FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
30-10-10 16:36  [galeria] Camel Karo - MM (przemalowany)
vwsmok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 2

Grupa: QWKAK

Na początek zaostrzeżenie - jeśli w opisie padnie słowo babol (a padnie wielokrotnie) to mowa jest o babolach moich, samodzielnych, wykonanych własnoręcznie.
Baboli odautorskich nie stwierdziłem, a jak raz myślałem że stwierdziłem to skończyło się wstydem, sromotą i odszczekiwaniem w obecności Autora i osób trzecich.
A teraz do adremu.

Camel z MM projektu Pawła Mistewicza (co poniekąd wyjaśnia powyższe zaostrzeżenie). Trzymając się mojej świeckiej tradycji postanowiłem go przemalować.
Najpierw miał być z armii Denikina, ale po babolu z montażem dolnych skrzydeł trzeba było zacząć prawie od nowa i znalazłem to, co widać.
Jest to maszyna por. Lloyda S. Breadnera z 3 dywizjonu RNAS; grudzień 1917 r.
Breadner był Kanadyjczykiem co wyjaśnia godło na grzbiecie kadłuba. Ale jak wyjaśnić króla karo na każdym dolny płacie - nie mam pojęcia. Może ktoś ma ;-)



Pierwszy (i chyba jednak ostatni) raz spróbowałem przemalowania "na oklejkę" tzn nowe malowanie wydrukowałem na cieńszym papierze i okleiłem stary model.
Wymaga toto stosowania metody prób i błędów, bo nowe poszycie musi być ciut większe wzdłuż lub wszerz lub jedno i drugie, a ciężko trafić.
Gdzieniegdzie okazało się, że nie trafiłem nie przy przymiarkach ale dopiero po oklejeniu dlatego metodę uznałem raczej za babola.

To i owo jednak chyba wyszło nienajgorzej ;-)



Babol gigant.
Prawa strona może być ale po lewej zacząłem klejenie naciągów od tych biegnących od zewnętrznych słupków w dół.
No i pięknie wygiąłem całą komorę płatów. Ponieważ i tak musiałem się zmusić do skończenia tego modelu - nie poprawiałem.
Potomność obejrzy, uniknie i mi podziękuje ;-)



A to widział niemiecki pilot zachodząc Breadnera od ogona.
Faktycznie można zgłupieć i zapomnieć o strzelaniu...



Na zakończenie również tradycyjnie informuję, że jakby się komuś coś stało w Camela to służę poszyciem kadłuba i płatów.

--

Post zmieniony (19-05-18 15:53)

 
30-10-10 17:46  Odp: [galeria] Camel Caro
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Całkiem fajny "babol" Ci wyszedł. Druciarnia jak się patrzy - konkursowa.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
30-10-10 18:36  Odp: [galeria] Camel Caro
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Kolejna świetna przeróbka w Twoim wykonaniu. Pogratulować.

 
30-10-10 19:19  Odp: [galeria] Camel Caro
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Mnie się podoba! Bardzo fajne malowanie wybrałeś i ogólnie model robi bardzo dobre wrażenie!

--
Pozdrawiam!

 
30-10-10 19:39  Odp: [galeria] Camel Caro
konradus 
satrapa ;>


 

Smoku, dodasz do Projektu MM?

pozdr,
k.

 
30-10-10 21:04  Odp: [galeria] Camel Caro - MM (przemalowany)
vwsmok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 2

Grupa: QWKAK

Z przyjemnością :-))

 
30-10-10 21:05  Odp: [galeria] Camel Caro - MM (przemalowany)
cfemar   

Szkoda, że rzadko wydawane są modele z takimi nie typowymi malowaniami. Miodek modelik.

 
31-10-10 11:27  Odp: [galeria] Camel Caro - MM (przemalowany)
Dziadek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
Galerie - 1


 - 4

Witam…
„Smoku” Jestem pod wrażeniem, że tak fajnie udało ci się przerobić tego Camela wielkie gratuluje, bo prezentuje się świetnie…
Pozdrawiam…

--
Na półce "Relacje z Galerią"
*******************************
* Fokker Dr.1 MM * Fokker E.V (D.VIII) MM * Sopwith F.1 CAMEL MM * Fokker D.VII KK * Ścigacz OP MM * Fokker E.II GPM * Friedrichshafen FF33E GPM * Morane-Saulnier L-Answer * Nieuport IV-Answer * Macchi M.5 Answer wyd.I * Halberstadt D.II-GPM * Macchi M.5 Answer wyd.II * Das Boot U-25 typ. IA Fly Model nr.16 * Das Boot U-116 typ. XB Fly Model nr.16 *

W budowie "Relacje w Toku"
*******************************
Das Boot U-141 typ. IID GPM 31/2012
Ford Tfc - Modelik 8/04

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024