FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 
19-04-11 23:41  Odp: [Relacja] USS "The Sullivans" - (DD-537) - 1:150
GreGory 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam

Wstyd mi, że od ostatniego mojego wpisu minęło już tyle czasu ("mea culpa").
Faktem jest, że "prace stoczniowe" w ostatnich trzech miesiącach zostały praktycznie wstrzymane - z różnych powodów ("sel a vie").
Jakieś tam drobiazgi jednak z doskoku wydłubałem i dlatego postanowiłem zamieścić tą "mikroaktualizację", również dlatego aby odświeżyć nieco wątek.

Na fotkach poniżej szkieleciki: artylerii głównej, kominów, dalmierza i fragment pomostu reflektorów.



...nie mogłem się też powstrzymać i złożyłem to wszystko do kupy :)
Zdjęcia te niestety są gorszej jakości - wykonywane komórką.



Osobom, które jednak jeszcze nie zwątpiły, gratuluję wytrwałości i obiecuję, że wcale nie zamierzam się poddać i jak tylko będą jakieś postępy, będę zamieszczał aktualizacje.
...i to by było na tyle.

Pozdrawiam.

-----------------------------------------------

W stoczni: [Relacja] USS "The Sullivans" - (DD-537) - 1:150

 
20-04-11 21:07  Odp: [Relacja] USS "The Sullivans" - (DD-537) - 1:150
OGGO 



Na Forum:
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 5

Witam
Bardzo ladnie !!!...............w rossadnej skali ....Pozdrawiam Krzysztof.

--
W stoczni......wloski pancernik Roma GPM

 
20-06-12 17:17  Odp: [Relacja] USS "The Sullivans" - (DD-537) - 1:150
GreGory 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam

Od mojego ostatniego postu minęło już... 14 miesięcy. To niesamowite jak ten czas szybko płynie...
Niestety "prace stoczniowe" w tym czasie prawie zupełnie zamarły, no może poza jakimiś tam drobiazgami.

W moim życiu zaszło w tym czasie tak wiele zmian (rozwód, zmiana miejsca zamieszkania, kłopoty finansowe i inne "życiowe przyjemności"), że nie miałem ani czasu, ani nawet ochoty pomyśleć o tym projekcie i w ogóle o modelarstwie... Ech... 20 lat życia diabli wzięli...
Myślałem już, że to koniec mojej przygody z modelarstwem, a model nigdy nie zostanie ukończony.
Dopiero teraz próbuję się jakoś "pozbierać", choć nie wiem jeszcze z jakim skutkiem (i czy w ogóle warto)...
Przepraszam za ten "off topic" - trochę się zagalopowałem pisząc ten post, ale ciągle jeszcze jestem w "psychicznym dołku" i trudno mi pisać coś sensownego...
Wszystkim forumowiczom, którzy jednak nie zwątpili, mogę obiecać, że jeśli mnie jeszcze coś "nie dobije" (a niestety wszystko możliwe), będę starał się zamieszczać aktualizacje - jak tylko będą jakieś postępy.

No, ale do rzeczy.
W ciągu ostatnich kilku dni, jakieś drobiazgi z doskoku "wydłubałem" i aby odświeżyć nieco tę zapomnianą już relację, postanowiłem zamieścić aktualizację.
Zdjęcia niestety nie są najlepszej jakości - wykonywane komórką - coś tam jednak trochę widać.

Fotki poniżej przedstawiają:

- pierwszy poziom głównej nadbudówki dziobowej
Element ten wstępnie pomalowany farbą podkładową, aby uwidocznić niedociągnięcia.





- fragment pierwszego poziomu nadbudówki śródokręcia
Element jest jeszcze w fazie oklejania cienkim brystolem i nie jest jeszcze pomalowany podkładem.





- pierwszy poziom nadbudówki rufowej
Element jest pomalowany podkładem, a jego dolna część jest zeszlifowana w lekką wklęsłą kolebkę,
w celu dopasowania do wypukłości pokładu. Analogiczne wklęsłości musiałem uzyskać w przypadku
nadbudówki dziobowej i śródokręcia.





