FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 3Strony:  <=  <-  1  2  3 
12-09-10 12:32  Odp: [Relacja] HMS "Sheffield" wyd. Modelik (początkujący )
Bosman 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 8


 - 10

Nawet nie probuj wyrzucac modelu do smieci. Zbyt wielu z nas popada w manie doskonalosci. Twoje bledy to tylko drobiazgi, ktore przy papierowym modelu przytrafic moga sie kazdemu. Na pewno nie kwalifikuja one modelu do poslania "na zlom".
powodzenia.

--
Pozdrawiam Malych Modelarzy

 
12-09-10 19:07  Odp: [Relacja] HMS "Sheffield" wyd. Modelik (początkujący )
Bury 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam po krótkiej przerwie - całą niedzielę rzeźbiłem wózek ( chyba ) czy jakieś rusztowanie pod wodnosamolot. Nie ukrywam napociłem się zdrowo ale efekt zadowalający patrząc na rozmiary tego ustrojstwa :)

przed montażem :

I tak mniej więcej "na sucho" :

Pozdrawiam do następnego!

--
W stoczni:HMS "Sheffield"

 
13-09-10 07:27  Odp: [Relacja] HMS "Sheffield" wyd. Modelik (początkujący )
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Te rusztowanie to zapewne katapulta, służąca do wystrzeliwania owego wodnosamolotu :)

--

 
17-09-10 20:28  Odp: [Relacja] HMS "Sheffield" wyd. Modelik (początkujący )
Bury 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witajcie w kolejnej odsłonie... przez ostatni tydzień maglowałem kominy :) Efekty chyba zadowalające :)



Co do samej wycinanki jestem bardzo zadowolony ze spasowania elementów :) Teraz czas na wyrzutnie torped, i nadbudówki rufowe.

Do następnego

--
W stoczni:HMS "Sheffield"

 
05-10-10 20:22  Odp: [Relacja] HMS "Sheffield" wyd. Modelik (początkujący )
Bury 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam po dłuższej przerwie , troszkę zaniedbałem relację ale cóż nie bardzo jest co pokazywać :-\
W chwili obecnej zapełniam białe miejsca na nadbudówce rufowej


wcześniej "wyrzeźbiłem" działka 102mm


Na chwilę obecną wklejone już są wyrzutnie torped które są słabo widoczne, oraz przykleiłem nadbudówkę na rufie. Całość wygląda:



Generalnie model jest dosyć mocno zdetalizowany i teraz wiem że kiepskim pomysłem wybieranie go na pierwszy model... Oczywiście nie mam zamiaru przerywania prac nad nim. Mile widziane uwagi/krytyka :)

Do następnego, pozdrawiam

--
W stoczni:HMS "Sheffield"

 
06-10-10 09:41  Odp: [Relacja] HMS "Sheffield" wyd. Modelik (początkujący )
Tomek 

 - 2

A luf w tych setkach nie da sięwymienić?! Wydaje mi się, że niektóre z nich są krzywe i chyba nieco zbyt długie jak na ten typ armat! Lepsze są zwijane z cienkiego papieru, lub można pobawić się igłami lekarskimi! pozdrawiam!

--

 
16-10-10 22:02  Odp: [Relacja] HMS "Sheffield" wyd. Modelik (początkujący )
Bury 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witajcie, w dzisiejszym odcinku trochę drobnicy :

Latareczki:


Pistoleciki ( chyba najmniejsze detale jakie przez całą swoją krótką karierę miałem w swoich łapach :) )


I wreszcie nareszcie koniec nadbudówki rufowej - makro które strasznie wyciąga błędy sklejającego :)



Podsumowując ogólnie wygląda przyzwoicie, jedynie do dalmierza mam zastrzeżenia, wyszedł tak sobie, myślę że następne dwa potraktuję szpachlą i kolorem.

To tyle do zobaczenia do następnego !

--
W stoczni:HMS "Sheffield"

 
07-11-10 19:47  Odp: [Relacja] HMS
Bury 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witajcie po dłuższym czasie, nie będę ukrywał dopadł mnie trochę leń modelarski :) ale żeby nie było że próżnowałem przez dwie ostanie niedziele wymodziłem działa artylerii głównej. Dosyć skomplikowany kształt i kłopotliwe. Oczywiście wykonanie słabe :) Lufy wykonane z wykałaczek ( na żywo wyglądają znacznie lepiej). Działa się obracają :mil35: niestety lufy nie są ruchome :/ Zostało jeszcze przykleić włazy z tyłu wież i będą gotowe.



Kilka fotek całości:



Na razie tyle.

Mam pytanie na koniec, ponieważ powoli będę się zabierał za tratwy ratunkowe czy macie jakiś pomysł na ich efektowne wykonanie?

Pozdrawiam

--

Post zmieniony (07-11-10 19:49)

 
07-11-10 23:09  Odp: [Relacja] HMS "Sheffield" wyd. Modelik (początkujący )
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Fajnie to wychodzi. Też bym go kiedyś chciał popełnić. Albo "Belfasta". Brawo.

--

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 3Strony:  <=  <-  1  2  3 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024