walkowane wielokrotnie. Wystarczy poswiecic nieco czasu, troche treningu i tzw. mucha nie siada...

Mam nadzieje, ze tym razem wiesz o co mi chodzilo, wystarczylo dokladnie przeczytac moja wypowiedz...

Fundzik - popraw prosze to, o co prosilem, pozniej posprzatam watek z niepotrzebnych wpisow...

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
09-02-11 16:11  Odp: [Galeria]F4j Phantom-kartonowy arsenał
Adam Łabędzki 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Witajcie, wprawdzie nie jestem jakąś kluczową postacią tego forum, ale chciałbym się ustosunkować do bieżącego tematu. Pierwsze słowa skieruje do autora opisywanego modelu: moim zdaniem model jest wykonany słabo w porównaniu z tym co prezentują inni użytkownicy tego forum, jednakże wziąłem pod uwagę to, iż zapewne jesteś początkującym modelarzem. Nie można więc spodziewać się od Ciebie powalającego efektu. Nie mniej należą Ci się słowa uznania, że odważyłeś się zaprezentować swój model wszystkim. Uważam, że powinieneś poczytać zwłaszcza relacje bardziej doświadczonych kolegów modelarzy bo tam znajdziesz bardzo wiele porad odnośnie samego sklejania. Po uważnej lekturze twoje modele staną się dużo lepsze (o ile się przyłożysz :D). Głowa do góry i do pracy.
Chciałbym też prosić (jeżeli można ;)) bardziej doświadczonych użytkowników niniejszego forum aby nie ganić od razu kogoś za słabo sklejony model. Każdy z nas kiedyś zaczynał od takich prac, a to forum jest poświęcone modelarzom kartonowym i jak sądzę tym początkującym też. Dajmy im szansę ;D. Trzymajcie się i przepraszam, że zamuliłem temat :/, Adam.

--

 
09-02-11 16:50  Odp: [Galeria]F4j Phantom-kartonowy arsenał
GrzechuM 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1


 - 0

Hmmm ja również jestem początkującym i nowym forumowiczem ale czy to upoważnia mnie/nas do nie przestrzegania pewnych pisanych reguł?

A odnośnie modelu wydaje mi się, że mamy tu do czynienia z klasycznym nie zastosowaniem się do zasady "mierz siły na zamiary". Nie wydaje mi się, żeby model ze stajni Hala był sensowym i dobrym wyborem dla początkującego czy też powracającego po długiej przerwie. Wystarczy przekartkować arkusze wycinanki w/w wydawnictwa by stwierdzić, że y-y jeszcze nie tym razem.

--

 
09-02-11 20:04  Odp: [Galeria]F4j Phantom-kartonowy arsenał
bajkal22   

Moze to troche OT, ale jak juz komentujemy jezyk na forum to mysle ze sama nazwa "Forum modelarzy kartonowych" jest troszke mylna bo ktos niewtajemniczony jeszcze sobie pomysli ze jestesmy wszyscy z kartonu. :)

 
09-02-11 20:28  Odp: [Galeria]F4j Phantom-kartonowy arsenał
Kylo Ren 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


 - 6

Fundzik ma troche zastrzerzeń co do wykonania goleni podwozia. Są źle wykonane, brakuje jednego koła z przodu i jak patrze na ten model to aż serce mi się kraje.

 
09-02-11 20:40  Odp: [Galeria]F4j Phantom-kartonowy arsenał
Piotrek 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Początkujący modelarz + modele z Kartonowego Arsenału wydane na kredowym papierze=???? Po prostu karton kredowy trzeba umieć sklejać. Ja osobiście "skleiłem" kiedyś 2 modele Buffaldo i Hawkeya na kredzie, i pierwszy wylądował w koszu, a drugi jako zabawka dla dziecka. Więc może zacznij od mimo wszystko od MM?

Od razu przytacza się rady modelarzy szkutników, dla początkujących żeby nigdy nie zaczynali od HMS Victory, i tutaj tak samo modele ze stajni P.Halińskiego są po prostu dla zaawansowanych modelarzy.

