FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 11Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
11-01-11 08:42  Odp: [relacja] Piotr Wielikij 1876 - 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Dzisiaj wydziubałam tylko początek poręczy na pomoście dowodzenia - nie ma jeszcze środkowej linki relingu:

...oraz przymocowałam dwa pudełeczka na pokładzie rufowym. Przykryje je pokład nadbudówki, nad pokładem kończyć się będą świetlikami.


--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
11-01-11 19:05  Odp: [relacja] Piotr Wielikij 1876 - 1/400
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

Hm, lufy faktycznie za długie, zwłaszcza widać to w rufowej wieży, gdzie lufy obejmuja nadbudówkę. Jak to sie ma kręcić? ;) Ja bym poprawił lufy, zwłaszcza że- po pierwsze- to chyba nie jest zbyt trudne, po drugie- prawie nie wystające poza pancerz wieży lufy to część uroku tamtych okrętów.... ;) Reszta jak najbardziej mi sie podoba. Z czego są słupki relingu?

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 
12-01-11 08:37  Odp: [relacja] Piotr Wielikij 1876 - 1/400
Andrzej 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

W całej rozciągłości zgadzam się odnośnie luf armatnich, nie jestem tylko pewien, czy Kasia zdoła coś z nimi zrobić bez totalnej demolki wież - armaty są dość solidnie zakotwiczone. Słupki relingu to drut miedziany nawojowy o średnicy ok. 0,12 - 0,15 mm.

 
12-01-11 08:40  Odp: [relacja] Piotr Wielikij 1876 - 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Korsarz - święta racja.
Montując lufy dałam się klasycznie wpuścić w maliny. Zakładałam je wg jednego z rysunków montażowych w wycinance, wydawało mi się, że wystają dość mocno. No to wydawało mi się źle.
Spróbuję je wyciągnąć z wież i skrócić, ale trochę czarno to widzę. Mocno paskudy przykleiłam, o ile pamiętam.
Jak się nie uda, zostaną takie długie. Następne zrobię lepsze.

Słupki relingu są ze srebrzystego drucika 0,15 mm bodajże.

Dzisiaj montowałam nadbudówkę rufową i wykańczałam reling nad mostkiem.
Odkryłam projektanckiego babola: mianowicie pokład nadbudówki rufowej był o ok. 1,2 mm za długi:

Myślałam oczywiście, że to mój błąd, ale nie. Pokład główny gładko przechodził w rufowy, więc żadnych schodków. Gdy odsuwałam rufowy tak, by ładnie schodził się z głównym, robił mi się rozjazd na ostatniej nadbudówce:

Rad niewola wzięłam i przycięłam:

Uff, teraz dobrze... :roll:
Wyretuszowałam krawędzie, ponaklejałam obramowania zejściówek.

Rzut oka na pomost dowodzenia:

I widok ogólny "Piotrusia":


PS. Udzielam pochwały z wpisaniem do akt mojemu nadwornemu fotografowi Kotu Hamletu, któremu ostatnio powierzyłam robienie zdjęć. Odkąd Kot Hamlet przejął władzę nad aparatem, fotki wychodzą mi jakoś lepiej.


--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
12-01-11 10:15  Odp: [relacja] Piotr Wielikij 1876 - 1/400
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

A może by te zbyt wystające lufy obciąć obcinaczkami do paznokci - przy tej skali - ja bym spróbował.

Ja tez mam pomocników tylko to bractwo rozleniwione i zazwyczaj śpi.



--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
12-01-11 10:19  Odp: [relacja] Piotr Wielikij 1876 - 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

He, to u Ciebie taka sama ruja i korupcja jak u mnie: pies w funkcji poduszki dla kotów :)
Lufy są toczone, ergo twarde, ergo cążki do paznokci mogą nie dać rady.
Ale spróbuję. Jutro zdam raport z przebiegu prób.

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
12-01-11 10:40  Odp: [relacja] Piotr Wielikij 1876 - 1/400
Andrzej 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Bez sprawdzania powiem, że szkoda narzędzi; przecież widziałem, Kasiu, te lufy: to uczciwy mosiądz, chyba z 1,5 mm średnicy. Jeśli nie zdołasz ich wyrwać w całości, jedyna możliwość to obcięcie tarczą szlifierską. Przecięcie jakimkolwiek innym narzędziem, nawet jeśli sie uda, i tak będzie wymagało szlifowania poharatanego czoła lufy.

 
12-01-11 10:46  Odp: [relacja] Piotr Wielikij 1876 - 1/400
Łosiu 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Dokładnie, jakiegoś dremelkopodobnego ustrojstwa trzeba użyć, więcej chyba się nie wymyśli

--
Się robi: coś...
skończone ORP Błyskawica 1:300 MO , OS2U Kingfisher 1:33 Orlik , Nowgorod 1:200 Pro-Model , Kamow A-7 1:33 Orlik , TKS 1:25 GPM , Od2 1:25 Modelik

 
12-01-11 12:54  Odp: [relacja] Piotr Wielikij 1876 - 1/400
tyg   

Nawet jak skorzystasz z dremela, to zadzior do szlifowania powstanie na mur. Nie da się przecież porządnie złapać ich w imadełko i unieruchomić do cięcia.... a jak po przecięciu ręka poleci, to tarcza może niezłą masakrę na pokładzie urządzić. Jeżeli nie da się ich w miarę bezboleśnie wyjąć, to chyba zostawiłbym jak jest, no chyba, że model na konkurs się wybiera:)
Pozdrawiam
tyg

 
12-01-11 13:01  Odp: [relacja] Piotr Wielikij 1876 - 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Model pewnie na jakiś konkurs ze mną pojedzie, ale na pewno nie na Navigowski.
Spróbuję lufy wyciągnąć i albo się uda, albo nie. Żadnych dremelków. Za dużym tchózem jestem, żeby podejść do "Piotrusia" z tarczą tnącą.

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 11Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024