FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
22-02-07 18:14  [Relacja] przyczepa + Ursus A GPM
hadim 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam wszystkich modelarzy. Jako że jestem tu nowy wypadałoby sie przedstawic. Mam na imie Adam i mam 25 lat, mieszkam w Bydgoszczy. W szkole podstawowej znalazłem dawne zbiory MM moje ojca i tak sie zaczęła moja przygoda z modelarstwem kartonowym. W szkole średniej z braku czasu niestety zaprzestałem klejenia, co gorsza z mojej kolekcji kilkunastu modeli nie pozostało ani śladu. Część wyrzuciłem, cześć rozdałem (teraz żałuje). Dzis troche sie ustatkowałem i pozazdrościłem modelarzom z tego forum. Ówczesne modele niczym nie przypominaja tamtych z przed lat mimo to pasja została i ogłaszam wielki powrot do hobby z przed lat. Na początek poszedł pod nóż właśnie Ursus A. Zacząłem dość nie typowo bo od przyczepy do tego modelu, stad włąśnie tytuł wątku. Model będzie malowany i drobnie waloryzowany.
Dobrze koniec gadania i pora pokazać efekty.
Skrzynka, troche ją uwypukliłem i wstepnie pomalowałem.
rama przyczepy
a tu 2 elementy razem no i oczywiście niezastapiona jednogroszówka.
CDN....



Post zmieniony (11-03-07 18:16)

 
22-02-07 22:16  Re: (relacja)przyczepa do Ursus A GPM
hadim 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Korzystając z chwili wolnego czasu.......
rama dorobiła sie resorów.
a tak wgląda stan prac na dzień dzisiejszy.

 
22-02-07 22:20  Re: (relacja)przyczepa do Ursus A GPM
barakuda   

Wiatam kolejnego modelarza z Bydgoszczy (sam jestem z bydzi) powodzenia w sklejaniu.

--
"Niech Bóg zlituje się nad mymi wrogami, bo ja tego nie zrobię"

 
23-02-07 09:27  Re: (relacja)przyczepa do Ursus A GPM
Iron_84 

Na Forum:
Galerie - 17


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Hadim ładnie wychodzi ci ta przyczepa.
Masz może zrobionego już ursusa z którego pochodzi ta przyczepa?
jeżeli tak to pochwal się chociaż jednym zdjęciem.
Powodzenia w dalszej budowie.

--
Pozdrawiam.

 
23-02-07 09:51  Re: (relacja)przyczepa do Ursus A GPM
hadim 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Niesety nie mam jeszcze go sklejonego, tak jak pisałem wcześniej na pierwszy rzut poszła przyczepa. Tak dla wprawy, bo przecież jest to mój pierwszy sklejony model od kilku dobrych lat. Po jej ukończeniu zabiore sie za tytułowego Ursusa, i również zamieszcze relacje. Tylko cierpliwości bo praca czasami skutecznie mi utrudnia klejenie, czasami nie ma mnie w domu kilka dni.
Dzięki za zainteresowanie relacją.

 
23-02-07 22:39  Re: (relacja)przyczepa do Ursus A GPM
hadim 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Dziś delikatnie prace posunęły do przodu. Nie bede sie rozpisywał zdjęcia pokażą o czym pisze.

Rysunki montażowe czasami są dość skąpe ale myśle że nie popełnie jakiegoś rażącego błędu. Tu także kieruje pytanie do forumowiczów- chce wykonać bieżnik przy kołach, może jakies propozycje jak ma on wygladać, jakies zdjecie, a może ma ktoś rozrysowany? Dodam ze szerokość opony ma troszke ponad 5mm.
Pozdrawiam

--

 
24-02-07 17:21  Re: (relacja)przyczepa do Ursus A GPM
hadim 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam. Dziś przyszła totalna rewolucja w moim pomyśle na wykonanie tej przyczepki. Postanowiłem ją zrobic jako bardzo zniszczoną trudami walki z warunkami atmosferycznymi oraz nie właściwym użytkowaniem. Oto ona- pordzewiała oraz brudna od oleju lub innych płynów :-)
Pojemniki na olej już sa na swoim miejscu.

