FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 3Strony:  <=  <-  1  2  3 
04-08-10 19:31  Odp: [Pytanie] Wykonanie linek i podwozia w Camelu
air_22 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 9


 - 1

Tutaj masz relacje moze sie przyda...

--

Skończone:
A6M3 Zero, DH-82A Tiger Moth, DHC-1 Chipmunk, P-39N Airacobra, PWS-3, PZL-101 Gawron, Me-1101, P-51B Mustang, F4F Wildcat, PWS-3b, Westland Whirlwind Mk.I,

Na warsztacie:
Ki-43-II Kai Hayabusa

 
04-08-10 20:17  Odp: [Pytanie] Wykonanie linek i podwozia w Camelu
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Co do metody to środkowa linka została przyklejona do kadłuba i nawinięta na oś, łatwo dało się ją naciągnąć. Linki boczne zostały nawinięte na oś i przyklejone do boków. Popatrzyłem na relację od Ciebie i zauważyłem jaki popełniłem błąd...
Linki powinny się krzyżować między osią a kadłubem a ja przykleiłem je prostopadle, będę musiał je zrywać.
Piotter poszukam w necie tego koloru i przemaluje opony.

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
04-08-10 21:09  Odp: [Pytanie] Wykonanie linek i podwozia w Camelu
stach48 

 

Jak widać kazda metoda jest dobra pod warunkiem stosowania odpowiedniej technologii.;))) Miałem jednak pisać o czymś innym. Więc do rzeczy. Macie rację narzekając na niebotyczne ceny plecionek a przecież wystarczy odwiedzić najbliższy warsztat samochodowy i za frico pozbierać urwane linki sprzęgła lub hamulca ręcznego. Mają tego w bród i są wdzięczni za pomoc w sprzątaniu;))))) NAJLEPSZEGO.

 
04-08-10 21:43  Odp: [Pytanie] Wykonanie linek i podwozia w Camelu
Miskowski 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Wszystkie antenki w moich modelach od lat wykonuję z cieniuchnych gumeczek pozyskanych ze sciągaczy skarpetek i pończoch. Są wiecznie napięte, świetnie się kleją i nie łamią delikatnych masztów. Bezkarnie mogę je zawadzić palcem bez jakichkolwiek zniszczeń w modelu. Myślę, że jako naciągi do modeli z I WW nadadzą się jak najbardziej.

 
10-08-10 20:44  Odp: [Pytanie] Wykonanie linek i podwozia w Camelu
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Witam.

Oto co mi wyszło:


Żyłka wędkarska pomalowana na czarno i przyklejona klejem introligatorskim. Przykleiłem taśmą do kadłuba a później odciąłem nadmiar. Nie podgrzewałem jej suszarką.
Stach48 mój samochód właśnie stoi u mechanika i jakoś nie chce mi się pytać o tą linkę, wolałbym unikać mechaników.
Miskowski zacząłem kombinować z żyłką i tak pozostanie, ale dzięki za podpowiedź.

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
22-11-10 16:10  Odp: [Pytanie] Wykonanie linek i podwozia w Camelu
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Witam.

Mam prośbę do modelarzy którzy mają ten model. Ma ktoś skany? Chodzi mi o części 62P,L; 82P,L wraz z żebrami. Pytam się w tym wątku bo nie chce zakładać kolejnego tematu odnośnie tego samego modelu. Jeśli nie można rozpowszechniać skanów albo pisze w złym miejscu to proszę o kasację tego postu.

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
23-03-12 22:45  Odp: [Pytanie] Wykonanie linek i podwozia w Camelu
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Trochę odkopuje temat wykonania linek w dwupłatowcu.
Po sklejeniu relingów na Oyodo wykonanie naciągów w Camelu było bajką.
Część ogonowa tak wygląda, fotki robocze:



I dalej linki na skrzydle:



Zdjęcia są jakie są ale na chwilę obecną nie mam innych. Zerwałem naciągi z żyłki i zastąpiłem je linkami z drutu. Drut mam z typowego przewodu zasilającego. Po rozciągnięciu przykleiłem wszystko na klej introligatorski. Efekt jak widać powyżej.

I tak przy okazji, zapraszam -> Klik

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 3Strony:  <=  <-  1  2  3 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024