FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 12Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
14-02-11 09:20  Odp: [R] Platybelodon czyli smok na mieliźnie (Rossija 1897, 1/400)
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Przez ostatnie dni było zaiste straszliwie... aż strach brał patrzeć.
W piatek Platfusek wyglądał tak:

Horror - szpara na szparze, poszarpane krawędziek, kosmos jakiś.

Dzisiaj wygląda tak:



Gdzieś po drodze szlag trafił moją koncepcję robienia oddzielnie części nawodnej i podwodnej. Nie byłam w stanie wygładzić burt nad lini wodną nie odrywając modelu od podstawki roboczej - a skoro już oderwałam, to umocowałam nadwodną na podwodnej, i będę robić przechylony model. Może dam radę.
Dno będzie obite arkuszami blachy miedzianej. Na razie pomalowałam je metalicznie, i wszystko.
Woda jest mokra i bardzo niebieska. Sprzezroczyścieje.
Przy wykańczaniu kadłuba czeka mnie jeszcze wielkie mnóstwo roboty :)

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
14-02-11 18:41  Odp: [R] Platybelodon czyli smok na mieliźnie (Rossija 1897, 1/400)
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

To już jest docelowy poziom wody? Moim zdaniem troche za wysoko... Chyba, ze akurat był odpływ...

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 
14-02-11 21:10  Odp: [R] Platybelodon czyli smok na mieliźnie (Rossija 1897, 1/400)
Andrzej 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

korsarz: masz zupełną rację.
Autorka z całą świadomością przerysowuje sytuację, by podkreślić, uwydatnić jej dramatyzm: mamy oto okręt, dumne osiągnięcie projektantów i stoczniowców, mający samym swym imieniem budzić grożę wśród wrogów - i który w próbnym rejsie, u wrót miejsca swoich narodzin wpakował się na mieliznę, i to tak skutecznie, że dwa pancerniki nie zdołały go ruszyć z miejsca, że dwa miesiące trwały prace nad jego uwolnieniem!
Z całą pewnością faktycznie okręt był pochylony, niewątpliwie miał zadarty dziób... W jakim stopniu - nie wiemy, zapewne w mniejszym, niż widzimy na dioramie. Sytuacja na pewno nie była powodem do chluby dla władz i Marynarki i nikt nie starał się tego nagłośnić, nie dysponujemy więc zdjęciami pokazującymi tamtą rzeczywistość. Kasia wykorzystuje ten fakt dający Jej prawo do swobodnej licencia poetica przysługującej artystce, którą bez wątpienia jest (bo, jak sama szczerze przyznaje, modelarzem redukcyjnym nie jest :-) ) do opowiedzenia swoim własnym, obrazowym, plastycznym językiem tego, co chciałaby nam wszystkim przekazać...
Pozdrowienia wszystkim
Andrzej

Post zmieniony (14-02-11 21:38)

 
15-02-11 08:23  Odp: [R] Platybelodon czyli smok na mieliźnie (Rossija 1897, 1/400)
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Podpisuję się "obiema ręcami" pod wyjaśnieniem Andrzeja.
Układ modelu na podstawce celowo przerysowałam - tak sobie myślę, że aby wielki krążownik aż tak bardzo wyszedł na mieliznę, musiałby dosłownie wyskoczyć na brzeg z pełną prędkością. Nie sądzę, żeby załoga "Rossiji" była aż tak pijana, żeby taki numer odwinąć...
Nie, to nie jest docelowy poziom wody. Jaki będzie, sama w tej chwili do końca nie wiem. Zobaczę, jak będzie najładniej (jak Andrzej zauważył: nie jestem modelarzem. Jestem opowiadaczem historii).

Podszlifowałam dziś mojego smoka i pomalowałam burty na czarno. I teraz dopiero wylazły na świat wszystkie urocze babole :)

Podszlifowałam też pokład, nakleiłam tylną ściankę kasztelu dziobowego:


--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
15-02-11 08:30  Odp: [R] Platybelodon czyli smok na mieliźnie (Rossija 1897, 1/400)
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Kasiu,myślę że dla własnej wygody powinnaś obrabiać kadłub bez wody ,przynajmniej do momentu doszlifowania kadłuba.Podobają mi się Twoje realizacje,są takie miękkie i plastyczne,pozdrawiam marek

--

Post zmieniony (15-02-11 08:32)

 
15-02-11 08:49  Odp: [R] Platybelodon czyli smok na mieliźnie (Rossija 1897, 1/400)
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

No teraz to już po ptokach, kadłub zatopiony. Chociaż generalnie masz tzw. świętą rację.

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
17-02-11 08:07  Odp: [R] Platybelodon czyli smok na mieliźnie (Rossija 1897, 1/400)
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Kadłub przeszlifowałam już ze dwa razy, jeszcze trochę szlifowania przede mną. Żeby się nie zaszlifować na śmierć, pomału ruszyłam z nadbudówkami na pokładzie głównym.


--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
17-02-11 08:46  Odp: [R] Platybelodon czyli smok na mieliźnie (Rossija 1897, 1/400)
Andrzej 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Jak widzę, pierwsza wachta już może pochować hamaki na swoich miejscch...
Kasiu! dlaczego mam wrazenie jakiegoś załamania linii tych szafek wzdłuż lewej burty, między drugą a trzecią od dziobu? Wygląda jak wklęśnięcie pokładu w tym miejscu, albo zakrzywienie burty...?

 
17-02-11 08:55  Odp: [R] Platybelodon czyli smok na mieliźnie (Rossija 1897, 1/400)
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

A bo tam jest schowana Mała Słodka Tajemnica ;)
A poważnie - szafka nie jest do końca przyklejona, tylko tak aby do zdjęcia.

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
17-02-11 09:03  Odp: [R] Platybelodon czyli smok na mieliźnie (Rossija 1897, 1/400)
Andrzej 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

"tam jest schowana Mała Słodka Tajemnica" - będę musiał sprawdzić przy najbliższym spotkaniu smoka Tybelka in vivo... O!
:-)

Post zmieniony (17-02-11 09:05)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 12Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024