FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 9 z 17Strony:  <=  <-  7  8  9  10  11  ->  => 
01-06-11 23:56  Odp: [Relacja] Japoński czołg lekki Type 95 Ha-Go - WAK 1/2010
syriusz 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 9


 - 16

Po prostu piękny.

--
"Wierzę wbrew nadziei"
Zapraszam na moją stronę - http://www.syriusz.tkdami.net

__________________________________________________
Jeśli chciałbyś pomóc mi w leczeniu, możesz to zrobić poprzez:

Przekazanie 1% podatku
KRS: 0000064892
Cel szczegółowy koniecznie wpisz: Łukasz Głowacki

lub

Dobrowolne wpłaty skierowane na moje konto bankowe:
Numer konta: 30 1140 2004 0000 3302 4139 9308
Tytułem: Łukasz Głowacki

 
24-07-11 19:10  Odp: [Relacja] Japoński czołg lekki Type 95 Ha-Go - WAK 1/2010
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Gąsienice przeszły kolejny etap przepoczwarzania się w pełnowartościowe robale:>
Ostatnimi czasu długo rozmyślałem, jak uzyskać charakterystyczny odstęp między tulejkami na sworzeń ogniwa a górnymi poprzeczkami. W pierwszym poście relacji dokładnie widać, jak miało to wyglądać.

Musiałem prace podzielić na dodatkowe pod-etapy.


Narysowałem, podkleiłem i wyciąłem górne warstwy poprzeczek.


Dolna ich warstwa - wcześniej również podklejona i wycięta (dolne elementy) w ograniczonym zakresie została nakryta wierzchnią warstwą (górna część zdjęcia)


Przykładowe ogniwo po tej operacji.
Udało się uzyskać pożądany dystans, chociaż makro jak zwykle jest bezlitosne.


A tu już część całości.
Następnie należało postarać się o skrajne elementy boczne ogniw. W końcu wydumałem takie oto rozwiązanie:


Wydrukowałem i wyciąłem prostokąty z dziurką o wymiarach 3 x 4 mm.


Przy pomocy zmyślnej pomocy naukowej, ułatwiłem sobie ich montaż na bokach ogniw:-)


Zaczęło przybywać ogniw uszatek:>


Gdy klej wysechł mogłem odciąć naddatek kartonu i zostało to, co mnie interesowało.
Przedstawione ogniwo pomalowałem tylko dla testu - wybaczcie słabą jakość zdjęcia. Chyba widać jednak element, o który tutaj się rozchodzi:-)


Musiałem odpocząć od gąsek, bo kark i plecy domagały się mniejszej ilości godzin wyprężone w łuk:>


Na pierwszy ogień poszedł tłumik - jeszcze niedokończony, ale wreszcie przymocowany i co najważniejsze - został przybrudzony. A jak już zacząłem bawić się pigmentami, poszła lawina...:>


Brudzeniu poddałem najpierw spód wanny - tam mogłem sobie próbować nowych dla mnie technik brudzenia, podpatrzonych od najlepszych. W ruch poszła wóda, klej, wcześniej wspomniane pigmenty, a nawet fiksatywa. Ta ostatnia to kompletna porażka - ani pędzel ani rozpylenie prosto z puszki nie dało pozytywnych rezultatów i nawet wiem, z jakiego powodu:> W dodatku nie była matowa, co ostatecznie przekreśliło jej szanse na dalsze użytkowanie:-)

W każdym razie całą wannę kadłuba udało mi się ubrudzić, acz jeszcze pewne poprawki będą wprowadzone. W następnym wejściu pokażę może boki.


Już miałem wrócić do gąsek, ale jakoś nie umiałem się za nie zabrać ponownie. Żeby nie tracić czasu i energii zająłem się lewym błotnikiem, a właściwie tym, co na nim i nad nim leżało i wisiało:-)


Powstał więc zaczep dla podnośnika (małe i przyprawiające o nowe siwe włosy na plecach ustrojstwo) wzorowany na zdjęciach obiektu rzeczywistego.
Podobnie było z łopatą, kilofem i łomem (chyba) i ich mocowaniami, które w wycinance dość poważnie odbiegają od ich odpowiedników w rzeczywistości. Właściwie tylko kilof przypominał oryginał.

Niby drobiazgi, ale dały mi ostro w kość:>

Ciąg dalszy wkrótce...:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
24-07-11 19:42  Odp: [Relacja] Japoński czołg lekki Type 95 Ha-Go - WAK 1/2010
ReVan_1991 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 11
Galerie - 29


 - 11

Powiedzcie mi że on jest normalny:D Chłopie ile jeszcze 2milimetrowycz części masz zamiar poprawić\dodać??? to jest właśnie model co harata cojones:P

--
GEKO member

KLEJĘ MODELE DLA POCZĄTKUJĄCYCH

 
24-07-11 19:42  Odp: [Relacja] Japoński czołg lekki Type 95 Ha-Go - WAK 1/2010
Jorzik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

Hej
Jak widzę napierasz ostro na ten model.
Ogniwka wychodzą super, ale w Twoim wykonaniu to standard.
Natomiast decyzja o brudzeniu modelu trochę zaciera efekty tej wspaniałej pracy.
Oczywiście dążąc do odzwierciedlenia rzeczywistości jest to zrozumiałe. Moim zdaniem brudzing wyszedł zbyt płaski, może na dnie wanny widać małe grudki, a powinno tego błota być wszędzie po trochu. Mam też zastrzeżenia co do śrub na włazach wanny, są nienaturalnie duże.
Detale w postaci kilofa, łopaty, tłumika, itp są super. Nie zapomnij wykonać kłódki do skrzynki.

