FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
05-08-10 14:51  [Relacja] HMS "Sheffield" wyd. Modelik (początkujący )
Bury 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam wszystkich forumowiczów jest to moja pierwsza relacja na forum więc się przedstawię, mam na imię Marcin mieszkam we Wrocławiu i mam 24 lata. Jest to mój pierwszy model po latach przerwy z modelarstwem. Wybór padł na brytyjski krążownik "Sheffield" z wydawnictwa Modelik. A więc co udało się dotychczas skleić:

Na początek okładka




Cały szkielet podkleiłem na karton 2mm i wyciąłem nożykiem



szkielet skleiłem wikolem



następnie zapiankowałem całość, mam zamiar całą część podwodną pokryć szpachlą a następnie pomalować lakierem, burty natomiast zostaną z kartonu.



w międzyczasie gdy pianka jeszcze pracuje w piwnicy powoli powstaje dziobowa nadbudówka








Piętra są na razie połączone na sucho, całość retuszuję Pactrą, model nie będzie waloryzowany moim celem jest nauczyć się kleić czysto i do końca.

Na razie tyle, pozdrawiam

--

Post zmieniony (05-08-10 16:41)

 
05-08-10 16:01  Odp: [Relacja] HMS "Sheffield" wyd. Modelik (początkujący )
Lobo 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7


 - 3

No ja zasiadam w pierwszym rzędzie bo bardzo mnie interesuje ten model, z prostego powodu. Mieszkam aktualnie w Sheffield :) Mam jedno pytanko. Dlaczego podkleiłeś szkielet na 2mm tak było w opisie czy po prostu tak chciałeś go wzmocnić??

--
_________________________________________________________
Na warsztacie ORP Wicher 1:200 Military Model 4/96

Dioramy: Polowanie na Japońską latającą łódź 1:200

Ukończone i w Galerii: JAK 1 / TK-3 / TKS / RWD 25 / Wall-E

Projekt "50latMM :
4/82 Mi-24 i Ki-43 / 1-2/84 Pancernik Potiomkin / 3/84 J2M Raiden

 
05-08-10 16:07  Odp: [Relacja] HMS "Sheffield" wyd. Modelik (początkujący )
Bury 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Lobo szkielet podkleiłem kartonem 2mm ponieważ tak zaleca autor opracowania.

 
05-08-10 17:42  Odp: [Relacja] HMS "Sheffield" wyd. Modelik (początkujący )
Tomuel 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

No to po sklejeniu szkieletu (a niedługo kadłuba) będzie miał plus-minus 70 cm, albo nawet więcej.
Toć to w końcu krążownik...

--
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Sklejając modele uczymy się cierpliwości.

GG 32255439
Twój 1% dla 380 000 Polaków!

 
05-08-10 17:46  Odp: [Relacja] HMS "Sheffield" wyd. Modelik (początkujący )
Bury 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

90 cm dokładnie :)

 
05-08-10 17:55  Odp: [Relacja] HMS "Sheffield" wyd. Modelik (początkujący )
Tomuel 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Bez potrzeby autor by nie zalecał tego podklejania dwu-milimetrowej grubości kartonem.
Zamysł jest oczywisty.

--
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Sklejając modele uczymy się cierpliwości.

GG 32255439
Twój 1% dla 380 000 Polaków!

 
05-08-10 19:05  Odp: [Relacja] HMS "Sheffield" wyd. Modelik (początkujący )
OGGO 



Na Forum:
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 5

Witam Bury
Zycze powodzenia przy budowie tego ladnego krazownika,kiedys byla relacja z jego budowy w wykonaniu SYJKA.Pozdrawiam Krzysztof.
P.S WIKOL......do sklejania szkieletu !?...........masz odwage,ale moze 2mm kartonu nie poskreca.

--
W stoczni......wloski pancernik Roma GPM

 
06-08-10 11:52  Odp: [Relacja] HMS "Sheffield" wyd. Modelik (początkujący )
Bury 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Hej, arkusze podklejałem klejem w sprayu, a powycinane części łączyłem wikolem. Generalnie kadłub jest prosty.

Pozdrawiam

 
07-08-10 17:20  Odp: [Relacja] HMS "Sheffield" wyd. Modelik (początkujący )
Bury 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam wszystkich, budowa nadbudówki dziobowej powoli idzie do przodu, na ukończeniu nadbudówka dowodzenia - niestety niedokładność i błędy zmusiły mnie do zamalowania niektórych elementów. Tak to wygląda na chwilę obecną:







Model jak dotąd klei się świetnie wszystkie błędy wynikają z mojej winy :cry:

Pozdrawiam :D

 
16-08-10 18:59  Odp: [Relacja] HMS "Sheffield" wyd. Modelik (początkujący )
Bury 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam wszystkich zainteresowanych moją relacją :-)

Po krótkim czasie mała aktualizacja - nadbudówka dziobowa dorobiła się kilku detali :



"druciki" wyszły tragicznie ale już nie będę odrywał tej poręczy.

