FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
29-07-10 12:30  Odp: [Pytanie] Wykonanie linek i podwozia w Camelu
air_22 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 9


 - 1

Piotr D. - co do tej metody w moim tiger mothcie nic sie nie stalo z platami, nie powyginalo nie zwichrowalo (moze dlatego ze konstrukcja tych platow jest dosc solidna). Zyłka cieniutka nie ma takiej siły zeby takie cos wykrzywić, ściagnać czy cokolwiek...
W moim Zero robilem tez ta metoda antene i tak drobny element jest nienaruszony. Oczywiscie ze da sie kontrolować ich naciag... od tego mamy oczy dmuchasz, dmuchasz i jak zacszyna sie kurczyc linka to przestajesz.
Za chwile wstawie dwa zdjecia mojego drugiego modelu a wieczorem lub jutro reszte tylko naladuje akumulatory.

 
29-07-10 19:39  Odp: [Pytanie] Wykonanie linek i podwozia w Camelu
Piotr D. 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 21


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 4

Windus, ja próbowałem zrobić niezdarną imitację śrub rzymskich inaczej. Po prostu przewlekałem plecionkę przez wklejone wcześniej w płat oczko i wolny koniec okręcałem około 8-10 razy wokół napiętej części linki. Następnie zalewałem to wikolem i malowałem na czarno. Na zdjęciach owszem, wygląda to nieźle, w realu jest gorzej. Niestety moje modele mają to do siebie, że na zdjęciach zawsze wychodzą lepiej niż w rzeczywistości;-)

>co do tej metody w moim tiger mothcie nic sie nie stalo z platami, nie powyginalo nie zwichrowalo

Chętnie zobaczę zdjęcia Twojego modelu od przodu, tyłu i z góry:-)

--
pozdrawiam
Piotr


 
29-07-10 20:40  Odp: [Pytanie] Wykonanie linek i podwozia w Camelu
Primo 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3
 

Polecam przewód ze starej myszki komputerowej jest tam linka stalowa po rozpleceniu bardzo cienkie druciki około 1/10 mm , świetnie się z nich robi liny.
pozdrawiam

--
Kleić każdy może trochę lepiej lub trochę gorzej

pod młotkiem :KOF II
na bocznicy ; P3.1, Pruski wagon bagażowy , ADLER , Tx4 , OL 49 , Tkt48 , Cn2t Las


 
29-07-10 21:08  Odp: [Pytanie] Wykonanie linek i podwozia w Camelu
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Primo miałem gdzieś przewód od myszki ale go zgubiłem, do dyspozycji mam drut z przewodu, drut z transformatorka (dwie średnice) i żyłkę wędkarską 0.08mm.



Chciałem kupić plecionkę ale była w szpulach po 49zł. Aż tak mi nie zależy na tym modelu, chce go jak najszybciej skończyć. Jak tylko przetoczę koła spróbuje złożyć podwozie i zamieścić fotki.
Próbowałem malować żyłkę na srebrno ale zrobiły się małe kropelki także zostanie czysta.
Piotr moje modele również wyglądają na żywo gorzej niż na zdjęciach :)
--

Post zmieniony (29-07-10 21:11)

 
31-07-10 15:05  Odp: [Pytanie] Wykonanie linek i podwozia w Camelu
piotter 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 11
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Ano własnie.
Z drutem problem bo trzeba malować i wisi.
Z żyłką to samo - malowanie, do tego nie każda jest elastyczna.
Plecionka jest moim zdaniem super.
Ale nie dość że droga ( poszukaj tańszej - są ) to piekielnie trudno się klei.
Choć i tak o niebo lepiej niż żyłka :).

Czyli czemu jednak nie spróbować zwykłej nici.
Bawełniana ( lub lepiej jedwabna, choć droższa ) świetnie się klei, nie obwisa, ma tysiące kolorów i odcieni do wyboru, tania jak barszcz.
Ma tylko jedną wadę - włoski.
Da się to jednak zlikwidować choćby BCG, albo dowolnym lakierem.
Proponuję nasączyć wacik kosmetyczny lub gazik i przeciągnąć przez nią nitkę.

Są i inne sposoby - polecam na przykład forum Koga.net o klejeniu żaglowców - kopalnia wiedzy na temat sznurków wszelakich :).

Nic nie zastąpi jednak doświadczenia i upodobań.
Czyli - próbuj :D.

Ja jestem ciekawy co ci podpasuje i co z tego wyniknie.
Pozdrawiam, życzę powodzenia i czekam na zdjęcia.

--
Tyle pięknych samolotów do sklejenia...

 
02-08-10 16:05  Odp: [Pytanie] Wykonanie linek i podwozia w Camelu
Yeti 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 6

Witam!
Ja w swoich patyczakach używam żyłki wędkarskiej. Długi jej kawałek przeciągam wcześniej przez wacik nasączony metalizerem, potem przewlekam przez wcześniej wklejone w płaty i kadłub oczka z drutu, potem odrobinka superglue skleja wszystko w całość. Żyłka łatwo się naciąga i póki co (tfu tfu... ;)) skrzydeł mi nie zdeformowała. Korzystałem wcześniej z wielu gatunków nici bawełnianych, czy "plastikowych" bezwłoskowych, ale jednak żyłka jest dla mnie najlepsza. Co do śrub rzymskich - TUTAJ kol.Wojtek Fajga opisuje prostą metodę ich robienia. W modelach kartonowych sprawdzi się ta metoda również.
Pozdrawiam!
PrzemekK

--

 
02-08-10 21:25  Odp: [Pytanie] Wykonanie linek i podwozia w Camelu
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Do podwozia użyłem żyłki wędkarskiej, muszę jeszcze ją pomalować bo jednak nie bardzo wygląda nie malowana. Mam mało czasu ale postaram się nie długo zamieścić zdjęcia.
Piotter miałeś rację ciężko się ją klei :)

--

Post zmieniony (02-08-10 21:26)

 
03-08-10 20:35  Odp: [Pytanie] Wykonanie linek i podwozia w Camelu
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Witam.
Oto co mi wyszło, nie skleiłem jeszcze kółek, są tylko założone.
Co o tym myślicie?


--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
03-08-10 22:30  Odp: [Pytanie] Wykonanie linek i podwozia w Camelu
piotter 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 11
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

No i git :). Czysto i ładnie.

Jedna uwaga. Jeśli jeszcze nie skończyłeś kółek - przemaluj je. W tamtych czasach opony miały naturalną barwę gumy ( powiedzmy że szarą ;) ), sadzy zaczęto dodawać masowo chyba w latach dwudziestych.
Ale nawet jak je zostawisz jak są, będzie dobrze.

--
Tyle pięknych samolotów do sklejenia...

 
04-08-10 15:08  Odp: [Pytanie] Wykonanie linek i podwozia w Camelu
air_22 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 9


 - 1

No ale jaka metoda to wykonales?

--

Skończone:
A6M3 Zero, DH-82A Tiger Moth, DHC-1 Chipmunk, P-39N Airacobra, PWS-3, PZL-101 Gawron, Me-1101, P-51B Mustang, F4F Wildcat, PWS-3b, Westland Whirlwind Mk.I,

Na warsztacie:
Ki-43-II Kai Hayabusa

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024