 
09-02-11 21:16  Odp: [Galeria]F4j Phantom-kartonowy arsenał
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Ta galeria to dowód na to, że na forum powinien być dział dla początkujących. Wchodząc do takiego działu, wiemy czego możemy się spodziewać. A tak, jest fala krytyki, zresztą słusznej, i albo gościu się zniechęci i nie będzie więcej sklejał, albo będzie, tyle że w domowym zaciszu. Nie zapominajmy że forum jest dla wszystkich, i nie każdy startuje z super wykonanym modelem i ma obcykane wszystkie zasady panujące na forum.

--
Pozdrawiam!

 
09-02-11 21:27  Odp: [Galeria]F4j Phantom-kartonowy arsenał
ReVan_1991 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 11
Galerie - 29


 - 11

A Master Blaster jest tak cienki w gaciach ze nie powinien sie tak wypowiadać, niech sam popatrzy na swoje modele.

--

I pochwal się swoim fantomem

Post zmieniony (09-02-11 21:30)

 
10-02-11 10:04  Odp: [Galeria]F4j Phantom-kartonowy arsenał
@nioł stróż 



Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Ja powiem tak. Nigdzie w regulaminie nie ma wpisu o tym jakie modele mogą być zamieszczone na forum.
Jedni kleją lepiej, inni trochę mniej lepiej.Każdy z Nas/Was kiedyś zaczynał. Chciałbym mieć tyle samozaparcia aby dokończyć tak duży projekt, nawet jeśli nie wygląda konkursowo. Nie każdy rodzi się Panem Precyzyjnym czy QN. Każdy następny model będzie lepszy, mam nadzieję, że więcej modeli będzie się pojawiało sklejanych przez mniej doświadczonych modelarzy. Choćby dlatego, że relacje Mistrzów swojego fachu ciągną się miesiącami, wybierane przez nich modele raczej nijak się mają do tego co może skleić mniej doświadczony hobbysta. Dlatego nowe osoby na forum wnoszą trochę świeżego powietrza, pokazując że dany model (choćby MM) można skleić,model na który doświadczony modelarz nie spojrzy, a początkujący kupi z powodu mniejszej ilości detali o cenie już nie wspomnę.

PS.Fakt, faktem.Modele Hala to na początek trochę za wysoki próg. Ale, do odważnych świat należy.


Pozdrawiam
Przemek

--

Post zmieniony (10-02-11 10:06)

 
10-02-11 13:06  Odp: [Galeria]F4j Phantom-kartonowy arsenał
biket26   

Wszystkie baty zasłużone,
jak na ciebie wpłyną one,
zobaczymy; czas pokaże.
Co do pierwszych moich wrażeń...
Model słaby, jak i moje
nie wystawiam bo się boję. :*)
Na tym forum są zasady:
- nabierz w polskim więcej wprawy;
- bierz do serca rady wszystkie;
- ucz się robić zdjęcia czystsze;
- szukaj postów, bierz przykłady,
a nabierzesz szybko wprawy.
A ta wprawa twa w klejeniu,
będzie rosnąć jak u wielu.
Powodzonka życzę tobie,
klej modele w domku sobie,
i wystawiaj ich relacje *:))
(czekam teraz na owacje hi hi).

W końcu:
"Ludzką rzeczą jest błądzić,
a forumową - wybaczać. ;*) "

--
Każdy modelarz jest nałogowcem. Lecz nie każdy nałogowiec jest modelarzem :*)

Ukończone: GPM W-3WA Sokół 0516

W planie: MIG-15, MIG-21, MIG-23, MIG-31, SU-7, SU-9, SU-30, SU-34,SU-39, SU-47, F-14, F-15, F-16, F-18, F-18 SUPER HORNET, F-22, F117, C-130,LECLERC, BWP-2, HUMMER, ABRAMS, CHALLENGER, MERKAVA :)

 
10-02-11 13:15  Odp: [Galeria]F4j Phantom-kartonowy arsenał
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Biket - BRAWO!!!! ;D Twoj wpis powinien byc zadedykowany wszystkim poczatkujacym w tym nielatwym hobby, ktore wymaga wiele cierpliwosci i gdzie pierwsze efekty nie zawsze sa takimi, jakie pragniemy osiagnac... Do skopiowania, wydrukowania i w ramki na sciane nad biurkiem :)

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
10-02-11 13:38  Odp: [Galeria]F4j Phantom-kartonowy arsenał
Andrzej Px48 



Na Forum:
Galerie - 5


 - 1

Biket to ja poproszę wierszyk dla wszystkich tych co rzucają się jak sępy na początkującego (w klejeniu modeli,pisaniu i foto).