--
Pozdrawiam Jorzik

Na morzu: YAMATO,SHOKAKU, KIJI,, MUTSUKI, NISSHIN,KITAKAMI,TSUGARU,HIBURI ,Akitsu Maru
W powietrzu: G4M2 BETTY
Na lądzie: Typ 2 Ka-Mi,Typ 95 Ha-Go,Typ I Ho Ki,Typ 4 Chi To,Typ 4 Ka Tsu,Typ 94 Te Ke,Typ 97 Chi Ha,Typ 97 Shinhoto Chi Ha,Typ 5 Chi Ri ,Typ 1 Chi He,

 
24-07-11 19:49  Odp: [Relacja] Japoński czołg lekki Type 95 Ha-Go - WAK 1/2010
Topper 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Brudzenie jak dla mnie wyszło dobrze. Dzięki temu model przestaje wyglądać tylko na papierową zabawkę. Jeszcze lepiej by to wyglądało gdyby błoto nie było jednokolorowe. Ciemniejsza plama tu i tam pomogłaby nadać wrażenie trójwymiarowości.

 
24-07-11 20:31  Odp: [Relacja] Japoński czołg lekki Type 95 Ha-Go - WAK 1/2010
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Brudzenie, jak już wspomniałem, nie jest jeszcze skończone - przecież to model w budowie:-) W użyciu będą jeszcze inne kolory pigmentów, więc może coś z tego pozytywnego wyjdzie:> To, co teraz widać, to też nie jest jeden kolor, to mieszanina różnych barw, więc nakładane tu i ówdzie inne warstwy na pewno będą w innym odcieniu:-)

Jurku - właśnie takiej wielkości "grudkowanie" chciałem uzyskać. Grudka wielkości ok. 1 mm na modelu to 2,5 cm w rzeczywistości, a to do mnie nie przemawia:> Ja bym tego nie określał mianem błota, ale ogólnego "syfu, brudu i kurzu" na wannie - i dlatego może jest trochę płaskie:-) Nie chciałem przesadzić i raczej już większego upaćkania nie przewiduję:-)

Śruby faktycznie są duże, acz już nie pamiętam, czy czasem ich rysunki nie były również zbyt okazałe. Chciałem zakryć wszystkie czarne kontury, nie wiedząc wtedy jeszcze czy model będzie jakoś paćkany czy nie:> Na szczęście to spód wanny - tam niewielu zagląda:>

Brudzenie modeli ma tylu przeciwników, co zwolenników - ja spróbowałem trochę bardziej poszaleć i nie jest najgorzej jak na razie:-) Nie oznacza to jednak, że każdy kolejny model będzie brudzony coraz bardziej. Na przykład tutaj góra na pewno nie będzie ufajdana, chociaż błotniki w ich tylnych częściach musiałem dla ogólnej koncepcji trochę przyczernić:>


--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
24-07-11 20:43  Odp: [Relacja] Japoński czołg lekki Type 95 Ha-Go - WAK 1/2010
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 21
Galerie - 26


 - 46

Znowu szalejesz....Aż chce się patrzeć na Twoją robotę!

--
http://messer.cba.pl

 
29-07-11 16:42  Odp: [Relacja] Japoński czołg lekki Type 95 Ha-Go - WAK 1/2010
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Przez wiele dni nie dawała mi spokoju rura wydechu między tłumikiem a silnikiem.
Próbowałem różnych opcji (jakieś druty, koszulki itp.) i po kolejnej porażce zawiesiłem kiedyś wykonanie tego elementu:>

W końcu zakupiłem cynę o średnicy 2,5 mm i to był strzał w sedno tarczy:-) Kształtowanie jest łatwe i przyjemne, chociaż tak czy siak pracochłonne:-)


Wykonałem również element łączący tłumik z rurą, a całość przybrudziłem. Widoczna osłona rury wydechowej wychodzącej z kadłuba (właściwie dwóch rur schodzących się w jedną:>) oczywiście wymaga jeszcze zmatowienia jak również przybrudzenia według ogólnej koncepcji:-)



Tymczasem ogniwa gąsek otrzymały kolejny element zbliżający je do - na razie - malowania:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
29-07-11 23:16  Odp: [Relacja] Japoński czołg lekki Type 95 Ha-Go - WAK 1/2010
Borek 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Jak dla mnie super. Bardzo podoba mi się brudzenie. Ja niestety się tego jeszcze nie podjąłem w żadnym modelu, jakiś strach przed zepsuciem modelu mam :)

 
30-07-11 09:03  Odp: [Relacja] Japoński czołg lekki Type 95 Ha-Go - WAK 1/2010
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Oj jedziesz po bandzie StuG, jedziesz. A jak mi się to podoba. ;) Może i ja coś zacznę robić - napatrzyłem się to i chęci do sklejania wracają.

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 9 z 17Strony:  <=  <-  7  8  9  10  11  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024