FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 7Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
20-10-10 23:28  Odp: [relacja]san h 100 projekt własny
pawelelka 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3
 

Koledzy scorpions i Teich ex Jaćko bardzo się ciszę, że tak bardzo dopingujecie moje postępy przy budowie sana. Przyznam, że prace były by zdecydowanie szybsze gdyby nie nadmiar obowiązków. Ponadto, jak już wcześniej napisałem, jest to mój pierwszy projekt w dodatku bez udziału programów 3d więc większość rozwiązań musiałem "robić na piechotę". Ma to oczywiście swoje plusy, bo wiem, że na pewno można dany element skleić i wygląda odpowiednio( wg mnie) ale jest to wersja czasochłonna. Czeka mnie jeszcze oczywiście uporządkowanie plików i najważniejsze instrukcja... Jak już prace będą zmierzać ku końcowi to pewnie głośno zapytam .. : "Koledzy..pomożecie???!"
Tymczasem pozdrawiam
Paweł

 
21-10-10 09:16  Odp: [relacja]san h 100 projekt własny
Andrzej Px48 



Na Forum:
Galerie - 5


 - 1

Pomożemy ::))).Może masz tu mało wpisów,ale dużo podglądaczy-kibiców czekających z apetytem na SAN-a.Ze mną włącznie.

--

Jak czytać skrót PKP---Poczekaj Kiedyś Przyjadę.

 
21-10-10 10:03  Odp: [relacja]san h 100 projekt własny
szad 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Temat bardzo ciekawy, też cieknie mi ślinka na skalę 1:25.
Już zaczyna mnie męczyć przeskalowywanie z 1:32. Trzymam kciuki i czekam na wydanie.

 
26-10-10 00:15  Odp: [relacja]san h 100 projekt własny
pawelelka 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3
 

Witam Koleżanki...i Kolegów!
Wrzucam dzisiaj kolejne zdjęcia z placu boju...Ostatnio trochę dłubałem przy lampach
a także złożyłem ostatni stelaż kanapy.Dokleiłem tylne poszycie i oto efekt
Wyszło przy okazji niedopracowanie z mojej strony. Podszybie nieco naszło na tylne drzwi.
Tak przedstawia się stan obecny prac przy sanie.
Pozdrawiam
Paweł

Post zmieniony (29-10-10 19:13)

 
28-10-10 12:05  Odp: [relacja]san h 100 projekt własny
Iron_84 

Na Forum:
Galerie - 17


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Oglądam twoje prace od samego początku i jestem pod wrażeniem,
dopiero teraz zorientowałem się, że to PKS Bydgoszcz i to nie po znaczkach na bokach sana tylko po tablicy Maksymilianowo.
Jak pisał scorpions na pewno znajdziesz kilku chętnych do nabycia
i sklejenia tego modelu między innymi mnie.

--
Pozdrawiam.

 
28-10-10 14:52  Odp: [relacja]san h 100 projekt własny
pawelelka 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3
 

Witaj IRON_84!
Tak, dobrze Widzisz to PKS Bydgoszcz, tylko mam problem z nr rejestracyjnym i bocznym. Brakuje mi zdjęć konkretnego egzemplarza. Nie wiem czy PKS Bydgoszcz ma jakieś archiwum. W necie niestety mimo usilnych poszukiwań nic nie znalazłem. Zachowany bydgoski egzemplarz sana jest autobusem zakładowym więc też na niewiele mi się zdał.
Obecnie zamontowałem w modelu wszystkie siedzenia i półkę bagażową to i zdjątko też niebawem wrzucę. Co do wydania go drukiem to jeszcze chwila..poza tym na pewno będę miał wiele pytań z tym związanych....ale to potem :))
pozdrawiam
Paweł

--

Post zmieniony (29-10-10 07:10)

 
31-10-10 22:42  Odp: [relacja]san h 100 projekt własny
indianscout   

Cześć . Jeżeli mogę w czymś pomóc to podpowiem Ci że tablice czarne , dwie litery ( Bydgoszcz miała litery BB ) i cztery cyfry . Takie tablice obowiązywały do 1976 roku ,a wszystkie sany były rejestrowane do 1973 ,kiedy to zaprzestano ich produkcji . W PKS Bydgoszcz ostatnie Sany były wycofane około 1980 roku . numery inwentarzowe miały sześć znaków , literę okręgu , w przypadku Bydgoskiego była to litera B i pięć cyfr. Pierwsza cyfra była ostatnią cyfrą roku wpisania na stan ( np. 3 dla roku 1973 ) druga oznaczała rodzaj pojazdu . Autobusy miały 0 , przyczepy autobusowe 1 , samochody ciężarowe 2 , i.t.d. ostatnie trzy cyfry były numerem kolejnym . "Mój "Jelcz 043 miał na przykład numer inw. B 60502 , numer rejestracyjny miał już ten na 49 województw czyli trzy litery , trzy cyfry , i litera - BYA 054 Z . San z Grudziądza , którym jeżdził mój wujek na początku lat 70-tych miał nr rej. BL 2532 , numeru inwentarzowego niestety nie pamiętam . W 1973 roku jak wujek miał wypadek tym autobusem miałem sześć lat i nie bardzo zdawałem sobie sprawę że są "jakieśtam" numery boczne (czyt. inwentarzowe) . W latach 1988 - 2006 sam byłem kierowcą w PKS Bydgoszcz p.t. Świecie , i ostatni Jelcz RTO jaki był w oddziale ,był na placówce w Świeciu . Jeździłem nim od marca 1990 do marca 1991 . Pozdrawiam - Paweł z Sulnowa k/Świecia .

Post zmieniony (31-10-10 22:50)

 
01-11-10 00:21  Odp: [relacja]san h 100 projekt własny
pawelelka 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3
 

Wielkie dzięki indianascout!
Te informacje będą mi bardzo pomocne. W Koronowie( kuj-pomorskie) jeszcze jakiś czas temu pod chmurką stał sobie san na 90% pks Bydgoszcz. Był on na oryginalnych blachach sprzed 1976. Właściciel go przemalował więc nr inwentarzowy już nie istnieje... :) Jeszcze raz piękne dzięki.
pozdrawiam
Paweł

--
//

 
01-11-10 09:38  Odp: [relacja]san h 100 projekt własny
indianscout   

Cześć Paweł . pierwsza cyfra numeru inwentarzowego będzie z całą pewnością zawierać się w grupie ( 7 , 8 , 9 , 0 , 1 , 2 , 3 ) gdyż wtedy Sany były produkowane , a więc i rejestrowane . W tamtych latach nie wchodziło w grę co innego bo to co było wyprodukowane , było " sprzedane " na pniu . " Sprzedane " piszę w cudzysłowiu bo w tedy to były przydziały , i każdy brał to co było ,a nie co chciał .
Tak przy okazji to mamy do siebie czterdzieści parę kilometrów ,musimy się kiedyś spotkać i pogadać ,wymienić wiedzą i doświadczeniami .
Pozdrawiam - Paweł . ( Pawły lubią Sany )

Post zmieniony (01-11-10 09:41)

 
01-11-10 10:49  Odp: [relacja]san h 100 projekt własny
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Może znasz to forum i ten wątek, jeśli nawet tak, to niech chociaż inni sobie popatrzą:

http://syrena.nekla.pl/forum/viewtopic.php?t=560&sid=d82f15e2ae0584bc8cb979b25517ee83

--
http://messer.cba.pl

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 7Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024