--

Jak czytać skrót PKP---Poczekaj Kiedyś Przyjadę.

 
10-02-11 13:44  Odp: [Galeria]F4j Phantom-kartonowy arsenał
ManyCalavera 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

AndrzejPx48 - czyli dla Ciebie lepiej jak będziemy pisać sztuczne "ochy i achy", moim zdaniem konstruktywna krytyka na pewno nie zaszkodzi, ale czy pomoże..... to już zależy od sklejającego.

--

 
10-02-11 13:58  Odp: [Galeria]F4j Phantom-kartonowy arsenał
Andrzej Px48 



Na Forum:
Galerie - 5


 - 1

Many..... nie sztuczne,ale wyważone słowa.Konstruktywna krytyka jak najbardziej,reszta
j.w.Widać forum robi się ,,wypasione",a wpisy mogą robić tylko ,,starzy",a młodzi niech dorosną wiedzą i umiejętnościami do ich poziomu,a potem napiszą pierwszy post no powiedzmy po 5 latach.Tak to odebrałem ja ( i nie tylko ja).

--

Jak czytać skrót PKP---Poczekaj Kiedyś Przyjadę.

 
10-02-11 14:02  Odp: [Galeria]F4j Phantom-kartonowy arsenał
bajkal22   

Mysle, ze konstruktywna krytyka jest uzasadniona i spelni swoj cel jedynie w przypadku kiedy jest na miejscu tzn nie wynika z nieprzezwyciezonej potrzeby krytykowania a raczej z checi pomocy i udzielenia porad.

Nie powinna wiec "pachniec" pogarda a wrecz przeciwnie, zachecac. Krytykujacy ma tak sama odpowiedzialnosc jak ten krytykowany co to tego jak krytyka bedzie interpretowana i co sie z nia zrobi. A jezeli ktos nagle sie obrazi z powodu ze wyswietlony objekt nie dorownuje urojonym standartom naszego Forum, to juz powinien sam nad tym swoim problemem popracowac a nie krytykowac.

Te prawdziwe arcydziela niektorych nie moga byc i nigdy nie beda standartem.

Post zmieniony (10-02-11 21:54)

 
10-02-11 16:29  Odp: [Galeria]F4j Phantom-kartonowy arsenał
kudłaty 



Na Forum:
Relacje w toku - 10
Relacje z galerią - 2
Galerie - 26


 - 2

biket26 wierszyk wymiata!
Gratuluję

--
"The idea is to die young, but as late as possible"
Ashley Montagu

... A trolla, to najlepiej ignorować :)) ...

 
10-02-11 21:39  Odp: [Galeria]F4j Phantom-kartonowy arsenał
fundzik 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Ok.Nie wiedziałem że moja relacja wzbudzi aż takie emocje wśród forumowiczów ,no ale...cóż chyba wypada poprosic modów o usunięcie tematu razem z tymi zdjęciami, lub założenie nowego działu z modelami początkujących i przenieśc je tam.Chyba zaniżam nieco ...poziom .techniczny forum, więc to narazie moja ostatnia relacja.Popatrze na popisy ``mistrzów`` i poczytam wierszyki ganiące zła interpunkcję ortografie zła wartośc przysłony w aparacie i nie właściwy balans bieli....;) P.S. proszę kogoś ``kumatego`` o podrzucenie relacji lub galerii z tego modelu jeśłi takowe posiadacie,Chcę ujrze ten model wykonany tak jak przystoi. mail fundzik81@o2.pl z góry dziekuje ide pogonic moich szkutników pracujących przy Złotej Łani ;P

Post zmieniony (10-02-11 21:42)

 
10-02-11 22:01  Odp: [Galeria]F4j Phantom-kartonowy arsenał
GrzechuM 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1


 - 0

Jeżeli masz modelarskie jaja to wyciągniesz wnioski z tego wszystkiego co tu napisaliśmy, zostaniesz na tym forum i bogatszy o nowe doświadczenia zaczniesz kleić i kleić i kleić aż do skutku.

