FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 17Strony:  <=  <-  4  5  6  7  8  ->  => 
06-03-11 19:11  Odp: [Relacja] Japoński czołg lekki Type 95 Ha-Go - WAK 1/2010
syriusz 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 9


 - 16

Przysiadłeś z nudów i ... efekt super. Coraz bliżej ukończenia modelu.

--
"Wierzę wbrew nadziei"
Zapraszam na moją stronę - http://www.syriusz.tkdami.net

__________________________________________________
Jeśli chciałbyś pomóc mi w leczeniu, możesz to zrobić poprzez:

Przekazanie 1% podatku
KRS: 0000064892
Cel szczegółowy koniecznie wpisz: Łukasz Głowacki

lub

Dobrowolne wpłaty skierowane na moje konto bankowe:
Numer konta: 30 1140 2004 0000 3302 4139 9308
Tytułem: Łukasz Głowacki

 
06-03-11 20:51  Odp: [Relacja] Japoński czołg lekki Type 95 Ha-Go - WAK 1/2010
Jorzik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

Hejka
No to z wieży możesz już pukać.
Bardzo ładnie wyszła zresztą jak i cała reszta. Czekamy na bliski finał.

--
Pozdrawiam Jorzik

Na morzu: YAMATO,SHOKAKU, KIJI,, MUTSUKI, NISSHIN,KITAKAMI,TSUGARU,HIBURI ,Akitsu Maru
W powietrzu: G4M2 BETTY
Na lądzie: Typ 2 Ka-Mi,Typ 95 Ha-Go,Typ I Ho Ki,Typ 4 Chi To,Typ 4 Ka Tsu,Typ 94 Te Ke,Typ 97 Chi Ha,Typ 97 Shinhoto Chi Ha,Typ 5 Chi Ri ,Typ 1 Chi He,

 
13-03-11 09:55  Odp: [Relacja] Japoński czołg lekki Type 95 Ha-Go - WAK 1/2010
Kylo Ren 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


 - 6

Ja miałem okazje zobaczyć czołg na postkaniu GEKO i ładnie sie prezentuje Ha-Go Grzesia.

--
W fabryce: Fokker E V KK , Sopwith PUP KK, Lublin R XIII D KK,
Wz.34, Typ 5 Chi-ri

Fabrykę opuśiły:
Fokker E. V. , Mitsubishi A6M2 Zero , F-4F Wildcat , Chi-he , Sopwith F1 Camel MM , Nieuport 11c.1 "BeBe" , 4TP , F-104G Starfighter , Lokomotywa Spalinowa EMD F40PHM-2 , Spowith F1 Camel KK,

 
02-04-11 13:25  Odp: [Relacja] Japoński czołg lekki Type 95 Ha-Go - WAK 1/2010
Andreas 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

NIe wiem czy znasz te stronki , ale moze pomogą ,
http://www.dishmodels.ru/wshow.htm?p=1561
http://www.dishmodels.ru/wshow.htm?p=1627
http://www.dishmodels.ru/wshow.htm?np=1&p=1025
a słynne kokardki to chyba dziewojka ukradła bo na tym czołgu ich nima:(

pozdro A.

--

Post zmieniony (02-04-11 14:03)

 
22-04-11 23:11  Odp: [Relacja] Japoński czołg lekki Type 95 Ha-Go - WAK 1/2010
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Od ostatniej aktualizacji minęło już tradycyjnie sporo czasu, ale cały czas pomalutku budowa toczy się do szczęśliwego - miejmy nadzieję - końca.

Dzięki Andrzej za linki:-)

Zacznę od tego, czego nie sfotografowałem - gąsienice przeszły kolejny etap przepoczwarzania i dostały dwa nowe elementy - wyglądają nadal nieciekawie, acz roboty przy tym było najwięcej:> Jak będą prezentowały jako taki poziom to pokażę.

