FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  -> 
31-08-10 14:14  Odp: [R] Gloster Sea Gladiator AH
Thunder909 

 

No to rob swoje ;-)) . Pisanie i fotografowanie zajmuje czas ktory mozna by poswiecic na klejenie. Zrobisz galerie koncowa to taka "full wypas" ,z jednolitym tlem ,szczegolami itd.
A teraz bym sie nie przejmowal ,co nie mowi ze rady Krzyska nie sa przydatne,wrecz odwrotnie.

 
31-08-10 14:26  Odp: [R] Gloster Sea Gladiator AH
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Bocio napisał: "jedna ze świetlówką , druga z normalną żarówką."
To żarówka zafałszowała kolory na zdjęciu - tak się domyślałem, że zastosowałeś żarówkę bo zdjęcie jest lekko zażółcone. A ten niebieski jest od jarzeniówki.

--

Post zmieniony (31-08-10 17:31)

 
31-08-10 14:32  Odp: [R] Gloster Sea Gladiator AH
Bocio 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Ostojo , chodzi raczej o obróbkę. To shift + u, któro nasyca (?) barwy. Przynajmniej u mnie w tym momencie ta szarość nabrała niebieskości, jeżeli tak to można nazwać. Zapewne jest to związane ze sposobem oświetlania zdjęć, bo gdy próbuję tak zmienić zdjęcia wcześniejsze , robione prosto pod lampką efekt jest zupełnie inny.

 
31-08-10 14:41  Odp: [R] Gloster Sea Gladiator AH
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Spróbuj zrobić zdjęcie przy dziennym świetle bez dodatkowego sztucznego oświetlenia, powinno być dużo lepiej.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
31-08-10 15:03  Odp: [R] Gloster Sea Gladiator AH
Bocio 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Robiłem , zobacz na początku wątku, ale myślałem, że zdjęcia spod lampki też nie wyglądają źle. Postaram się zrobić zdjęcia przy dziennym świetle jak tylko będzie więcej słońca, bo teraz pogoda pod psem, jak to mówią : )

 
31-08-10 16:41  Odp: [R] Gloster Sea Gladiator AH
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Spróbuj obrobić pierwszą fotkę, ja to zrobiłem i wyszło tak:


--

Post zmieniony (31-08-10 16:42)

 
31-08-10 18:10  Odp: [R] Gloster Sea Gladiator AH
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

OSTOJA, Bocio z tymi kolorami na zdjęciach jest tak, że to lekka loteria zależna od bardzo wielu czynników i żeby otrzymać dobrą reprodukcje barw wymaga to kilku trochę upierdliwych zabiegów. Ja myślę, że na nasze modelarskie potrzeby wystarczy tylko robić zdjęcia przy świetle dziennym, jak na początku relacji, a zaoszczędzony czas poświecić na klejenie i prowadzenie ciekawej relacji ; ) Ostatecznie jak trochę żółtawe będą to też myślę ujdzie w tłoku ; ) Mam jeszcze takie pytanie może trochę nie w temacie samego modelu: ktoś wie za co jest odpowiedzialny ten taki dynks pod garbem za kabiną z boku


A i jeszcze mam takie pytanie: ten model posiada takie rdzawe ślady eksploatacji, czy może to własna inwencja bo ma, niejasność a nawet nawet to wygląda : )

--

Post zmieniony (31-08-10 18:15)

 
01-09-10 09:17  Odp: [R] Gloster Sea Gladiator AH
vwsmok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 2

Grupa: QWKAK

Ludzie, zlitujcie się nad chłopakiem ;-)
Teraz z 4 stron relacji dwie zajmuje dyskusja o wyższości jednej żarówki nad drugą.

A fotki nie były wcale takie tragiczne. Krzysiek - bez urazy - stwierdzenie: Modele od p. Halińskiego są bardzo wymagające !
w kontekście jakości zdjęć w relacji to chyba był żart?

Chopin - na moje oko to może być oprofilowanie podstawy szyny, po której jeździła osłona kabiny.
Bocio - zlepiaj dalej, bo nieźle Ci idzie :-)

--
w budowie:
Oslabja 1:200 (Nawarin modyfikowany) ; Whippet; Nieuport
Galerie:
Citroen H czyli QWKAKowóz falisty || Renault-Mgiebrow || HMVS Cerberus (96%) || Dufaux C.2 || SPAD A.2 || Camel Karo || CWS T-1 ||
Luftwaffe - "bezswastycznie" || Fokker D.VII, 15 Eskadra Myśliwska, 1920 r. || Sopwith Camel, Otto Kissenberth, Jasta 23 || AEC Dorchester, Libia 1941 r.

 
01-09-10 10:21  Odp: [R] Gloster Sea Gladiator AH
air_22 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 9


 - 1

Zlepiaj zlepiaj, ale nie pedz tak:)

--

Skończone:
A6M3 Zero, DH-82A Tiger Moth, DHC-1 Chipmunk, P-39N Airacobra, PWS-3, PZL-101 Gawron, Me-1101, P-51B Mustang, F4F Wildcat, PWS-3b, Westland Whirlwind Mk.I,

Na warsztacie:
Ki-43-II Kai Hayabusa

 
01-09-10 10:56  Odp: [R] Gloster Sea Gladiator AH
stach48 

 

Brawo Smoku. abyś żył 200 lat i nigdy nie chorował. NAJLEPSZEGO.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024