Wszystkie przedstawione elementy, na fotkach wyglądają znacznie gorzej niż w rzeczywistości, choć oczywiście wymagają one jeszcze nieco dopracowania (szpachla, lekki szlif, podkład itp.).

...i to byłoby na razie tyle.


Pozdrawiam.

-----------------------------------------------

W stoczni: [Relacja] USS "The Sullivans" - (DD-537) - 1:150

 
17-08-12 10:05  Odp: [Relacja] USS "The Sullivans" - (DD-537) - 1:150
GreGory 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam


Tym razem udało mi się "wymęczyć" nieco mniejsze elementy zabudowy pokładu. To co prawda niewiele – ale zawsze jakiś krok naprzód.

Na fotkach poniżej część poziomu 3 nadbudówki dziobowej - "mostek" z podstawą dalmierza jeszcze w stanie "surowym".






Te fotki przedstawiają poziom 2 nadbudówki dziobowej – widok od spodu.





…a te przedstawiają część poziomu 3 nadbudówki dziobowej – otwarty pomost dowodzenia ze stanowiskami obserwacyjnymi – czy coś w tym rodzaju…
W tym przypadku, elementy są już częściowo pomalowane białym podkładem – wymagają jednak jeszcze dopracowania.




Ponownie przepraszam za nie najlepszą jakość zdjęć - wykonywanych komórką i chyba na razie się to jeszcze nie zmieni.

...i to byłoby na razie tyle.


Pozdrawiam.

-----------------------------------------------

W stoczni: [Relacja] USS "The Sullivans" - (DD-537) - 1:150

 
17-08-12 11:00  Odp: [Relacja] USS "The Sullivans" - (DD-537) - 1:150
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Zdjęcia nie są wcale takie złe, widziałem gorsze robione aparatami ;-)

Całkiem sympatycznie to wygląda. Kiedy zamierzasz malować "na gotowo"?

Na tych nadbudówkach było pewnie mnóstwo włazów, skrzynek, kabli i innego "szpejstwa", więc jeszcze Cię sporo roboty czeka. Będziesz to dorabiał hurtem dla całego modelu?

Mógłbyś przy okazji poskładać razem to co masz? Będzie lepsze wyobrażenie o skali skomplikowania bryły.

--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

 
20-08-12 01:58  Odp: [Relacja] USS "The Sullivans" - (DD-537) - 1:150
GreGory 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam

Dzięki za słowa otuchy „Waldek K”.
Jestem pod ogromnym wrażeniem Twojego „Forda GPW”. To niesamowite „maleństwo” – chylę czoła przed kolegą za precyzję wykonania w tej skali. Jednocześnie jak wspomniałeś twoją domeną są okręty – może mógłbyś się jeszcze czymś pochwalić. Na tym forum poza PT-109 i PT-171, które też wyszły super, więcej nie znalazłem, a jestem ogromnie ciekaw Twoich dokonań przy większych jednostkach. Sądząc po tym co pokazałeś, byłoby na co popatrzeć i skala jaką preferujesz 1:100, to „miodzio”.
Ja niestety jestem na tym polu początkujący, a moim niedościgłym wzorcem są relacje „QŃ-a”, „jhradcy” czy „Batonusa”. Przepraszam, że nie wymieniłem tu innych znakomitości, których na tym forum jest mnóstwo. Chciałbym choć w niewielkiej części się do nich zbliżyć, bo na pewno nie dorównać.

Co do malowania „na gotowo”, to niestety nie będzie to szybko. Nie mam jeszcze odpowiednich farb i „sprzętu”, a to co mam wymaga jeszcze „dopieszczenia”.

Jak słusznie zauważyłeś, będzie tam jeszcze mnóstwo drobiazgów.
Będę je dorabiał - może „nie hurtowo” ale sukcesywnie.

A jeśli chodzi o wstępne poskładanie tego co już mam „do kupy”, to proszę bardzo – tak wygląda mniej więcej bryła nadbudówki dziobowej, w chwili obecnej.






W pozostałych nadbudówkach w tej chwili jeszcze nie ma co pokazać.

...i to byłoby na razie tyle.


Pozdrawiam.

