FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
31-08-10 11:57  Odp: [R] Gloster Sea Gladiator AH
Bocio 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Rzeczywiście widać ciemne linie , ale zapewniam nie retuszowałem czarną farbą : ) Odcień retuszu porównywałem z kolorami na poszyciu, ale jak widać kolor musi być jaśniejszy. Na dodatek przed chwilą się dokładnie przyjrzałem i to chyba przez to, że są szpary między poszyciami - co prawda bardzo wąskie ale jednak.

 
31-08-10 12:03  Odp: [R] Gloster Sea Gladiator AH
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Mariusz dobrze radzi - jednolite tło i dzienne (naturalne) światło to podstawa dobrego zdjęcia i jak mi poradził KayFranc przy korzystaniu z programu IrfanView do kadrowania i obróbki zdjęć zastosować po wykadrowaniu i zmniejszeniu objętości zdjęcia opcję "shift U" a potem "shift G" i w "Gamma correction" wpisać 1,5 i jest świetnie. Tą metodę stosuję od około połowy relacji z PWS-10 i chyba dobrze moje zdjęcia się prezentują. Pozdrawiam.

--

Post zmieniony (31-08-10 12:07)

 
31-08-10 12:15  Odp: [R] Gloster Sea Gladiator AH
krzysiek   

Widzisz ,a ja też myślałem ,że to czarna farba.

Post zmieniony (31-08-10 14:17)

 
31-08-10 13:47  Odp: [R] Gloster Sea Gladiator AH
Bocio 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Zrobiłem pseudo namiot bezcieniowy, a później obrobiłem zdjęcia zgodnie z instrukcjami Ostoi. Oto efekty :



Jak widać kolory są przekłamane, zbyt nasycone.

--
Thunder909, a mógłbyś mi powiedzieć co zrobić, aby zdjęcia od razu otwierały się w pełnym rozmiarze ?

Post zmieniony (31-08-10 13:48)

 
31-08-10 13:53  Odp: [R] Gloster Sea Gladiator AH
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Czym podświetlałeś obiekt przy robieniu zdjęcia?

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
31-08-10 13:55  Odp: [R] Gloster Sea Gladiator AH
Bocio 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Pudło stało tyłem do okna, a tak od góry świeciły dwie lampki , jedna ze świetlówką , druga z normalną żarówką.

--
Zdjęcie poglądowe :


I ten " namiot " zrobiłem przed chwilą z pudełka po butach i papieru , którym było wyłożone. Postaram się w niedługim czasie zrobić coś bardziej "profesjonalnego".

krzysiek : czytaj dokładniej. Napisałem, że zrobiłem to na poczekaniu, z tego co miałem pod ręką i chcę zrobić coś porządniejszego, ale dziękuję za radę.

Post zmieniony (31-08-10 14:07)

 
31-08-10 14:05  Odp: [R] Gloster Sea Gladiator AH
krzysiek   

Kalka techniczna będzie lepsza niż ten papier.

--
Pozdrawiam.

 
31-08-10 14:07  Odp: [R] Gloster Sea Gladiator AH
Thunder909 

 

na porzednich zdjeciach lepiej wygladal :-)

 
31-08-10 14:08  Odp: [R] Gloster Sea Gladiator AH
Bocio 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

@Thunder909 , też tak uważam, ale chciałem dogodzić też innym użytkownikom : )

 
31-08-10 14:14  Odp: [R] Gloster Sea Gladiator AH
krzysiek   

No to ja Tobie Bocio serdecznie dziękuję !

--
Pozdrawiam.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024