Na zdjęciach ta rdza wyszła bardzo ostro ale w rzeczywistości wygląda jak w realu. Po prostu sztuczne światło i aparat troche przekłamały.
Nadal nikt nie odpowiedział na mój apel o ten bierznik....:-(
Czyżby mało interesująca jest ta relacja???

 
25-02-07 01:52  Re: (relacja)przyczepa do Ursus A GPM
hadim 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Hmmm....... chyba nikogo nie zaiteresowała moja relacja mimo to prace sukcesywnie idą do przodu. Powstały beczki.......

Powoli zabieram się za koła, opony zrobiłem sklejając wcześniej wyciete krążki z tektury 1mm aż uzyskałem odpowiednią grubość. Nastepnie szlifowanie by powstała jednolita powierzchnia.
jak widać przy okazji zabrałem sie za hak. Również tektura 1mm x 2 i obróbka papierem ściernym, do odpowiedniego kształtu.

 
25-02-07 02:08  Re: (relacja)przyczepa do Ursus A GPM
Avenger 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Bardzo ładnie wychodzi ci ta przyczepa. Oglądam twoją relacje z wielkim zainteresowaniem.

Pozdrawiam Krzysiek

--
W stoczni: USS SARATOGA CV-3

 
25-02-07 02:38  Re: (relacja)przyczepa do Ursus A GPM
Iskra 

 

Hadim, świetnie wyszły Ci ślady eksploatacji! Mógłbyś napisać kilka słów, jak je zrobiłeś?

A co do bieżnika - tak mi przyszło do głowy, że może do tak zużytego pojazdu pasowałyby "łyse" opony... i problem byłby załatwiony ;-)

Pozdrawiam i życzę powodzenia
Paweł vel Iskra

 
25-02-07 09:28  Re: (relacja)przyczepa do Ursus A GPM
hadim 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Avenger- nie spodziewałem się, że jednak ktoś sie tym interesuje. Jestem mile zaskoczony. :-)
Iskra- Oto przepis na ślady ekspoloatacji w moim wykonaniu: 2 farbki pactry- A51 Rust, A46 Black obie matowe, nanoszone a raczej prawie wcierane prawie suchym pędzelkiem. Lepij do tego celu wybrać raczej stary pędzelek bo się niszczy.
Pozdrawiam.

 
25-02-07 13:48  Re: (relacja)przyczepa do Ursus A GPM
hadim 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Oto relacji ciąg dalszy. Koła wykonane, jeszcze myśle nad tym bierznikiem ale narazie oponki sa łyse jak kolano wg pomysłu iskry.
Tu krok po kroku sposób jakim je wykonałem:


Zdjecie pierwsze pokazuje sklejoną tuleje, brzegi namoczone wodą by karton był bardziej plastyczny i wygiete na zewnatrz do odpowiedniego kształtu, nastepnie całośc nasączona glutem i delikatnie przeszlifowana. Reszty zdjeć chyba nie trzeba opisywać. W razie pytań prosze pytać. Chętnie odpowiem.
A tu owy hak już zamocowany do ramy w towarzystwie jednogroszówki.

 
25-02-07 13:55  Re: (relacja)przyczepa do Ursus A GPM
gienek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

No, no...
A ta rdza. Gdyby to bylo w realu, to kierowca i dysponent samochodu z przyczepą poszliby na dwa tygodnie do paki.
Świetne, czekam na Ursusa.
Pozdrawiam

--
gienek

 
25-02-07 22:08  Re: (relacja)przyczepa do Ursus A GPM
hadim 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Gienku ale najpierw się by dostało dowódcy kompani a co sie z tym wiąże dowódcy plutonu a na końcu, tak jak piszesz, szeregowy żolnierz ucierpiałby na tym najbardziej.....
:-))

 
27-02-07 16:24  Re: (relacja)przyczepa do Ursus A GPM
hadim 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam całą brać modelarską. Przyczepka została ukończona!! J Poniżej wstawię niedługo mała galerie z efektu moich wypocin. Zawsze można by było coś poprawić ale ogólnie z efektu jestem zadowolony. Mimo to nie obeszło się bez małego błędu. Otóż z rysunków montażowych wynika, że mocowanie osi do resoru miało wyglądać w ten sposób:

Jednak przy montażu błotników okazało się że coś wg mnie jest nie tak.

Szybka korekta i zmiana koncepcji mocowania:

co dało odpowiedni efekt......


