FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
13-04-03 01:38  [relacja] Wyżeł - Quest
gutes 



Na Forum:
Relacje w toku - 1


 - 2
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
Witam!
Rozpocząłem budowę od tyłu, ponieważ przeraziłem się tych otworów z przodu i reflektora. Po wycięciu wszystkich segmentów kadłuba, przymierzyłem ich początki z sąsiadującymi końcami i stwierdziłem, że segmenty 1,4,7 mają za długie obwody w tylnej części, o około 1mm każdy. Skorygowałem klinowatymi odcięciami wzdłuż krawędzi sklejenia segmentu, z tym, że segment 1 skorygowałem na górze poprzez wycięcie prawie dwumilimetrowego klina do połowy długości segmentu. Dlaczego? Porównanie segmentów 1 i 3 w miejscu ich łączenia daje odpowiedź.
Model na razie fajnie mi się robi. Dobre opracowanie! Drobne błędy opisane wcześniej przez innych kolegów są do skorygowania. Bardziej brakuje mi dokładnego opisu budowy jak w MM. Trzeba się bardziej pilnować. W czasie budowy stosuję zasadę niedopuszczania do błędów, które mogłyby mnie zniechęcić, często przymierzam na sucho. Do tej pory popełniłem jeden błąd: korekcji segmentu nr 7 powinienem był dokonać w górnej jego części, co by zachowało ciągłość linii podziału kolorów, tak jak dla segmentu nr 1. Używam AK 20 i cellonu. cdn.

 
13-04-03 01:54  Re: [relacja z budowy] Wyżeł
gutes 



Na Forum:
Relacje w toku - 1


 - 2
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
A oto etapy montażu segmentu:
1. Wycięcie i oznaczenie numeru
2. Wstępne formowanie
3. Cellonowanie
4. Dokładne formowanie
5. Sklejenie
6. Pasowanie wręgi+ korekcja krawędzi segmentu
7. Retusz
8. Wklejenie lub włożenie wręgi w zależności od wyglądu segmentu wykonywanego w danym momencie oraz segmentu sąsiadującego.
Wszelkie otwory staram się wycinać po całkowitym sklejeniu poszycia, szczególnie wycięcia na kabiny itp. Ułatwia to zachowanie kształtu poszycia, zapobiega wichrowaniu. Czasami wycinam otwory pomocnicze, aby całkowicie nie pozbawić się wzmocnień tak jak na zamieszczonych zdjęciach. Model jest malutki i ciężko mi się klei moimi delikatnymi paluszkami. Nie wiem czy ktoś wcześniej stosował taką metodę i ją opatentował, ale wymyśliłem coś z pogranicza metody zakładkowej i wręgowej (na styk). Po prostu sklejam 2 wręgi razem i tak pogrubioną całość wklejam w segment do połowy jej grubości. Pozostała wystająca cześć służy mi za zakładkę. Unikam w ten sposób różnicy w kształcie sąsiadujących wręg i nie muszę wklejać zakładek. cdn

 
13-04-03 02:12  Re: [relacja z budowy] Wyżeł
Waldemar   

Jak widać na zdjeciach metoda z wręgami sprawdza się w 100%.Jak tak dalej pójdzie ten Wyżełek to miejsce na pudle pewne.Ale poczekajmy na konkurentów.

 
13-04-03 02:14  Re: [relacja z budowy] Wyżeł
Kolniak 

 - 3

Od dosyć dawna stosuję podobną metodę do wręg - tyle, że robię jedną podklejoną tekturą 1 mm (nie cieńszą), co starcza naschwycenie obydwu segmentów. Gdy wręga ma mieć z obu stron kolor, to druga naklejam niepodklejoną.

Wyżełek znakomicie się zapowiada. Tylko czy zwieńczenie ogona jest półkuliste jak na rys. zestawieniowym? Na tym zdjęciu wygląda plaskato, no a mi również wyszło spłaszczone, dlatego się pytam.

 
13-04-03 02:23  Re: [relacja z budowy] Wyżeł
gutes 



Na Forum:
Relacje w toku - 1


 - 2

Chciałem uniknąć otworu w samym centrum, gdzie zbiegają się listki czaszy i jak gdyby nie starczyło długości listków. Gdyby były dłuższe było by łatwiej. Ale myślę, że komuś uda się jeszcze bardziej okrągłe.

 
13-04-03 09:26  Re: [relacja z budowy] Wyżeł
Witold   

Niestety bez maleńkiej dziurki się nie da.

 
13-04-03 14:51  Re: [relacja z budowy] Wyżeł
Kwiatek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 5

Ja podobnie mialem w lightningu z ah. Zalalem te dziurke Super Glue i pomalowwalem jak byc powinno:)

Malowaniu modeli mówię głośne TAK ;-)

Zakończone: T-40, Przodek
Nowe: T-26, Monitor "Warszawa"

 
13-04-03 23:11  Re: [relacja z budowy] Wyżeł
Wiedzmin 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Super robota.
Ja z moim wyżełkiem niestety odpadam przy takiej konkurencji, ale i tak jestem z siebie umiarkowanie zadowolony.

-----------------------------------------------------------------------------------
Sklejać każdy może, trochę lepiej lub trochę gorzej.
Pozdrawiam
Wiedźmin

 
13-04-03 23:51  Re: [relacja z budowy] Wyżeł
gutes 



Na Forum:
Relacje w toku - 1


 - 2

Dzięki za uznanie! Tylko nie mów, że odpadasz, tak nie wolno. Staraj się przedstawiony materiał traktować jako zwykłą pomoc lub instrukcję. Spójrz poniżej na swoje motto. Ono oddaje sedno istoty, bo tu w sumie nie chodzi o to, kto jak skleja, tylko, jaką się ma z tego satysfakcję. Każdy, kto wycina i klei, robiąc to z pasją jest według mnie wygrany, bo ma coś, czego wielu ludzi nie ma, a chciałoby mieć. Pozdrowienia.

 
14-04-03 10:27  Re: [relacja z budowy] Wyżeł
Wiedzmin 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

na traktowanie twojego opisu jako instrukcji ciut za późno jestem krok dalej w budowie od ciebie.
"Odpadam" tak w przenośni, przecież sklejać nie przestane, co najwyżej bardziej będe się starał co by ci dorównać :-))
A motto mam takie żeby sie na duchu podnieść :-)))

-----------------------------------------------------------------------------------
Sklejać każdy może, trochę lepiej lub trochę gorzej.
Pozdrawiam
Wiedźmin

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024