FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 
09-02-11 15:45  Odp: [Galeria]F4j Phantom-kartonowy arsenał
rysiu62   

Ja absolutnie nie "naskoczyłem'' na kolegę i chyba On zrozumiał co napisałem , zwróciłem uwagę na inny aspekt jego publikacji i te dwa czy trzy komentarze.Skleił jak umie i tyle jak będzie chciał to poprawi swe umiejętności albo i nie ,a nie każdy musi być ''miszczem'' .

 
09-02-11 15:50  Odp: [Galeria]F4j Phantom-kartonowy arsenał
Mario 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Rysiu, ale chyba zgodzisz się z tym, że forum powinno trzymać jako taki poziom merytoryczny i językowy?

--


 
09-02-11 15:59  Odp: [Galeria]F4j Phantom-kartonowy arsenał
rysiu62   

Językowy -jak najbardziej , merytoryczny -to tak naprawdę mało rozumiem o czym myślisz lecz obawiam się iż nie jest to odpowiednie miejsce do tej akurat dyskusji.

 
09-02-11 16:07  Odp: [Galeria]F4j Phantom-kartonowy arsenał
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Rysiu, moze nie powinienem, ale...

Po pierwsze - kwestia jezyka. Kazdy uczestnik tego forum jest zobowiazany do przestrzegania regulaminu, ze pozwole sobie zacytowac pkt. 4

"Przestrzegaj elementarnych zasad kultury oraz ogólno przyjętych zasad netykiety. Na naszym forum piszemy w sposób czytelny dla innych, stosując się do zasad gramatyki i ortografii języka polskiego. Wyjątkiem jest obecność polskich znaków diakrytycznych (ogonków) - te nie są wymagane, lecz mile widziane, więc prosimy o używanie ich w miarę swoich możliwości."

I to raczej nie podlega zadnej dyskusji...

Po drugie - czy w ktorymkolwiek miejscu mojej wypowiedzi ocenilem prace kolegi Fundzika? O ile mnie wzrok nie myli, to sam ja w ten sposob ocenil, a ja i tak skomentowalem to odpowiednia emotka. Cieszy mnie kazda nowa relacja na forum i kazdy nowy modelarz, ktory ma chec pokazac swoje modele, a przez udzial w zyciu forum, doskonalic swoj warszat. W zadnym miejscu nie wspomnialem o jakims ograniczeniu do upubliczniania "wybitnych prac" tylko przez "szacownych modelarzy", ani niczego takiego nie sugerowalem. Tak samo nie ocenilem Jego zdjec, a raczej podejscie do tej kwestii, bo czy zdjecie jest ostre, czy nie, to chyba sam autor jest w stanie ocenic, a jak je wykonywac, to bylo juz na forum walkowane wielokrotnie. Wystarczy poswiecic nieco czasu, troche treningu i tzw. mucha nie siada...

Mam nadzieje, ze tym razem wiesz o co mi chodzilo, wystarczylo dokladnie przeczytac moja wypowiedz...

Fundzik - popraw prosze to, o co prosilem, pozniej posprzatam watek z niepotrzebnych wpisow...

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
09-02-11 16:11  Odp: [Galeria]F4j Phantom-kartonowy arsenał
Adam Łabędzki 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Witajcie, wprawdzie nie jestem jakąś kluczową postacią tego forum, ale chciałbym się ustosunkować do bieżącego tematu. Pierwsze słowa skieruje do autora opisywanego modelu: moim zdaniem model jest wykonany słabo w porównaniu z tym co prezentują inni użytkownicy tego forum, jednakże wziąłem pod uwagę to, iż zapewne jesteś początkującym modelarzem. Nie można więc spodziewać się od Ciebie powalającego efektu. Nie mniej należą Ci się słowa uznania, że odważyłeś się zaprezentować swój model wszystkim. Uważam, że powinieneś poczytać zwłaszcza relacje bardziej doświadczonych kolegów modelarzy bo tam znajdziesz bardzo wiele porad odnośnie samego sklejania. Po uważnej lekturze twoje modele staną się dużo lepsze (o ile się przyłożysz :D). Głowa do góry i do pracy.
Chciałbym też prosić (jeżeli można ;)) bardziej doświadczonych użytkowników niniejszego forum aby nie ganić od razu kogoś za słabo sklejony model. Każdy z nas kiedyś zaczynał od takich prac, a to forum jest poświęcone modelarzom kartonowym i jak sądzę tym początkującym też. Dajmy im szansę ;D. Trzymajcie się i przepraszam, że zamuliłem temat :/, Adam.

--

 
09-02-11 16:50  Odp: [Galeria]F4j Phantom-kartonowy arsenał
GrzechuM 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1


 - 0

Hmmm ja również jestem początkującym i nowym forumowiczem ale czy to upoważnia mnie/nas do nie przestrzegania pewnych pisanych reguł?

A odnośnie modelu wydaje mi się, że mamy tu do czynienia z klasycznym nie zastosowaniem się do zasady "mierz siły na zamiary". Nie wydaje mi się, żeby model ze stajni Hala był sensowym i dobrym wyborem dla początkującego czy też powracającego po długiej przerwie. Wystarczy przekartkować arkusze wycinanki w/w wydawnictwa by stwierdzić, że y-y jeszcze nie tym razem.

--

 
09-02-11 20:04  Odp: [Galeria]F4j Phantom-kartonowy arsenał
bajkal22   

Moze to troche OT, ale jak juz komentujemy jezyk na forum to mysle ze sama nazwa "Forum modelarzy kartonowych" jest troszke mylna bo ktos niewtajemniczony jeszcze sobie pomysli ze jestesmy wszyscy z kartonu. :)

 
09-02-11 20:28  Odp: [Galeria]F4j Phantom-kartonowy arsenał
Kylo Ren 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


 - 6

Fundzik ma troche zastrzerzeń co do wykonania goleni podwozia. Są źle wykonane, brakuje jednego koła z przodu i jak patrze na ten model to aż serce mi się kraje.

 
09-02-11 20:40  Odp: [Galeria]F4j Phantom-kartonowy arsenał
Piotrek 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Początkujący modelarz + modele z Kartonowego Arsenału wydane na kredowym papierze=???? Po prostu karton kredowy trzeba umieć sklejać. Ja osobiście "skleiłem" kiedyś 2 modele Buffaldo i Hawkeya na kredzie, i pierwszy wylądował w koszu, a drugi jako zabawka dla dziecka. Więc może zacznij od mimo wszystko od MM?

Od razu przytacza się rady modelarzy szkutników, dla początkujących żeby nigdy nie zaczynali od HMS Victory, i tutaj tak samo modele ze stajni P.Halińskiego są po prostu dla zaawansowanych modelarzy.

 
09-02-11 21:16  Odp: [Galeria]F4j Phantom-kartonowy arsenał
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Ta galeria to dowód na to, że na forum powinien być dział dla początkujących. Wchodząc do takiego działu, wiemy czego możemy się spodziewać. A tak, jest fala krytyki, zresztą słusznej, i albo gościu się zniechęci i nie będzie więcej sklejał, albo będzie, tyle że w domowym zaciszu. Nie zapominajmy że forum jest dla wszystkich, i nie każdy startuje z super wykonanym modelem i ma obcykane wszystkie zasady panujące na forum.

--
Pozdrawiam!

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024