Widziałem w realu nie raz, że oś jest nad resorem stad taki pomysł, nie wiem jednak czy tak jest poprawnie?
Nie mniej wygląda ładnie, czyż nie??

 
27-02-07 17:19  Re: (relacja)przyczepa do Ursus A GPM
Szeryf 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Przede wsystkim witam kolegę z mojego miasta.
Oczywiście, że ładnie wygląda, aż miło zajrzeć do takiej relacji.
Co do sposobu wykonania bieżnika- poszperaj na forum- kilka dobrych patentów znajdziesz.

...a brakiem wpisów się nie przejmuj- jak już kiedyś w jakimś wątku mówiłem- mnie starsi koledzy też musieli to wytłumaczyć:) Przecież ludzie tu zaglądają. A poza tym z Twoim modelem nie masz się przecież czego wstydzić:)

Pozdrowienia z Wyżyn

--



Post zmieniony (28-02-07 08:42)

 
27-02-07 17:36  Re: (relacja)przyczepa do Ursus A GPM
hadim 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

No witam kolejnego ziomka z miasta Bydgoszczy!! :-)
JacekPlacek dziekuje za miłą opinie o moim modelu. Co do braków wpisów to się nie przejmuje, widze że oglądających jest sporo no i "nowy" na początku musi sie napracować by zdobyć uznanie. He he.
A odnośnie bieżnika- postanowiłem, że narazie zostanie opona łysa, nie zostawie jednak tego tak na długo. Zostawiłem sobie furtke i koła bedzie można łatwo rozmontować i na pewno dla relaksu w przyszłości zamierzam go zrobić, tylko praca pochłania mi większość czasu wolnego.
Pozdrawiam z Fordonu. :-)



Post zmieniony (27-02-07 17:37)

 
27-02-07 20:50  Re: (relacja+galeria)przyczepa do Ursus A GPM
hadim 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

A oto obiecana wcześniej galeria zdjęć. Zdjęcia jak to zdjęcia- niektóre lepsze, niektóre gorsze ale cos na nich chyba widać. Oceńcie sami:








Mam nadzieje, że się podoba moja „zabawka”. Teraz pozostaje mi tylko zabrać się za samego Ursusa........ :-))

 
27-02-07 23:12  Re: (relacja)przyczepa do Ursus A GPM
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Bardzo ładna przyczepka, wygląda faktycznie jakby była metalowa:)
Aczkolwiek jak dla mnie ślady "eksploatacji" są jednak zbyt wyraźne. Przyczepa wygląda jakby stała przez długi czas na deszczu i mrozie i nikt się nią nie zajmował. Ale podkreślam - to moja prywatna opinia:) Model bardzo fanjnie CI wyszedł:)

Pozdrawiam

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
28-02-07 09:04  Re: (relacja)przyczepa do Ursus A GPM
gienek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Gratuluję.
Model wyszedł świetnie. Jesli tak zostanie wykonany Ursus, to będę pełen podziwu.
Daje mi to zachętę do powrotu do modelarstwa.
Pozdrawiam

--
gienek

 
28-02-07 10:17  Re: (relacja)przyczepa do Ursus A GPM
Wojciech Cięciwa   

Model przyczepki wyszedł pięknie.

Aczkolwiek można by się przyczepić do samej wycinanki :)
Otóż, te przyczepy były projektowane tak, aby mogły być holowane zarówno przez samochody ciężarowe, jak i czołgi TK/TKS i ciągniki C2P. Aby to zapewnić skonstruowano specjalny podwójny hak, który w wycinance zupełnie nie jest uwzględniony. Widać go natomiast na wielu zdjęciach z tamtego okresu.

--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 
28-02-07 17:15  Re: (relacja)przyczepa do Ursus A GPM
hadim 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Dziekuje za miłe słowa uznania, cieszę sie, że moja praca sie podoba.
StuG- to prawda przyczepka jest mocno skorodowana i naprawde zaniedbana.....he he. Na zdjeciach naprawdę mocno to wszystko wyszło, jednak w realu aż tak to się nie rzuca w oczy, aparat troszke zmienił kolory.
gienek- wystarczy troszke samozaparcia, tak jak u mnie to było. :-)
Sas- czy masz może jakieś foto tego haka? Chciałbym wiedzieć jak bardzo się różni od tego co jest w wycinance.

