FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 42 z 73Strony:  <=  <-  40  41  42  43  44  ->  => 
06-08-15 18:29  Odp: [R] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia - NOWE FOTKI
Precyzyjny 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1
 

EU07-333, zapomniałem dać odpowiedź na twoje pytanie. Te deseczki to prawdziwe drewno, do celów modelarskich sprzedawana jest balsa w arkuszach o grubości 1 mm (są też inne grubości). Pociąłem nożykiem arkusz na paski, tnie się łatwiej niż karton.



--
Pozdrawiam
Precyzyjny

------------------
Modele ukończone: parowóz Ty2 , parowóz Pu29

 
06-08-15 20:02  Odp: [R] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia - NOWE FOTKI
EU07-333   

O to mi chodziło, bardzo dziękuje Mariuszu:-)

 
06-08-15 21:44  Odp: [R] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia - NOWE FOTKI
Doody 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Nawet podobny trochę do Copperfielda :-)
Mogłeś też użyć forniru (fajnie się kształtuje) ale balsa daje efekt świetny więc po co kombinować :-) Bejcowałeś balsę czy "pigmentowałeś"?

--
Pozdrawiam Darek

 
07-08-15 01:28  Odp: [R] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia - NOWE FOTKI
martinflash 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Ten model mnie powalił dokładnością, jeszcze takiego czegoś moje oczy nie widziały. Masz moc. Napisz ile godzin ten model potrzebował?

--
Tylko modele kartonowe są piękne!

 
07-08-15 09:42  Odp: [R] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia - NOWE FOTKI
Draccus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Kolega Precyzyjny nie czaruje tylko w domu w piwnicy ma maszynę ekscentrycznego wynalazcy Wayna Szalinskiego i tyle. :)
Jak już skończysz model to dopiero będzie miazga :)

--
Na desce kreślarskiej
Ty51-1 BR52
Stronka
DraccusModels

Pozdrawiam

 
07-08-15 19:36  Odp: [R] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia - NOWE FOTKI
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

Pięć lat od rozpoczęcia relacji + 1 bo w pierwszym poście czytamy: "Nad modelem tak naprawdę pracuję już od roku. Najpierw było zbieranie dokumentacji, robienie zdjęć, a potem komputerowa przeróbka całego modelu"...

--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 
13-08-15 15:45  Odp: [R] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia - NOWE FOTKI
Precyzyjny 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1
 

Wyjechałem na parę dni, a tutaj mała dyskusja.

Darecki V, a co miało mi się odechcieć ? Robię jeden model już 6 lat, więc wypada go skończyć, żeby cała praca nie poszła na marne.

Martinflash, nie mam sztywnych godzin pracy nad modelem, czasami siedzę przy nim 5-6 godzin, czasami 1, a bywa, że przez 1-2 miesiące nic nie robię. Szacuję, że od początku projektowania do dzisiaj przy modelu spędziłem około 4000 godzin.

Doody, deseczki brudzę pigmentami. Jak ma być słabo, jak dach w budce maszynisty, to tylko wcieram pigment na sucho pędzelkiem, a jak mocno, jak podłoga, to najpierw pigment rozpuszczam w białym spirytusie, powstaje roztwór bejcopodobny i pędzelkiem nanoszę, aż uzyskam odpowiedni kolor. Po wyschnięciu dla zróżnicowania koloru, na sucho wcieram pigmenty pędzelkiem.

Draccus, myślę, że miazga to będzie we wrześniu, jak pokaże skończone wnętrze budki maszynisty.

Dzisiaj na zachętę tylko jedna fotka, resztę muszę wyselekcjonować i obrobić.



--
Pozdrawiam
Precyzyjny

------------------
Modele ukończone: parowóz Ty2 , parowóz Pu29

 
13-08-15 15:53  Odp: [R] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia - NOWE FOTKI
Doody 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Taki gorąc a Ty jeszcze palenisko otwierasz! :-)
Super to wygląda.

--
Pozdrawiam Darek

 
13-08-15 17:32  Odp: [R] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia - NOWE FOTKI
EU07-333   

Pięknie, dokładne i co najważniejsze nieprzeciętnie realistyczne. Bardzo dziękuje za wskazówk warsztatowe :-)

 
14-08-15 08:51  Odp: [R] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia - NOWE FOTKI
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Jedna, ale jaka !

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 42 z 73Strony:  <=  <-  40  41  42  43  44  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024