Musiałem poprawić też żaluzje w bocznej pokrywie silnika, bo strasznie się powyginały (chyba przez częste branie modelu w łapska) - wyrwałem wszystkie poprzeczki, poprzycinałem i wkleiłem jeszcze raz. Zobaczymy, ile wytrzymają:-)

Skończyłem wieżę - no, poza czterema drobniutkimi krążkami, ale to tak na marginesie. Wyrzeźbiłem również jakieś pseudo-spawy, które dostrzegłem na zdjęciach archiwalnych, a których nie ma nawet zaznaczonych w projekcie. Oczywiście w przybliżeniu wyglądają ohydnie, jak zwykle:-)




Główną "nowością" są błotniki, które robiłem i robiłem i robiłem:-) Oprócz tradycyjnej roboty, co nieco w nich poprawiłem, gdyż model w kilku szczegółach mija się z prawdą.

Największe zmiany dotyczyły tylnego prawego błotnika, gdzie zmieniłem położenie kątowników mocujących, by zgadzało to się później z ustawieniem tłumika wydechu, dodałem jeszcze jeden mały kątownik, poza tym nieco zmodyfikowałem kształt przedniej części błotnika, ścinając ją pod kątem prostym.

Kątowniki mocujące pozostałe trzy części błotników powinny być skierowane pionowymi ściankami do wewnątrz (tak też je przemodelowałem) a nie na zewnątrz jak jest w opracowaniu. Poza tym dodałem w przednich błotnikach podpory w okolicach kół napędowych. O nitowaniu i śrubowaniu nie ma co gadać - widać:-)

Koła napinające i napędowe machnąłem suchym pędzlem na "stalowo", a dolną część kadłuba i wieżę zmatowiłem już finalnie olejnym lakierem Model Master. Daje on o wiele lepszy efekt niż akrylowa Pactra - przynajmniej jeśli chodzi o pierwszą warstwę. A może ja do dzisiaj nie umiem mieszać farb i lakierów?:>

Aktualnie kończę skrzynkę i mam rozgrzebany wydech, gdzie również konieczne sa zmiany w stosunku do wycinanki.

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
23-04-11 06:56  Odp: [Relacja] Japoński czołg lekki Type 95 Ha-Go - WAK 1/2010
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Wieża wygląda jak prawdziwa, zresztą jak i cała reszta! Widzę że niedługo koniec :)

--
Pozdrawiam!

 
23-04-11 08:07  Odp: [Relacja] Japoński czołg lekki Type 95 Ha-Go - WAK 1/2010
Jańcio 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 17


 - 7

HO, HO , HO ! Jak mówi nasz prezydent .Kolejna piękna rzecz się szykuje .Oglądałem , dotykałem , mlaskałem !Ten Grzesiu to mszcz nad miszcze !

Pozdrawiam .


Jańcio .

 
23-04-11 08:49  Odp: [Relacja] Japoński czołg lekki Type 95 Ha-Go - WAK 1/2010
stach48 

 

Jańcio co Ty się tak zachwycasz?. Przecież to normalny poziom małego Grzesia. Dla mnie będzie mistrzem jak uzna że koszulka z dlugim rękawem to jednak nie bluza;)))))
NAJLEPSZEGO.

 
23-04-11 09:04  Odp: [Relacja] Japoński czołg lekki Type 95 Ha-Go - WAK 1/2010
mario9 



Na Forum:
Relacje z galerią - 18
Galerie - 72


 - 12

Nic dodać nic ująć. Profesjonalka pod każdym względem:)

Pozdrawiam Mariusz

--

Pozdrawiam Mariusz

Ostatnie wypociny ;)

Powietrze:
Su-27UBM, MiG-29MU, Saab J28A Vampire

Heavy metal:
D-350 Mazur, Vk 4501


 
23-04-11 09:44  Odp: [Relacja] Japoński czołg lekki Type 95 Ha-Go - WAK 1/2010
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Ja nie wiem - ładnie to tak moderatorowi się podlizywać? - ja się nie podlizuję ; - ), modelik marzenie tylko wydaje mi się, że nity ciut duże.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 17Strony:  <=  <-  4  5  6  7  8  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024