FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 39 z 73Strony:  <=  <-  37  38  39  40  41  ->  => 
30-06-15 11:50  Odp: [R] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia - NOWE FOTKI
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

Ha! Choć raz nie przeraziło mnie to, co pokazałeś. U mnie 4,5 mm to mają największe manometry :P

A co do samych zegarów, czy między szybką a cyferblatem masz odstęp?

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 
30-06-15 12:06  Odp: [R] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia - NOWE FOTKI
Precyzyjny 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1
 

Viking_BB, nie dość, że jest odstęp, to jeszcze w manometrach jest odpowiednie ciśnienie, które utrzymuje wskazówki w określonej pozycji :)

A tak na serio, to tam w ogóle nie ma szybek, olałem to (dosłownie) bezbarwnym błyszczącym lakierem.

--
Pozdrawiam
Precyzyjny

------------------
Modele ukończone: parowóz Ty2 , parowóz Pu29

 
30-06-15 12:29  Odp: [R] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia - NOWE FOTKI
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

No, to poszedłeś na łatwiznę! Ja w moich wycinałem folię, jednak pojęcia nie mam jakie ma gdzie być ciśnienie :)

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 
30-06-15 19:22  Odp: [R] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia - NOWE FOTKI
Robert B. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Jaką techniką robiłeś kołpaki piasecznicy i zbieralnika pary?

--

 
30-06-15 19:43  Odp: [R] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia - NOWE FOTKI
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Powiem szczerze, że oglądając te zdjęcia mam "zawiechę", czy to jest oryginał czy model ...

Moje gratulacje! Piękny model !

 
01-07-15 10:08  Odp: [R] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia - NOWE FOTKI
Precyzyjny 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1
 

Robercie B., specjalnie dla Ciebie przepiszę tekst z mojego wpisu sprzed roku.

Jak widać na zdjęciach, wszelkie łagodne łukowate przejścia wykonuję metodą sklejania ze sobą warstw brystolu o średnicach dobranych odpowiednio do profilu łuku. Oczywiście jest jeden warunek, że muszą to być płaszczyzny położone w osi obrotu danego elementu. W ten sposób można robić łukowate przejścia wklęsłe i wypukłe, co widać najlepiej na przykładzie klapy dymnicy, są tam oba typy naraz.

Po naklejeniu i wyschnięciu warstw kółek, w których mam wycięty centralnie pomocniczy otwór fi 6mm, nakładam element na trzpień w miniszlifierce Dremel i wstępnie szlifuję papierem ściernym nr 600. Następnie nasączam element klejem cyjanoakrylowym i znowu szlifuję, tym razem papierem nr 1000. Jeszcze raz powtarzam nasączanie klejem CA i szlifuję papierem 1500. Po ostatecznym szlifowaniu uzyskuję idealnie gładką powierzchnię. Otwór pomocniczy zaklejam krążkiem tektury, nasączam klejem CA i szlifuje ręcznie.

Ten sposób jest przeznaczony do dużych elementów, w których da się wyciąć pomocniczy otwór. W przypadku małych elementów, jak np. kołpaki, pokrywy zaworów, gdzie nie ma miejsca na zrobienie dodatkowego otworu, element przyklejam od strony, która pozostanie płaska do drewnianego patyczka fi 6, który montuję w miniszlifierce... i dalej podobnie jak opisałem wyżej.

Metoda moja może mieć zastosowanie jedynie w modelach malowanych lub przynajmniej z malowanym elementem, który się w ten sposób wykonało.







To ostatnie zdjęcie jest z wczesnego stadium budowy otuliny zbieralnika pary, krążki naklejone, ale jeszcze przed szlifowaniem.

--
Pozdrawiam
Precyzyjny

------------------
Modele ukończone: parowóz Ty2 , parowóz Pu29

 
01-07-15 17:02  Odp: [R] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia - NOWE FOTKI
Robert B. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Dzięki :)

--

 
21-07-15 15:20  Odp: [R] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia
Precyzyjny 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1
 

Lato w pełni, ale coś tam dłubię. Tym razem zaprezentuję, jak wykonałem różne zawory na zewnątrz kotła. Są to zawory zasilające i p.poż.

Pierwszym można całkowicie zamknąć dopływ wody do kotła. Po co ? "Woda dostarczana do kotła przez każde z urządzeń zasilających, przejść musiała przez zawór zasilający, osobny dla każdego urządzenia. Zawór zasilający stanowi połączenie dwóch zaworów w jednym kadłubie: zaworu zwrotnego i odcinającego. Zawór odcinający jest podczas pracy kotła stale otwarty, a zamykano go ręcznie wyłącznie w przypadku awarii lub nieszczelności zaworu zwrotnego. Zawór zwrotny natomiast otwiera się pod naciskiem wody podawanej z zewnątrz i zamyka się zaraz po zakończeniu pracy urządzenia zasilającego. (cytat ze strony parowozy.net)

Do zaworu p.poż. można było podłączyć wąż i wodą ugasić ogień lub umyć parowóz.



Zrobiłem też element, którego w wycinance nie ma w ogóle, ale jak spojrzycie na pierwsze zdjęcie oryginalnego parowozu, umieszczone w pierwszym wpisie tej relacji, to widać, że za kominem jest takie "ustrojstwo" Jest to zewnętrzny fragment przegrzewacza pary (chyba), ale nie mam pojęcia, do czego to służyło. Umieszczone pod spodem lejki odpływowe sugerują, że przez te zawory (?) wydostawała się woda.



A tutaj kilka zdjęć obrazujących położenie tych elementów:










Rury doprowadzające wodę do kotła będą przedłużone do budki, jak zostanie ona przyklejona na stałe.

--
Pozdrawiam
Precyzyjny

------------------
Modele ukończone: parowóz Ty2 , parowóz Pu29

 
21-07-15 15:28  Odp: [R] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia - NOWE FOTKI
Doody 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Wszystko, jak zwykle u Ciebie, wygląda genialnie.

--
Pozdrawiam Darek

 
21-07-15 15:31  Odp: [R] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia - NOWE FOTKI
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

A ja, jak zwykle to i owo podpatrzę :)

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 39 z 73Strony:  <=  <-  37  38  39  40  41  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024