Następnie postanowiłem już wyszpachlować kadłub - do tego posłużyła mi szpachlówka samochodowa, papier ścierny i ręce które już opadają na sam widok nierówności ( przyznam że są ale prawie nie widoczne , i już chyba tego lepiej nie zrobię tylko coś spierniczę )




No i na koniec ( nie mogłem się powstrzymać żeby się zmotywować ) pokłady jeszcze nie wycięte i przyłożona na sucho nadbudówka:



Następnie w planach mam malowanie części podwodnej ( na razie brak kasy na zakup odpowiedniego koloru, podkładu i lakieru ) więc zapewne dalej będę dłubał przy nadbudówce.

To tyle na dziś pozdrawiam :-D

--
W stoczni:HMS "Sheffield"

 
16-08-10 19:57  Odp: [Relacja] HMS "Sheffield" wyd. Modelik (początkujący )
bandi   

Bury, jeśli piankowałeś kadłub to mogłeś poszukać szpachlówki akrylowej do drewna jest o niebo lepsza od samochodowej bo bardziej miękka i łatwa w obróbce i nie daje po nosie jak ta samochodówka .

Kiedys szpachlowałem kadłub Zuikaku taką samochodówką w piwnicy w bloku gdzie mieszkałem a tu wpadają panowie z gazowni i pytają co ja robie ...!!, okazało się że cała klatka schodowa jechała tą szpachlówką i lokatorzy myśleli że gaz się ulatnia :-)

 
16-08-10 20:04  Odp: [Relacja] HMS "Sheffield" wyd. Modelik (początkujący )
Bury 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Bandi dzięki za radę myślę że następnym razem spróbuję z akrylową - teraz używałem NOVOL - uniwersalnej ponieważ w jednej z relacji na forum ktoś ją wykorzystywał i efekt był świetny. Co do smrodku mam szczęście że mieszkam w domku jednorodzinnym więc piwnicę wietrzyłem na bieżąco :)

 
02-09-10 19:35  Odp: [Relacja] HMS "Sheffield" wyd. Modelik (początkujący )
Bury 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam po dłuższej przerwie :)

Co nowego w stoczni - otóż powstał dalmierz:

i maszt główny - wykonany z patyczków do szaszłyków a wytoczonych na wiertarce :) ( były o 1mm za grube ) Całość potraktowana czarną pactrą
Co do kadłuba zakupiłem primer i spray o odpowiednim kolorze ( tzn najbardziej zbliżony do koloru z wycinanki ) nałożyłem kilka warstw - z góry przepraszam za jakość zdjęć niestety słońca nad wrockiem dzisiaj mało a przy żarówkach aparat robi foty w dramatycznej jakości :( :(



I kilka rzutów na całość złożonej na sucho:




Jeśli jutro uraczy nas słońce obiecuję wstawić lepsze fotki kadłuba.

PS. Podstawka jest zapożyczona więc oczywiście powstanie nowa

To tyle do następnego, pozdrawiam

--
W stoczni:HMS "Sheffield"

 
03-09-10 16:02  Odp: [Relacja] HMS
Bury 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam zgodnie z wczorajszą zapowiedzią wrzucam fotki kadłuba przy świetle dziennym:




A teraz kilka słów o kadłubie ponieważ stało się coś nieoczekiwanego i zaskakującego mianowicie 4 wręgi rozeszły się na łączeniu ( tzn nie miałem tektury 2mm więc klejem w sprayu po porstu szkielet podkleiłem 2 razy ) co dalej szpacha w tych miejscach była dość mocno przetarta papierem ( mój duży błąd ) więc powstały pęknięcia kadłuba w kilku miejscach , po kilku nieudolnych próbach zaszpachlowania uzyskałem mizerny efekt:


na moje szczęście po pokryciu jednolitym kolorem te niedokładności trochę zniknęły, zastanawiałem się nawet czy nie wykonać od nowa całego kadłuba, ale ogrom pracy i środków jakie włożyłem w obecny stan mi na to nie pozwalają.

W planach na weekend - przyklejenie pokładu i oklejanie burt.

Pozdrawiam i do następnego !

