FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 32 z 73Strony:  <=  <-  30  31  32  33  34  ->  => 
27-11-14 13:16  Odp: [R] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia - NOWE FOTKI
Precyzyjny 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1
 

Alski żart żartem, ale skoro prosiłeś fotkę, to dałem. Te klosiki to ledy i ich wielkość pasuje do wymiaru przeskalowanej lampy, to tylko rurki są za grube:) Pokrętła na skrzynce z pewnością były w czynnym parowozie, ale jak stał w skansenie, to ktoś się nimi "zaopiekował".

A co do instruktażu, to wpisuję, ale jak ktoś pyta, jak to jest zrobione. Kiedyś bardziej krok po kroku pokazywałem jak się robi różne elementy, ale teraz jak robię model 4 rok, czasami po kilka godzin dziennie, to nie bardzo mam czas na fotografowanie poszczególnych etapów. Zresztą większość elementów i technika wykonania są takie same, jak wcześniej bardziej szczegółowo opisane w relacji Ty2 (link w podpisie).

--
Pozdrawiam
Precyzyjny

------------------
Modele ukończone: parowóz Ty2 , parowóz Pu29

 
27-11-14 13:34  Odp: [R] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia - NOWE FOTKI
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Mam, mam, mam - znalazłem !!! Deseczki w oryginale są bardziej niedbale przycięte niż w Twoim modelu. :-)))


--

Post zmieniony (27-11-14 13:42)

 
27-11-14 13:38  Odp: [R] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia - NOWE FOTKI
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

No i mam nadzieję, że śrubki od deseczek zostaną jednak dorobione. :-)))

Post zmieniony (27-11-14 13:44)

 
27-11-14 14:10  Odp: [R] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia - NOWE FOTKI
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

OK przestudiuję :)
Fakt bez tych śrub to lichooooooo , oj lichoooooo.

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
27-11-14 21:43  Odp: [R] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia - NOWE FOTKI
szebi 



Na Forum:
Relacje z galerią - 11
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Kolega Precyzyjny zawsze bierze wszystko do siebie. Raz chciałem o coś zapytać na temat parowozu Ty-2 na którymś z konkursów. Otrzymałem odpowiedź, że na necie jest relacja i mam sobie przeczytać...

--
Stocznia w Kure szykuje się do prac....
GG: 2022578

 
28-11-14 10:28  Odp: [R] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia - NOWE FOTKI
Precyzyjny 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1
 

Szebi, widocznie zapytałeś o coś, co dokładnie opisałem w relacji wraz ze zdjęciami krok po kroku jak to się robi. Pamięć ludzka jest ulotna, na forum masz wszystko utrwalone, a jak mówi stare chińskie przysłowie "Jeden obraz wart jest tysiąca słów" :)
Jeżeli poczułeś się urażony, to przepraszam.

--
Pozdrawiam
Precyzyjny

------------------
Modele ukończone: parowóz Ty2 , parowóz Pu29

 
10-12-14 12:46  Odp: [R] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia - NOWE FOTKI
Precyzyjny 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1
 

Dzisiaj kolejna porcja zdjęć z cyklu "Jak to parowóz budowano" . Tym razem drobiazg, podłoga w budce maszynisty i przymiarka budki do modelu, na razie tymczasowo bez kleju. Podłoga w przyszłości będzie ubrudzona jeszcze "wodą" i "olejami".







Choć buduję model parowozu pośpiesznego, to zanim te wszystkie białe pola zasłonię osprzętem, minie ładnych parę lat, bo tempo prac mam raczej nie pośpieszne tylko ślimacze.

--
Pozdrawiam
Precyzyjny

------------------
Modele ukończone: parowóz Ty2 , parowóz Pu29

 
10-12-14 18:04  Odp: [R] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia - NOWE FOTKI
jowisz32 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Tempo może ślimacze,ale jakości wykonania można Ci tylko pozazdrościć.Pozdrawiam.

--
jowisz32

 
12-12-14 08:11  Odp: [R] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia - NOWE FOTKI
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

"Podłoga w przyszłości będzie ubrudzona jeszcze "wodą" i "olejami"." - eee niby jak??? ;)

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 
12-12-14 09:03  Odp: [R] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia - NOWE FOTKI
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Czy jedna z twoich lokomotyw była na wystawie LOK-u w Warszawie niedawno?
Stałem i nie mogłem oczu oderwać.
Jeśli nie twoja to masz jakiegoś godnego konkurenta.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 32 z 73Strony:  <=  <-  30  31  32  33  34  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024