FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 7Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 
01-11-10 13:46  Odp: [relacja]san h 100 projekt własny
pawelelka 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3
 

Dzięki messer! to forum i ten wątek już dogłębnie przestudiowałem i faktycznie stąd pobierałem większość zdjęć koniecznych do budowy modelu. Dziękuje Wam koledzy za zainteresowanie i pomoc!
Pozdrawiam
Paweł

--
//

 
01-11-10 14:07  Odp: [relacja]san h 100 projekt własny
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Ja zaglądam do tego wątku co kilka dni, bo od kilku miesięcy chodzi mi po głowie San H-25/27. Kto wie, jak się zmobilizuję to może go popełnie. Tymczasem czekam grzecznie na kolejne zdjęcia w Twojej relacji.

 
02-11-10 21:06  Odp: [relacja]san h 100 projekt własny
pawelelka 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3
 

Witam! Oto obiecywana szybka aktualizacja stanu prac przy modelu sana.

Jeszcze tylko druga półka i zamykamy cabriolet`a bo to już sezon raczej deszczowy ; P

Messer myślę, że gdybyś podjął się projektu sana 25/27 znalazłbyś także wielu chętnych do jego sklejenia....wszakże modele pojazdów cywilnych zawsze będą miały swoich odbiorców.

Pozdrawiam Paweł

--

Post zmieniony (03-11-10 10:08)

 
03-11-10 21:37  Odp: [relacja]san h 100 projekt własny
Edekyogi 

 

Koledzy messer i pawelelka - to byłoby super!
Ale musielibyście współpracować ze sobą, to znaczy pawelelka musiałby udostępnić messerowi siatki nadwozia. W końcu H-100 to H-25 na ramie (w wielkim uproszczeniu, oczywiście).
Piszę to dlatego, że mamy wycinanki Star-29 (milicja), Star-244 (straż) i Star-266, w realu kabiny kierowcy identyczne, a w wycinankach - każda inna.

 
03-11-10 22:18  Odp: [relacja]san h 100 projekt własny
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

W dość wielkim uproszczeniu - wystarczy chociaż spojrzeć na rozstaw osi obu tych autobusów.

 
03-11-10 22:58  Odp: [relacja]san h 100 projekt własny
indianscout   

Słuszna uwaga Messer . Wykorzystać można by siatki szyb : czołowych i tylnych , koła i parę innych drobiazgów . Paweł - modelik wychodzi superowo . Ja swój zarzuciłem i zacząłem Ikarusa 260.04 . Ten 280 z Answera jest nieproporcjonalny i za kanciaty . Chcę go popełnić w malowaniu i oznaczeniach takich jak ten , którym jeździłem w latach 1991 - 97 , nr rej. BYA 121 Z nr boczny B 70612 - PKS Bydgoszcz p.t. Świecie . Pozdrowienia - Paweł .

 
04-11-10 07:41  Odp: [relacja]san h 100 projekt własny
pawelelka 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3
 

Witam!
indianscout napisał:

> Słuszna uwaga Messer . Wykorzystać można by siatki szyb : czołowych i tylnych , koła i parę innych

Co do szyb na pewno masz rację ale w grę wchodzi również rozwiązanie techniczne miejsca i sposobu połączenia z burtami. To już leży w gestii "projektanta" więc i siatki mogą się nieco różnić( moim zdaniem).

Co do ramy w moim modelu, to jest ona w pewnym uproszczeniu. Podłużnice w oryginale są wykonane z coewników natomiast ja zastosowałem belkę o przekroju prostokąta. Oczywiście wszystko można zmienić i nieco przerobić.
Co do sana H -25 to nie studiowałem jego ramy więc nie znam podobieństw z H - 100. Faktycznie długości obu pojazdów, a co za tym idzie; rozstawy osi są różne więc myślę, że kolega Messer jeśli by się podjął popełnienia Sana H-25 musiałby samodzielnie go opracować. Oczywiście jeśli będę mógł pomóc to z pewnością pomogę.

Indianscout, ikarus ANSWERA faktycznie jest zbyt kanciaty więc trzymam kciuki za Twój projekt i liczę na to, że również poprowadzisz relację.

Tymczasem Wszystkich pozdrawiam!
Paweł

--
//

 
04-11-10 17:34  Odp: [relacja]san h 100 projekt własny
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

W temacie ramy podwozia to H-25/27 nie posiadał takowej, jak również jego poprzednik H-01. Były to konstrukcje samonośne - czyli pod płytą podłogową były wręgi i podłużnice. Co do samego projektowania - tak jak napisał Pawelelka, każdy ma swoje rozwiązania projektowe, a poza tym jak napisał Indianscout San-y H-25/27 i H-100 miały tak naprawdę niewiele wspólnego, zaś w wersji międzymiastowej nawet szyby boczne były różne.
Ja ze swej strony postaram się w ciągu najbliższych dni założyć odpowiedni wątek w dziale projektowania, bo zacznę napierw od wykonania modelu 3D. Z czterech możliwości wybrałem San-a H-27A, czyli wersję międzymiastową z silnikiem diesla.

Post zmieniony (04-11-10 18:01)

 
04-11-10 19:12  Odp: [relacja]san h 100 projekt własny
scorpions 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 13
 

No to dawać te autobusy , bo mnie już palce świerzbią :)))))

 
04-11-10 21:53  Odp: [relacja]san h 100 projekt własny
Edekyogi 

 

Kolego messer.
No przecież nie chodzi o banalny rozstaw osi czy długośc nadwozia.
Chodzi właśnie o podobieństwo zwłaszcza przodu i tyłu, dachu. Żeby nie wyszły dwa różne pojazdy, tak jak to było z tymi Starami o których wspomniałem.

Post zmieniony (05-11-10 23:09)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 7Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024