FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5 
19-12-10 13:03  Odp: [N] Nowości wydawnictwa Answer
syjek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

Dokładnie wottek

--
Pozdrawiam
Sylwek

KONCERN modelarski MO ;-)
Speedway Fan ORZEŁ ŁÓDŹ

 
19-12-10 15:56  Odp: [N] Nowości wydawnictwa Answer
cfemar   

W takim razie to dobra nowina :-) poproszę o adres jakiejś strony/sklepu (firmowego Answeru) gdzie można zakupić laserki. Ta podana w Linkach nie działa.

 
19-12-10 16:29  Odp: [N] Nowości wydawnictwa Answer
Maverick33 

Na Forum:
Relacje w toku - 17
Relacje z galerią - 8
Galerie - 11
 

cfemar biuro@answer.pl

--
Maverick33

Zapraszam do galerii http://www.adwproject.opole.pl - dział galeria

Skończone : Wagon 202L, Px4, EP09 , Pt47 , Pu29 , Wagon 120A , OKz32 , SP45-142 , Wagon 401R , Wagon 401Z , Wagon 401 Ka"Gags" , Wagon 408s , EU07, ET22-243 , Sm48-060 , SU45-217

Na warsztacie:

TY51 1:25 - 80%
Ty5 1:25 - 55%


 
19-12-10 19:40  Odp: [N] Nowości wydawnictwa Answer
Janisz 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Jak wolicie sklejac modele w ktorych np. brakuje czesci - wasza wola........
Moze Wydawca da sporo zapasu koloru po to zeby mozna bylo sobie uzupelnic braki w wyposazeniu ............. tylko ze chyba nie o to nam chodzi ???

--
Janisz
---------------------
Verbum nobile debet esse stabile. (łac.)

Przysłowie staropolskie: Słowa honoru należy dotrzymywać.

 
19-12-10 20:14  Odp: [N] Nowości wydawnictwa Answer
Teledzin   

Cytat z Janisza: Jak wolicie sklejac modele w ktorych np. brakuje czesci - wasza wola........
Moze Wydawca da sporo zapasu koloru po to zeby mozna bylo sobie uzupelnic braki w wyposazeniu ............. tylko ze chyba nie o to nam chodzi ???

Janisz. Niestety a może na szczęście Answer w większości wydaje modele, których inne wydawnictwa nie wydają. Ani Hal ani GPM ani WAK czy Orlik nawet nie zapowiadają takich pozycji jakie wydało i mam nadzieję będzie dalej wydawało to wydawnictwo. Wolę miec japoński (tzn. jaki taki) model okrętu opracowany na podstawie przeciętnych planów niż nie miec takiego modelu.
Janisz uczyń sobie może jakieś postanowienie na nowy rok np.
opracuję plany 5 okrętów tak idealne, że nikt nie będzie mógł się doczepic pomimo, że je opublikuję (a nie schowam do szuflady),
albo opracuję i wydam modele 5 okrętów takie, że przysłowiowa mucha nie siada,

albo przestań czepiac się zapasów koloru, bo one i w wytworach Hala bywają potrzebne....

a ja sobie postanowię Janisz ,że jak zrealizujesz powyższe postanowienia to kupię twoje wypociny, jeśli będą w cenach jak w Answerze...

Pozdrawiam

 
19-12-10 21:53  Odp: [N] Nowości wydawnictwa Answer
Janisz 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Ech Teledzinie..............
Po pierwsze ja nie mam nic przeciwko wydawnictwu Answer - to tak dla jasności.
Sklejałem kilka ich modeli i niektóre były całkiem fajne ale nie były to modele autorstwa projektanta wymienionego z nazwiska jako autor opracowywanego modelu HMS "Matabele"......czy to jest jasne,czy mam jaśniej napisać?

Wkradła się pewna nieścisłość w Twojej wypowiedzi
"........ Niestety a może na szczęście Answer w większości wydaje modele, których inne wydawnictwa nie wydają. Ani Hal ani GPM ani WAK czy Orlik nawet nie zapowiadają takich pozycji jakie wydało i mam nadzieję będzie dalej wydawało to wydawnictwo. Wolę miec japoński (tzn. jaki taki) model okrętu opracowany na podstawie przeciętnych planów niż nie miec takiego modelu............"
Otóż model pancernika "Fuso"był wydany zarówno w wydawnictwie Answer jak i w Wydawnictwie AH.
Model lotniskowca "Graf Zeppelin" ukazał się wydawnictwie GPM a później w Answer..........
Niszczyciel ORP "Burza" - Quest, Mąły Modelarz no i zgadnij kto jeszcze??? Tak Answer....
No więc jak to jest wydają podobne modele jak i inne wydawnictwa czy nie???
Każdy może sobie wydawać co tam chce ja tylko proszę o jedno : żeby to było wydane na podstawie najlepszych dostępnych materiałów zgodnych z oryginałem i bez błędów z wszystkimi częściami.............czy ja naprawdę dużo "wymagam" ;-D
Skoro my się staramy sklejąc modele to wydawca i projektant też mogliby się postarać.

Ja nie projektuję modeli z wielu praktycznych względów............ po za tym jest sporo dobrych projektantów którzy są o niebo lepsi ode mnie. Nie sklejam super dokładnych modeli, moje są krzywe, koślawe ale nie brakuje w nich części, żaden mój model nigdy mi się do końca nie podobał ....... nie uważam się za jakiegoś super-modelarza, sklejam bo mnie to odpreża, bawi itp. Ale mam oczy i nie lubię wywalać kasy na coś co potem będzie nadawało się do lotu w stronę kosza.........
Sklejałem 3 modele wspomnianego projektanta, skończyłem jeden - USS "Porter" - ten z brakujacymi częściami.
"Akziuki" miałem w dużym procencie ukończony ale mi usłużny angielski taksówkarz przytrzasnął dziób zamykajć klapę ...........tu też brakowało części.
"Portland" - model z innej epoki...........
Więc mam już jakieś wyrobione zdanie o projektach pana Turalskiego.
Owszem kadłuby projektuje bardzo dobrze, sklejają się dobrze ale powyżej jest gorzej.
Takie jest moje zdanie.

Ciekawostka: mam na koncie jednego "Tribala" w skali 1:200 sklejonego 10 lat temu na podstawie PM - bo wtedy nic innego nie było, zresztą tamte rysunki też powstały na podstawie "Matabele" narysowanej przez Normana Ougha.
Jak już jesteś taki dociekliwy Teledzinie to znajdź sobie zdjęcia - istnieją w necie ;-D

A jak wolisz mieć japoński jako taki opracowany to zakasaj rękawy i sobie opracuj od podstaw - świetna zabawa. ;-)
I już tak na koniec Cię zasmucę ode mnie nic nie kupisz bo ja nic nie sprzedaje..........nawet żadnych najmniejszych wypocin............
Dobranoc.

--
Janisz
---------------------
Verbum nobile debet esse stabile. (łac.)

Przysłowie staropolskie: Słowa honoru należy dotrzymywać.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024