FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
12-01-11 12:46  Odp: [G] Dupuy de Lome - 1/400
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Dobry pomysł z tymi zdjęciami nad morzem, podoba się bardzo :-)

 
12-01-11 12:47  Odp: [G] Dupuy de Lome - 1/400
tyg   

Piękna dioramka! Też jestem zdania, że tak zaprezentowane modele wyglądają piękniej niż na kołkach, z wyłączeniem może dużych drewnianych modeli żaglowców, których pękate kadłuby są po prostu piękne i grzechem byłoby obcinać je wzdłuż linii wodnej. Ależ nieprawdopodobnie długie zdanie mi się wyskrobało:)
Pozdrawiam\
tyg

 
12-01-11 12:51  Odp: [G] Dupuy de Lome - 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Ad. 1. Woda.
Po pierwsze primo - nie jestem zadowolona z tego, co mi wychodzi i wciąż szukam lepszych rozwiązań. Nie wychodzi mi zwłaszcza woda wzburzona.
Po drugie primo - najpierw maluję podstawę mieszanką farb niebieskich, szarych i zielonych, dobierając odcienie wedle tego, gdzie okręt stoi (szerokość geograficzna, głębokość akwenu, pogoda, nastrój, jaki chcę oddać na dioramce). Farby akrylowe, z palety Vallejo i Citadel. Maluję nierówno, smugami, ciapnięciami. Zostawiam do wyschnięcia.
Potem wyznaczam miejsce dla okrętu, albo wręcz przymocowuję go na amen do podstawki.
Nakładam pierwszą warstwę wody - malutkie falki, zmarszczki wodne. Używam preparatów Vallejo - Water Effects (gęsty biały żel), Heavy Water Gel (to samo, tylko gęściejsze), Atlantic Blue, Pacific Blue, Mediterranean Blue (jw., tyle że niebieskie). Żele barwione są zbyt kolorowe, więc mieszam je z bezbarwnymi. Nakładam starym pędzelkiem o urodzie kapcia, starając się od razu odpowiednio pomarszczyć powierzchnię wody. Zostawiam do wyschnięcia.
Potem zaczyna się "poezja". Z reguły trochę podmalowuję wodę tuszami i rozrzedzonymi farbami (cieniuję ją), dokładam trochę żelów, wylewam cieniutką warstewkę Still Water Vallejo - a przede wszystkim strasznie marudzę, że wciąż jest źle. Przecieram powierzchnię wody suchym pędzlem białą albo bardzo jasnoszarą farbą, domalowuję pojedyncze refleksy świetlne, itd. Przede wszystkim staram się, żeby woda była niejednorodna i nieregularna.
Potem znowu trzy dni marudzę... aż moje koty mają mnie dosyć.
Tyle o wodzie.

Postarzanie "Dupcia" opisałąm chyba na forum mikromodelarskim. Jak będę postarzać "Piotrusia Dużego", postaram się opisać to dokładnie.
Stosuję akryle, akwarele i Tensocromy. Akryle bardzo rozrzedzone, prawie sama woda, z dodatkiem retardera albo tzw. Glaze Medium (daje efekt półprzezroczystości i "mazania się" farby). Cieniutki pędzelek, może tez być trochę skapcaniały, kilka odcieni każdego koloru, rudy kot na kolanach i jazda.
Modelu nie lakieruję. Co najwyżej miejscowo, jak mi coś obscenicznie błyszczy.

Aha: postarzanie robię etapami, np. teraz na "Piotrusiu" zaczęłam już postarzać pokłady. Na koniec bym się nie dopchała z pędzlem wszędzie tam, gdzie trzeba.

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
12-01-11 13:16  Odp: [G] Dupuy de Lome - 1/400
Mariaszek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 4
 

Ach, żele Vallejo. No tak. Wiem, że takie są i widziałem gdzieś ich próbki, jednak myślałem, że są tylko kolorowe, a zgadzam się że są zbyt kolorowe.
Co postarzenia - już dziękuje za ten opis, bo wiele mi to rozjaśniło i czekam na więcej przy "Piotrusiu" (efektowne i nieprzesadzone postarzanie to trudna sprawa, a już z kotem na kolanach to właściwie postarzanie wyczynowe:)).

Dziękuję za odpowiedzi.

Pozdrawiam
Mariaszek

 
12-01-11 17:55  Odp: [G] Dupuy de Lome - 1/400
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Rewelacyjny model. Jestem pod wielkim wrażeniem. Brawo!!!!

--

 
12-01-11 18:44  Odp: [G] Dupuy de Lome - 1/400
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Cudeńko ! Zarówno model jak i woda nie mówiąc już o sesji fotograficznej ,,w naturze" zaparły mi dech w pierchach. Mi przy 200 małe częći wylatują z paluchów i żeby je skleić muszę najpierw łapska powkręcać w imadła, a tu przy 400 takie szczególiki i dokładność. Podziwiam i zazdroszczę (oczywiście w pozytywnym znaczeniu).

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
13-01-11 08:21  Odp: [G] Dupuy de Lome - 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Żebyście Wy wiedzieli, jak mi się łapy trzęsą, jak tylko biorę się za malowanie albo wycinanie części...!
Lewa dryga swoim rytmem, prawa swoim. A kot na kolanach mruczy powodując interferencję ;)

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
13-01-11 09:19  Odp: [G] Dupuy de Lome - 1/400
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Koty są "zebest" Jeden Twój troche podobny do mojej Niuni :D


http://picasaweb.google.com/vansen401/Niunia#5426786576058984962

Pozdrawiam.

--

Post zmieniony (13-01-11 09:22)

 
01-02-11 11:34  Odp: [G] Dupuy de Lome - 1/400
syriusz 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 9


 - 16

Niecodzienna prezentacja modelu. Bardzo miło popatrzeć, bo to jakby kadry z filmu :-). Pomysłowe wykonanie.

--
"Wierzę wbrew nadziei"
Zapraszam na moją stronę - http://www.syriusz.tkdami.net

__________________________________________________
Jeśli chciałbyś pomóc mi w leczeniu, możesz to zrobić poprzez:

Przekazanie 1% podatku
KRS: 0000064892
Cel szczegółowy koniecznie wpisz: Łukasz Głowacki

lub

Dobrowolne wpłaty skierowane na moje konto bankowe:
Numer konta: 30 1140 2004 0000 3302 4139 9308
Tytułem: Łukasz Głowacki

 
13-06-11 10:58  Odp: [G] Dupuy de Lome - 1/400
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Kasiu, na żywo Twoje modele robią o wiele większe wrażenie niż na zdjęciach .
Gratuluję zasłużonego wyróżnienia na WSMK i pozdrawiam serdecznie
Jarek

--
GG 6801515

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024