--

 
10-02-11 22:34  Odp: [Galeria]F4j Phantom-kartonowy arsenał
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 23


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

Tu masz sklejonego Phantoma - > klik i klik
Powodzenia :-)

--autorem modelu jest Tad

Post zmieniony (11-02-11 10:13)

 
11-02-11 01:10  Odp: [Galeria]F4j Phantom-kartonowy arsenał
Wojtu 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Fundzik, pozwolę sobie wtrącić swoje 3 grosze odnośnie wpisu, że to Twoja ostatnia relacja.
Moim skromnym zdaniem, relacje są nie tylko po to by mistrzowie mogli się pochwalić swoimi osiągnięciami, ale także po to by nas wszystkich czegoś nauczyć.
Jeśli chcesz się rozwijać w tym hobby, często wskazana jest nie tylko lektura innych relacji, ale bardzo pomocne może okazać się prowadzenie własnej - wtedy zyskujemy okazję do wysłuchania cennych rad, czy uzyskania odpowiedzi, na pytania które nas nurtują, a na które odpowiedzi nam się nie udało znaleźć. Więc pomimo krytyki Twojego modelu, nie ma co się wycofywać z życia forum, tylko spokojnie usiąść, poczytać, zastanowić się nad tym i owym (jak skleić, żeby było dobrze, z której strony to, czy tamto "ugryźć") i próbować wprowadzić nauki innych w życie.
Wspomniałeś o pracach nad Złotą Łanią - może warto podzielić się swoim dotychczasowym efektem pracy, poddać go dyskusji i ruszyć dalej bogatszym o wiedzę przekazaną przez Kolegów.


(gwoli usprawiedliwienia, by nie było że jestem tylko teoretykiem, galerię założę gdy już uda mi się zwieńczyć prace na modelem nad którym pracuję, co pewnie jeszcze trochę czasu zajmie, a opieranie relacji na 3 sklejonych segmentach raczej jej się nie przysłuży;) )

--
Skończone: Me-109G2/trop (MM 3/2007), Sea Harrier FRS1 (KA 4-5/98)

 
11-02-11 08:29  Odp: [Galeria]F4j Phantom-kartonowy arsenał
Maverick 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Galerie - 5
 

Oj Fundzik, przywróciłeś mi wspomnienia o moich pierwszych modelach!:) Wtedy człowiek cieszył się,że w ogóle skleił model i był dumny na cały świat!:) Ty też możesz byc-sklejaj dalej i nie poddawaj się! Powodzenie i dużo radości przy następnych modelach!:)

 
11-02-11 08:47  Odp: [Galeria]F4j Phantom-kartonowy arsenał
siedem   

Wspaniały przykład jak można kogoś zniechęcić do modelarstwa/relacji modelarskich. Efektem tego postu powinno być powstanie działu dla początkujących.

--
--
Pozdrawiam Marcin

 
11-02-11 09:17  Odp: [Galeria]F4j Phantom-kartonowy arsenał
fundzik 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Zobaczyłem sobie te relacje .Piękne modele ,tez krowie żeberka ,choc nieco mniejsze od moich hehe.Mam tez zastrzezenia co do 1galerii .-Chodzi mi o stateczniki poziome-są chyba nieco w dół za bardzo skierowane ,oraz w jednej jak i drugiej galerii wloty powietrza maja wg. mnie inny kształt od tych w wycinance na rysunkach montazowych.Głowy sobie niedam uciąc ale...szkoda że niemam juz rysunków montażowych.Dzieki za podrzucenie linków.Zabieram sie do roboty :)

 
11-02-11 09:49  Odp: [Galeria]F4j Phantom-kartonowy arsenał
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

fundzik, nie odpowiedziałem Ci co z tym zdjęciami. Zdjęcia modelu powinny być robione na jednolitym najlepiej jasnym tle bez otaczającego model bałaganu, mebli i wyposażenia mieszkania. Zdjęcia powinny być robione z większej odległości i kadrowane. Zdjęcia robione z bliskiej odległości (z przystawienia aparatu) mają małą głębię ostrości i zniekształconą perspektywę. Cieszy mnie, że zabierasz się do roboty. Powodzenia i pozdrawiam.

--

Post zmieniony (11-02-11 09:55)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024