 
28-02-07 19:05  Re: (relacja)przyczepa do Ursus A GPM
Wojciech Cięciwa   





--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 
28-02-07 19:48  Re: (relacja)przyczepa do Ursus A GPM
hadim 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Dziekuję Sas. Naprawdę widać wielką różnicę pomiedzy oryginałem a wycinanką. Ale chyba narazie zostawie tak jak jest bo z tych zdjeć cieżko by bylo coś odwzorować.Przyglądając się tym fotografią nasuwa mi sie pytanie czy oby napewno dobrze postąpiłem zmieniając mocowanie osi do resora. Na zdjęciu widać, że błotniki sa wyrzej niż u mnie. Wcześniej wydawało mi sie, że sa nie naturalnie wysoko.Szczegulnie rzuca sie w oczy bardzo wysoko usytuowiony tylny błotnik przy Ursusie. (zdjęcie nr 2).
????

 
28-02-07 20:02  Re: (relacja)przyczepa do Ursus A GPM
Gwardia_Carska   

Zdaje się, iż na ostatnim zdjęciu od Sasa znajduje się nie Ursus A, a Polski Fiat 621, choc moge się mylić...

 
05-03-07 17:08  Re: (relacja)przyczepa do Ursus A GPM
hadim 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Chciałbym ogłosić wszem i wobec, że prace nad Ursusem ruszyły!! :-) Relacja oczywiście będziele w nowym wątku. Jeszcze nie ma czego pokazać ale zdradzę, że pracuję nad ramą. Niestety wyjazdy służbowe spowodują, że wątek bedzie się napewno ślimaczył wiec prosze o cierpliwość. Pozdrawiam!!

--

 
05-03-07 19:10  Re: (relacja)przyczepa do Ursus A GPM
Iron_84 

Na Forum:
Galerie - 17


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Przyczepka super.
Czekam na ursusa już od początku prac nad przyczepą.
Gratuluję.

--
Pozdrawiam.

 
05-03-07 20:57  Re: (relacja)przyczepa do Ursus A GPM
Iskra 

 

Hadim, raz jeszcze gratuluję świetnej roboty i bardzo przyjemnej relacji! Naprawdę, nie powiedziałbym, że to Twój pierwszy model od kilku lat.

Co do frapującego Cię bieżnika, zauważyłem "częściową" odpowiedź na pierwszej fotografii wstawionej przez Sasa - jest tam doskonale widoczny bieżnik z boku. Może więc składał się on z "kosteczek" podobnych, jak robi marekb w modelu Stara tutaj ?
Wprawdzie w temacie pojazdów (oryginałów i modeli) jestem przysłowiowym "lajkonikiem", ale może dobrze byłoby zrobić imitację "kostkowego" bieżnika z boku opony, natomiast środek zostawić zdarty? Pewnie trzeba by jakoś tę oponkę przetrzeć w tym miejscu nieco jaśniejszym kolorem, ale w temacie śladów eksploatacji sam doskonale wiesz, co robić.

Nie wiem, czy moja sugestia jest cokolwiek warta, ale zawsze jest nad czym pomyśleć :-)

Aha, jeszcze jedno: nie myślałeś o sesji plenerowej przyczepki lub całego zespołu? Robisz moim zdaniem naprawdę świetne fotki, a modelik ustawiony gdzieś na błotnistej łące pewnie wyglądałby znakomicie. A jeszcze kilka ujęć przerobionych na czarno - białe... jak fotka z przedwojennego albumu :-)

