FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
14-04-03 18:32  Re: [relacja z budowy] Wyżeł
Akavel (Fur.) 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

przepraszam, co to jest cellon? wzglednie co to jest AK 20? (chyba nie Automatyczny Karabin :))) )

 
17-04-03 13:23  Re: [relacja z budowy] Wyżeł
gutes 



Na Forum:
Relacje w toku - 1


 - 2
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
Hi!
Zaczęły się problemy z przednimi segmentami, są małe i nr 1 trzeba korygować. Popełniłem kolejny błąd zapominając o wycięciu otworu we wrędze B, który jest pomyłkowo zaznaczony na wrędze A! Już skleiłem wręgę i teraz trzeba będzie wiercić otwór przeznaczony dla części 1b. Tak jak napisał Witold, po skręceniu rurki 1b papier się doskonale rozwarstwia, co w tym przypadku okazało się zaletą. Mogłem oderwać grubszą warstwę i powstała rurka cienkościenna klejona na styk cellonem. Zdjęcie pokazuje wstępne pasowanie jej do otworu. Okazała się za gruba, mimo cienkich ścianek. Skoryguję jej średnicę (rozkleję jeszcze raz). Jak widać kadłub był tylko spasowany do zdjęć i mogę go teraz rozdzielić na dwie części, co mi ułatwi montaż przodu, tylnej kabiny i dźwigara (lepiej trzymać 4 segmenty niż całe cygaro). W międzyczasie wycinam poszycia skrzydeł i formuję, oraz myślę o oszkleniu reflektora. cdn.

 
17-04-03 22:19  Re: [relacja z budowy] Wyżeł
MBig 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 5
Galerie - 4
 

Super. Pokaż fotki po skończeniu.

 
27-04-03 19:22  Re: [relacja z budowy] Wyżeł
gutes 



Na Forum:
Relacje w toku - 1


 - 2
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
Witam!
Oszklenie reflektora wytłoczyłem z PET'a. Zastanawiam się, czy dawać obramowanie szyby, czy pozostawić tak jak jest. Jeśli chodzi o skrzydła to, aby zachować właściwy profil wzdłuż całego, należałoby dodać dźwigar pomocniczy, lub przynajmniej jedno żebro na jego końcu. Szkielety gondoli silników podklejałem cienkim kartonem po butach teściowej. Rozwarstwiał się, ale nasączony impregnatem spełnił swoją rolę. Poszycie gondoli kleiłem na styk, wtedy łatwiej można dopasować małe elementy.cdn.
Pozdrowienia

 
28-04-03 07:44  Re: [relacja z budowy] Wyżeł
Hayabusa 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2


 - 1

Piękna robota. Nie mogę się doczekać końcowego efektu:)

----------------------
Jeśli dzisiaj jest źle to wiesz, że jutro może być lepiej
a jeśli dzisiej jest dobrze to ... po co się martwić na zapas;)
----------------------

 
21-06-03 00:51  Re: [relacja z budowy] Wyżeł
gutes 



Na Forum:
Relacje w toku - 1


 - 2
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
Siemanko po długiej przerwie!
Okazało się, że jest trudniejszy niż myślałem. Przerósł mnie! Ale pokonałem już największe trudności związane ze skrzydłami. Dorobiłem dodatkowe elementy, aby nie zgubić profilu skrzydła i osiągnąć odpowiednią sztywność. W odwecie za to, że mi się opierał zrobiłem mu wyciągane skrzydła i demontowane podwozie. Dodatkowe wzmocnienia przy końcówkach płata (wklejone z kartonu od Frytka) umożliwią trzymanie przy wkładaniu i wyciąganiu z kadłuba. Sworzeń główny ze spinacza, będzie dodatkowo centrował lewy dźwigar, wchodzący w szczelinę, czyli okucie prawej części dźwigara, wsuwany we wzmocnioną, ciasną i wyregulowaną szczelinę w kadłubie. W żeberku przy krawędzi spływu też jest otwór na sworzeń pomocniczy wklejony do kadłuba, zapobiegający skręcaniu się skrzydła. Zapewniam, ze to wszystko działa, symetria zapewniona. Jedyny problem, jaki mogę jeszcze napotkać to profile przejścia skrzydło kadłub. Jak się nie uda wkleję na stałe.
Po co to wszystko? Odpowiadam ........Dla sportu.
W tej sytuacji mam nadzieję na szybkie zakończenie modelu, bo też się nie mogę doczekać jak to wszystko będzie wyglądało na końcu. Ukłony dla cierpliwych cdn.

 
21-06-03 08:10  Re: [relacja z budowy] Wyżeł
randar 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
 

Świetnie Tobie idzie !
Czy mógłbyś pokazać zdjęcię krawędzi spływu konstrukcji nośnej płata - wygląda interesująco, lecz z tej perspektywy niewiele można odczytać..
Powodzenia w dalszych "zmaganiach" :)


 
21-06-03 10:49  Re: [relacja z budowy] Wyżeł
gutes 



Na Forum:
Relacje w toku - 1


 - 2
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
Spływ to pasek brystolu nacięty i następnie złożony w kształt trójkąta równoramiennego, sklejony u jego podstawy, czyli od strony wewnętrznej, jeżeli włożymy go do skrzydła.

 
05-03-04 12:38  Re: [relacja z budowy] Wyżeł
gutes 



Na Forum:
Relacje w toku - 1


 - 2
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
Dzień dobry! Aby wątek nie spleśniał, postanowiłem coś pokazać, bo znalazłem chwilkę aby coś dokleić. Chyba zostanę rekordzistą, jeśli chodzi o czas klejenia.
Poszycia gondoli korygowałem, lekko przycinając i dopasowując. Z przodu trochę nie wyszło, ale spróbuję poprawić. Rury wydechowe standardowo z oryginalnej wycinanki, po zwinięciu, rozwarstwieniu i sklejeniu na styk. Skrzydło góra i dół, na krawędzi spływu pasowało idealnie. Koła z kartonu, retuszowane kredką i cellonowane, będą jeszcze matowione.cdn.

 
05-03-04 16:10  Re: [relacja z budowy] Wyżeł
Frytek 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Co klasa , to klasa !! Bardzo ładnie ( choć wolno...??) Ci wychodzi !!

___________________________
Mam ręce w kieszeniach , a kieszenie jak ocean....

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024