-----------------------------------------------

W stoczni: [Relacja] USS "The Sullivans" - (DD-537) - 1:150

--

 
20-08-12 10:06  Odp: [Relacja] USS "The Sullivans" - (DD-537) - 1:150
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Teraz to ja dziękuję za miłe słowa. Kilka zdjęć moich modeli jest na mojej stronce https://sites.google.com/site/walkaczyahoo/home/galeria-modeli
Niestety nie jestem zbyt "płodnym" modelarzem (też brak czasu), poza tym skupiam się na modelach okrętów małych i bardzo małych. Mam nadzieję, że za jakiś czas uda mi się przynajmniej wznowić relację ścigaczy, a może pokazać coś jeszcze... .

Ale skupmy się na Twojej relacji. O właśnie o takie fotki mi chodziło. Jest cała bryła nadbudówki. Czekam z niecierpliwością na dalsze efekty prac no i oczywiście malowanie. Z tego co piszesz wnioskuję, że będziesz malował aerografem. Czy tak?

--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

 
17-12-12 15:51  Odp: [Relacja] USS "The Sullivans" - (DD-537) - 1:150
OorbaN 

 

Kurcze GreGory jak i czym kleisz ten model? Wogole niewidac gdzie nakladasz klej na tych nadbudowkach. To jest superglu? Ja jak prubuje go uzywac to karton zamienia sie w cos w rodzaju waty szklanej ktora za grosz niema sztywnosci.

 
17-12-12 19:42  Odp: [Relacja] USS "The Sullivans" - (DD-537) - 1:150
GreGory 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witaj OorbaN!


Pytanie powinno raczej brzmieć: czym kleiłem? Obecnie wszelkie prace są wstrzymane, ponieważ nie mam warunków do pracy (tzn. jestem bezdomny...).
Wszystko jest spakowane w kartony i "poutykane" po zakamarkach firmy.
Ups! Przepraszam za off topic!

Wracając do pytania - najlepiej zajrzyj do relacji: QŃa, Batonusa, Spychacza, jhradcy czy innych prawdziwych ekspertów na tym forum.

Ja natomiast trochę eksperymentowałem. Szkielety, wzmocnienia, podposzycia itp. kleiłem standartowo klejami butaprenopodobnymi. Następnie wszystko oklejałem na tzw. butapren "poszyciem" właściwym (brystol). Usuwałem skalpelem nadmiar kleju, a następnie wszystko w miarę równo "glutowałem" np. "Kropelką".
Potem drobny szlif papierem ściernym 500. Ewentualne drobne szczelinki wypełniałem albo szpachlą, albo vikolem podawanym ze strzykawki przez ściętą grubą igłę - nazywałem to "spawaniem" :-). Drobny szlif, a na koniec trysnąłem białą farbą podkładową w sprayu i to wszystko.
Części, które były wykonane z pojedynczej "warstwy" brystolu, po sklejeniu również "glutowałem" - czasem stawały się aż "przeźroczyste". No, ale i w tym przypadku trysnąłem białą farbą podkładową w sprayu i po kłopocie.
Myślę, że trochę przekombinowałem, ale jak mówiłem wcześniej nie jestem ekspertem i dlatego trochę eksperymentowałem.

Tylko, że ja przygotowywałem model do całkowitego malowania, a w Twoim przypadku - kleisz model z oryginalnej wycinanki - tak raczej się nieda.

Powodzenia z Dredem :-)


...i to byłoby na razie tyle.


Pozdrawiam.

-----------------------------------------------

W stoczni: [Relacja] USS "The Sullivans" - (DD-537) - 1:150

--

 
17-12-12 21:45  Odp: [Relacja] USS "The Sullivans" - (DD-537) - 1:150
OorbaN 

 

Ojej ten Dred to poszedl na zyletki...koledzy na forum ostrzegali ze to nie model dla nowicjuszy.....i mieli racje :). Potem byl Piorun z MM ale i ten mnie przerosl. Udalo sie za to Zero od Pana Mistewicza...tutaj znowu uklon w strone kolegow z forum: mieli racje ze sklejalny dla analfabetow modelarskich. Teraz za propozycja Mariusza w Orliku zakupilem kilka pojazdow i czekam na przesylke :)

A wracajac do tematu...z ta przezroczystoscia dokladnie tak to wyglada!

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024