FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 31 z 73Strony:  <=  <-  29  30  31  32  33  ->  => 
26-11-14 18:22  Odp: [R] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia - NOWE FOTKI
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam, aktywnie ulepszać, ha,ha. Na dachy widzę puderek, we wnętrzu zapewne też, prześlicznej urody to wszystko, pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
26-11-14 18:26  Odp: [R] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia - NOWE FOTKI
Yarpen Zirgin 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

To nie jest model. Precyzyjny odkrył metodę zmniejszania przedmiotów i prezentuje nam efekt swojego geniuszu poprzez wrzucanie zdjęć kolejnych zminiaturyzowanych fragmentów prawdziwego parowozu. ;-)

 
26-11-14 18:26  Odp: [R] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia - NOWE FOTKI
first l.a. 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Poziom wykonania czegokolwiek w tej relacji i w poprzednich też, jest miażdżący! Można dostać zapaści lub nerwicy depresyjnej. Pięknie to wszystko wygląda. Serdecznie pozdrawiam.

--

 
26-11-14 19:09  Odp: [R] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia - NOWE FOTKI
Greg77   

Przepiękne!!
Z czego deseczki??
I czy nie powinno być "odwróconego słoneczka"?Tzn najbardziej okopcone i usmolone przy drzwiach paleniska i jaśniejące-chyba że nie wychwyciłem na zdjęciach. Wiem ,że totalna duperela ale akurat Ty w swoich modelach na to zwracasz uwagę.

--

Post zmieniony (26-11-14 19:16)

 
26-11-14 21:45  Odp: [R] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia - NOWE FOTKI
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Skoro nikt nie ma uwag :))))))
Mam następujące uwagi co do rozprowadzenia instalacji elektrycznej :
1. Ze skrzynki rozdzielczej wyprowadzone sa trzy obwody ( zakładam że 1 to zasilanie ) powinny być wiec 3 łaczniki krzywkowe lub 3 na obwody i 1 główny. W sumie 4 . Z tym że główny większy i opisany jako wył. główny.
2. Przewody sa prowadzone w rurkach czy bez osłon ?
3. Jeśli w rurkach to na zgięciach powinny być widoczne karby ( harmonijka umożliwiajaca zgięcie) + łączenia odcinków prostych z kolankami.
4. Brak uchwytów mocujących przewody ( rurki ) . Średnio co 30 cm ( 1:1).
5 W zlum miejscu umieszczona puszka rozgałęźna na obwodzie oświetleniowym .Powinna być na łączeniu przewodów , to co zrobiłeś jest niewykonalne .
6.Wielkość opraw zdecydowanie zbyt mala w porównaniu do średnicy przewodów.

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
26-11-14 22:04  Odp: [R] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia - NOWE FOTKI
zbin 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10
 

O masz elektryk ;-), kiedyś rurki ołowiane były nie tak jak dziś- peszle karbowane. Ludziska zdolniejsze byli manualnie niż dziś ;-))

 
26-11-14 22:35  Odp: [R] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia - NOWE FOTKI
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Nie mam na myśli peschla -tych na pewno jeszcze nie było ale rurki stalowe podobne do tzw Bergmana (zbudowana w środku ze smołowanej tektury (zwiniętej spiralnie) , a z zewnątrz jest owinięta cienką blachą -zamkniętą "na felc" ) . Czy takie były stosowane w wagonach nie wiem . Lub stalowe a krzywizny wykonane z rurek wypełnionych piaskiem zginane na gorąco. Poproszę dobre zdjęcia oryginału to ocenia co tam było.

--

Post zmieniony (26-11-14 22:37)

 
26-11-14 22:36  Odp: [R] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia - NOWE FOTKI
Maverick33 

Na Forum:
Relacje w toku - 17
Relacje z galerią - 8
Galerie - 11
 

Alaski - tak wyglada w oryginale :) - wlasnie ogladalem swoje zdjecia - nic ujac nic dodac

--
Maverick33

Zapraszam do galerii http://www.adwproject.opole.pl - dział galeria

Skończone : Wagon 202L, Px4, EP09 , Pt47 , Pu29 , Wagon 120A , OKz32 , SP45-142 , Wagon 401R , Wagon 401Z , Wagon 401 Ka"Gags" , Wagon 408s , EU07, ET22-243 , Sm48-060 , SU45-217

Na warsztacie:

TY51 1:25 - 80%
Ty5 1:25 - 55%


 
27-11-14 11:18  Odp: [R] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia - NOWE FOTKI
Precyzyjny 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1
 

Dziękuje wszystkim za wpisy i uwagi, czasami coś przeoczę i wtedy spojrzenie "z boku się" przydaje.