--

Post zmieniony (03-09-10 16:05)

 
03-09-10 16:47  Odp: [Relacja] HMS "Sheffield" wyd. Modelik (początkujący )
SEB 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Bury - mam ten model akurat w swojej kolekcji ale jakoś nie miałem weny żeby go zacząć.
Mam natomiast pytanko do Ciebie odnośnie waloryzacji - czy będziesz robił ryfle i czy malujesz dno statku na kolor zgniłej zieleni czy tak zostawiasz?
A jeśli chodzi o rozejście się wręg - też miałem taki przypadek - można łatwo zniwelować to niedociągnięcie - a następnym razem każdy rant wręgi przed piankowaniem możesz zalać kropelką. Wtedy wręgi Ci się nie rozejdą i będzie piknie.
Jak na razie ładny kawal modela.
Powodzenia - SEB.

--
Myśl i pracuj - ciesz się wynikami.

W stoczni: HMS BELLONA - failed

 
03-09-10 17:16  Odp: [Relacja] HMS "Sheffield" wyd. Modelik (początkujący )
Bury 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Hej Seb co do walorki to myślę że na to za wcześnie, sheffielda chcę ukończyć i wykonać go w miarę czysto, żeby opanować podstawy. Co do koloru dna jest już kolor docelowy i jest to zgniła zieleń ( kolor bardzo zbliżony do tego z wycinanki ) zdjęcia trochę rozjaśniły w rzczywistości wygląda OK. Co do wręg wszystkie krawędzie zalałem SG tylko widocznie podczas szlifowania szpachli musiałem też zeszlifować warstwę SG.

Pozdrawiam

--
W stoczni:HMS "Sheffield"

 
03-09-10 17:26  Odp: [Relacja] HMS "Sheffield" wyd. Modelik (początkujący )
SEB 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Dużo pracy w to włożyłeś i mam nadzieję że budowę ukończysz - będę tu zaglądał często - tym czasem - jestem "czynnym" obserwatorem Twojej relacji - trzymam kciuki i czekam na galerię.
Pozdrawiam - SEB

--
Myśl i pracuj - ciesz się wynikami.

W stoczni: HMS BELLONA - failed

 
08-09-10 16:06  Odp: [Relacja] HMS
Bury 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam po dłuższej ale jakże owocnej przerwie :)

Zgodnie z radami bardziej doświadczonych kolegów braci modelarskiej ( za co dziękuję ) cały kadłub wykonuję ponownie, tym razem w standardzie.
Tak więc co do tej pory się udało zrobić:

Wszystkie wręgi ponownie podklejone, powycinane, przeszlifowane i tym razem sklejone butaprenem z o wiele większą starannością efektem czego wyszedł prościutki w całej linii szkielet, z czego jestem najbardziej zadowolony :) :)
Od kilku dni walczę z poszyciem dennym i jak do tej pory takie oto efekty:



Co do samych oklejek są dobrze spasowane , ale gdzie nie gdzie trzeba szlifować. Kolor retuszu niestety słabo trafiony co widać poniżej ( niestety nie potrafię z dostępnych kolorów uzyskać zgniłej zieleni ). Poniżej foto w makro największej szczeliny w poszyciu:


Na żywo wygląda to całkiem przyzwoicie i jestem w miarę zadowolony.

To na razie tyle, pozdrawiam i do następnego !

Edycja - właśnie zmieszałem zieleń z "polish khaki" który wpada w brąz i udało się uzyskać podobny kolor :)
--

Post zmieniony (08-09-10 16:50)

 
12-09-10 10:37  Odp: [Relacja] HMS "Sheffield" wyd. Modelik (początkujący )
Bury 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam po krótkiej przerwie, niestety poległem na burtach "sheffielda" w moją pracę wdało się wiele błędów.... :(
Lewa oklejka burty została zmasakrowana płynem do kurzu... w trakcie porządków wylał się na burtę - próby reanimacji suszenia prostowania przygniatania niestety dały mierny efekt...

Co dalej: w kilku miejscach moje trzęsące się łapy ubrudziły klejem kilka elementów....

Ne lewej burcie w okolicach rufy pojawiły się krowie żebra oczywiście przez moje ignoranctwo i pośpiech za słabo zeszlifowałem wręgi...


teraz kilka fotek całości



Pomimo tych wszystkich błędów postanowiłem dalej kontynuować pracę nad modelem, ponieważ jeszcze wielu rzeczy mogę się nauczyć przy jego budowie, i nadal będzie moim modelarskim "małpim gajem" :)

--
W stoczni:HMS "Sheffield"

 
12-09-10 10:44  Odp: [Relacja] HMS "Sheffield" wyd. Modelik (początkujący )
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Dobrze że zdecydowałeś się kontynuować budowę. Potraktuj model jako poligon doświadczalny, a w przyszłości będziesz wiedział jakich błędów się wystrzegać.
Powodzenia!

--
Pozdrawiam!

 
12-09-10 12:32  Odp: [Relacja] HMS "Sheffield" wyd. Modelik (początkujący )
Bosman 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 8


 - 10

Nawet nie probuj wyrzucac modelu do smieci. Zbyt wielu z nas popada w manie doskonalosci. Twoje bledy to tylko drobiazgi, ktore przy papierowym modelu przytrafic moga sie kazdemu. Na pewno nie kwalifikuja one modelu do poslania "na zlom".
powodzenia.

