FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
30-10-10 21:46  [G] Nieuport 11c1 Bebe - Kartonowa Kolekcja
krystian 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 6
Galerie - 19
 

Witam

Model był klejony razem z Camelem i Fokkerem E.V (galerie na forum). Można by rzec, że była to produkcja "seryjna". Niby różne modele, ale łączy je ten sam autor, tak więc konstrukcyjnie są bardzo podobne. Zacząłem je sklejać zaraz po wyjściu Bebe. Gdzieś od połowy lutego, jedynie Fokker był zaczęty w październiku.

Model bardzo przyjemny w sklejaniu. Moją największą wpadką, było rozpłynięcie się farby przy retuszowaniu otwór w stateczniku poziomym (tam gdzie przechodzi linka do stera). Niestety wyszło mi ono od góry, więc statecznik jest przyklejony do góry nogami. W tym miejscu [dobrze jest to widoczne na zdjęciu od dołu] zostało wycięty fragment poszycia i załatany kolorem z innego malowania (wewnątrz są 3warianty]. Stopkę pod km zrobiłem troszkę wyższą tak aby lufa była oparta na obręczy od góry (według autora lufa ma być pod obręczą). Z prostego powodu obręcz miała służyć żeby nie strzelić we własne śmigło:).



I taki miły akcent:):


Pozdrawiam i czekam na komentarze

--
U sąsiadów: Bismarck (AH)
Wspólna: LZ-129 Hindenburg 1:200

 
30-10-10 21:52  Odp: [G] Nieuport 11c1 Bebe - Kartonowa Kolekcja
vwsmok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 2

Grupa: QWKAK

Ładny fruwacz :-))
Naciągi to żyłka czy drucik? Nieźle wyszły.

--
w budowie:
Oslabja 1:200 (Nawarin modyfikowany) ; Whippet; Nieuport
Galerie:
Citroen H czyli QWKAKowóz falisty || Renault-Mgiebrow || HMVS Cerberus (96%) || Dufaux C.2 || SPAD A.2 || Camel Karo || CWS T-1 ||
Luftwaffe - "bezswastycznie" || Fokker D.VII, 15 Eskadra Myśliwska, 1920 r. || Sopwith Camel, Otto Kissenberth, Jasta 23 || AEC Dorchester, Libia 1941 r.

 
31-10-10 08:47  Odp: [G] Nieuport 11c1 Bebe - Kartonowa Kolekcja
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

GRATULACJE !!!

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
31-10-10 09:59  Odp: [G] Nieuport 11c1 Bebe - Kartonowa Kolekcja
BeBe 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


 - 3

krystian napisał:
Zacząłem je sklejać zaraz po wyjściu Bebe.

Przecież ja nawet nie wiem gdzie Ty mieszkasz. ;-)))

GRATULACJE !!! Szkoda, że nie zrobiłeś relacji.
U mnie ma powstać w barwach eskadry Lafayette

--
Pozdrawiam... mam 159 powodów, żeby czuć się wyjątkowo na drodze
(_)(_)(_)====\*/====(_)(_)(_)

 
31-10-10 11:22  Odp: [G] Nieuport 11c1 Bebe - Kartonowa Kolekcja
Dziadek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
Galerie - 1


 - 4

Witam…
„Krystian” Gratuluje ukończenia Nieuporta i Camela ładnie się prezentują, następne szmatopłaty na forum: D szkoda tylko, że tak jak napisał Bebe nie prowadziłeś relacji…
Pozdrawiam…

--
Na półce "Relacje z Galerią"
*******************************
* Fokker Dr.1 MM * Fokker E.V (D.VIII) MM * Sopwith F.1 CAMEL MM * Fokker D.VII KK * Ścigacz OP MM * Fokker E.II GPM * Friedrichshafen FF33E GPM * Morane-Saulnier L-Answer * Nieuport IV-Answer * Macchi M.5 Answer wyd.I * Halberstadt D.II-GPM * Macchi M.5 Answer wyd.II * Das Boot U-25 typ. IA Fly Model nr.16 * Das Boot U-116 typ. XB Fly Model nr.16 *

W budowie "Relacje w Toku"
*******************************
Das Boot U-141 typ. IID GPM 31/2012
Ford Tfc - Modelik 8/04

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024