Gregg77, deseczki są wykonane z balsy 1 mm, co do brudzenia, raczej staram się stosować minimalne. Gdybym zrobił mocno zabrudzoną ścianę przednią, to musiałbym również prawie całkowicie zabrudzić deseczki, a wtedy straciłyby urok.

Alski, częściowo masz rację, ale instalację oświetleniową zrobiłem z uproszczeniami świadomie, ponieważ po przyklejeniu budki, kiedy od dołu będzie ograniczenie podłogą, a od tyłu tendrem, to sufit budki będzie mało widoczny. Z podobnych względów zrezygnowałem z naklejania drobiazgów jak blaszki mocujące rurki, czy śrubki na deseczkach. Inne nieścisłości wynikają z ograniczenia materiałowego. Drucik na rurki powinien być 1 mm, nie miałem, dałem 1,2. Jak dałem grubszy drucik, to już nie mogłem robić złączek, bo to jeszcze bardziej by go pogrubiło. Ze skrzynką rozdzielczą, to nie trafiłeś, bo w 2 rurkach biegną przewody dla kilku obwodów (lamy przód prawa lub obie, lamy tył prawa lub obie, oświetlenie budki, oświetlenie pod pomostami, przyciemnianie światła), a wyłącznika głównego w skrzynce nie było. Odcinało się dopływ pary do turbogeneratora. Podobnie nie trafiłeś z przyłączeniem oprawki do puszki rozgałęźnej, jednak taki montaż jest wykonalny. Także pokarbowania rurek na zagięciach ani kolanek nie dopatrzyłem się.



--
Pozdrawiam
Precyzyjny

------------------
Modele ukończone: parowóz Ty2 , parowóz Pu29

 
27-11-14 12:21  Odp: [R] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia - NOWE FOTKI
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Kolego Precyzyjny , mój wpis to był czysty żart wypływajacy z zachwytu nad tym co tworzysz jako kartoniarz.
Skoro do wykonania nikt nie może się czepić ( bo nie ma do czego ) postanowiłem coś znaleźć po swoim fachu :))
To zdjęcie wiele wyjaśnia .
Opiszę co widzę ,choć przydałoby sie zbliżenie . Tak dla zamknięcia tematu.
1.Instalacja prowadzona jest w rurkach stalowych. Wg mnie są to typowe rurki hydrauliczne. Łączenie za pomocą 'mufek' na gwint .
2.Zgięcia robione na 'gorąco" , rozgałęzienia za pomoca typowych trójników hydraulicznych gwintowanych.
3. Potwierdzam ,że skoro w rurce prowadzonych jest kilka kabli podłaczenie lampy jest prawidłowe i mozliwe
4 Widzę że dodałeś z własnej inicjatywy pokrętła- tak wyglądały ( czarny bakielit ) rzeczywiście.
5.Na zdjęciu widze 5 obwodów a więc może byc 5 łaczników.
To tyle analizy , fachowa ale proszą traktować jako żart modelarski .
A na poważnie :
1. Uważam ,że zamiast pytać co możesz poprawić ( jeśli oczywiście miałbyś ochotę ) mógłbyś pokazywać poszczególne ( wybrane etapy ) malowania, dobór farb , brudzenia elementów . Od stanu zero do końcowego , krok po kroku . Taki instruktarz dla kolejarzy i nie tylko. Myślę ,że to już u Ciebie ten czas by nauczać a nie pytać co poprawić.
Cytuję :" i wpisywania uwag, propozycji mających na celu polepszenie wyglądu budowanego modelu" - wiesz jakie to może być frustrujące gdy nie widać co poprawiać ? :)))))
2. Co do wielkości oprawy światła
, nadal uważam ,że jest nieproporcjonalnie mała i powinieneś ją czymś obudować ( przezroczysty klosz) ,Czym i jak , już sam wymyślisz :)))) Jak doskonałość to doskonałość.
Pozdrawiam.

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 31 z 73Strony:  <=  <-  29  30  31  32  33  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024