--
Pozdrawiam Malych Modelarzy

 
12-09-10 19:07  Odp: [Relacja] HMS "Sheffield" wyd. Modelik (początkujący )
Bury 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam po krótkiej przerwie - całą niedzielę rzeźbiłem wózek ( chyba ) czy jakieś rusztowanie pod wodnosamolot. Nie ukrywam napociłem się zdrowo ale efekt zadowalający patrząc na rozmiary tego ustrojstwa :)

przed montażem :

I tak mniej więcej "na sucho" :

Pozdrawiam do następnego!

--
W stoczni:HMS "Sheffield"

 
13-09-10 07:27  Odp: [Relacja] HMS "Sheffield" wyd. Modelik (początkujący )
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Te rusztowanie to zapewne katapulta, służąca do wystrzeliwania owego wodnosamolotu :)

--

 
17-09-10 20:28  Odp: [Relacja] HMS "Sheffield" wyd. Modelik (początkujący )
Bury 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witajcie w kolejnej odsłonie... przez ostatni tydzień maglowałem kominy :) Efekty chyba zadowalające :)



Co do samej wycinanki jestem bardzo zadowolony ze spasowania elementów :) Teraz czas na wyrzutnie torped, i nadbudówki rufowe.

Do następnego

--
W stoczni:HMS "Sheffield"

 
05-10-10 20:22  Odp: [Relacja] HMS "Sheffield" wyd. Modelik (początkujący )
Bury 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam po dłuższej przerwie , troszkę zaniedbałem relację ale cóż nie bardzo jest co pokazywać :-\
W chwili obecnej zapełniam białe miejsca na nadbudówce rufowej


wcześniej "wyrzeźbiłem" działka 102mm


Na chwilę obecną wklejone już są wyrzutnie torped które są słabo widoczne, oraz przykleiłem nadbudówkę na rufie. Całość wygląda:



Generalnie model jest dosyć mocno zdetalizowany i teraz wiem że kiepskim pomysłem wybieranie go na pierwszy model... Oczywiście nie mam zamiaru przerywania prac nad nim. Mile widziane uwagi/krytyka :)

Do następnego, pozdrawiam

--
W stoczni:HMS "Sheffield"

 
06-10-10 09:41  Odp: [Relacja] HMS "Sheffield" wyd. Modelik (początkujący )
Tomek 

 - 2

A luf w tych setkach nie da sięwymienić?! Wydaje mi się, że niektóre z nich są krzywe i chyba nieco zbyt długie jak na ten typ armat! Lepsze są zwijane z cienkiego papieru, lub można pobawić się igłami lekarskimi! pozdrawiam!

--

 
16-10-10 22:02  Odp: [Relacja] HMS "Sheffield" wyd. Modelik (początkujący )
Bury 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witajcie, w dzisiejszym odcinku trochę drobnicy :

Latareczki:


Pistoleciki ( chyba najmniejsze detale jakie przez całą swoją krótką karierę miałem w swoich łapach :) )


I wreszcie nareszcie koniec nadbudówki rufowej - makro które strasznie wyciąga błędy sklejającego :)



Podsumowując ogólnie wygląda przyzwoicie, jedynie do dalmierza mam zastrzeżenia, wyszedł tak sobie, myślę że następne dwa potraktuję szpachlą i kolorem.

To tyle do zobaczenia do następnego !

--
W stoczni:HMS "Sheffield"

 
07-11-10 19:47  Odp: [Relacja] HMS
Bury 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witajcie po dłuższym czasie, nie będę ukrywał dopadł mnie trochę leń modelarski :) ale żeby nie było że próżnowałem przez dwie ostanie niedziele wymodziłem działa artylerii głównej. Dosyć skomplikowany kształt i kłopotliwe. Oczywiście wykonanie słabe :) Lufy wykonane z wykałaczek ( na żywo wyglądają znacznie lepiej). Działa się obracają :mil35: niestety lufy nie są ruchome :/ Zostało jeszcze przykleić włazy z tyłu wież i będą gotowe.



Kilka fotek całości:



Na razie tyle.

Mam pytanie na koniec, ponieważ powoli będę się zabierał za tratwy ratunkowe czy macie jakiś pomysł na ich efektowne wykonanie?

Pozdrawiam

--

Post zmieniony (07-11-10 19:49)

 
07-11-10 23:09  Odp: [Relacja] HMS "Sheffield" wyd. Modelik (początkujący )
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Fajnie to wychodzi. Też bym go kiedyś chciał popełnić. Albo "Belfasta". Brawo.

--

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024