Pozdrawiam i raz jeszcze gratuluję
Paweł vel Iskra

 
05-03-07 21:53  Re: (relacja)przyczepa do Ursus A GPM
hadim 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Iskra- po raz kolejny dziękuję za słowa które utwierdzają mnie, że powroty są jak najbardziej możliwe!!
Tak bierznik nie nadal nie daje mi spokoju, narazie pozostawiłem oponki łyse (zresztą wg twojego pomysłu... ) jednak postanowiłem, że zabiore sie wkońcu za Ursusa, napewno bede także kombinował z bierznikiem i mam nadzieje że jakoś z tego wybrne obronną ręką. He he. Mam w planie wykonąc w inny sposób te koła wiec jak efekt mnie ucieszy to i ta przyczepka otrzyma komplet nowych kół. Oczywiście przybrudzonych. Te obecne są tak łyse, że i brud sie ich nie trzyma, wiec trzeba wymienić. Wspomniałeś o relacji Stara 266 Marakeba- oczywiście z zapartym tchem śledze ten wątek. Ostrze sobie ząbki na ten model. Jednak jedyne co mnie ogranicza to brak czasu, kiedyś życie było prostrze.... He he.
Piszesz także o zdjeciach, nie jestem z nich do końca zdowolony. 2 Mega Pixele (tylko!!) są dobre do zdjeć rodzinnych ale nie nadają sie do dużuch zbliżeń. Jednak staram sie jak moge by to jakoś wyglądało...... Nie mniej jednak interesująca propozycja. Przyznam szczerze, że nie myślałem o tym. Napewno coś się z tym zrobi..... Tylko najpierw musze skończyć "samochodzik"...... A to jednak troche potrwa.
Pozdrawiam!!

--

 
11-03-07 18:10  Re: (relacja)przyczepa + Ursus A GPM
hadim 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Po długiej przerwie chciałbym odświerzyć moją relacje. Nie będzie ona tak szybka jak relacja przyczepki ale ogrom pracy daje się we znaki. Co by nie było, to w bardzo powolnym tępie ale prace trwają nadal. Powiedziało sie A trzeba powiedzieć B....
W chwili wolnego czasu udało mi sie skleić ramę. Nie ma zbytnio co pokazać ale......

Jak zawsze skąpe rysunki i instrukcja dają sie we znaki........ Ale jakoś chyba się udało.

 
11-03-07 18:15  Re: (relacja)przyczepa + Ursus A GPM
hadim 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Ponadto, jak zawsze kolejność z jaką kleje elementy jest dość chaotyczna wiec zrobiłem podstwawe skrzyni ładunkowej....
Zefektu jestem zadowolony.


Pozdrawiam..... I oczywiście cdn.......



Post zmieniony (11-03-07 18:16)

 
19-03-07 19:10  Re: (relacja)przyczepa + Ursus A GPM
hadim 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam. Po dość długiej przerwie w klejeniu spowodowanym oczywiście wyjazdem służbowym, wrócilem i nie wytrzymałem. Zamiast odpoczywać usiadłem i choć trochę skleiłem. Rama dorobiła się resorów.

Nie za wiele tego ale..............
A teraz coś z zupełnie innej beczki. Pisałem już o nie dostatecznym opisie do tego modelu ale im wiecej go czytam tym mniej wiem. Pomijam już błedy w oznaczeniu numeracji części ale teraz zastanawia mnie część nr 21. W opisie nie ma nic jak wkleić część o tym numerze. Studiując rysunek montarzowy to wygląda tak.

Natomiast na zdjęciach sklejonego modelu zamieszczonych w wycinance owa część jest już wklejona odwrotnie......

Teraz mam dylemat jak naprawde ma to wyglądać. Zwracam sie do Was z pomocą. Oczywiście z góry dziekuję.

 
19-03-07 19:26  Re: (relacja)przyczepa + Ursus A GPM
Duźgu 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 13


 - 4

Cześć. Fantastycznie wychodzi tobie ta ciężarówa.
Ja, kiedy kleiłem tego Ursuska, postąpiłem tak, jak na zdjęciach, prezentujących sklejony model. Po prostu tylko w taki sposób dało radę wmontować wał napędowy i tobie też to radzę. Inaczej się nie da. Pozdrawiam i życzę powodzenia w budowie

--

Syn ciężkostrawny.

Post zmieniony (19-03-07 19:26)

 
19-03-07 21:14  Re: (relacja)przyczepa + Ursus A GPM
gienek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Świetny model. Jestem pełen podziwu. Czekam na finisz.
Zbiornik paliwa wkleic tak jak na rysunku, a nie na zdjeciu. Nie wiem, dlaczego tak go wkleili w tym podwoziu.
Pozdrawiam

--
gienek

 
19-03-07 21:14  Re: (relacja)przyczepa + Ursus A GPM
Iron_84 

Na Forum:
Galerie - 17


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Hadim zapowiada się rewelacyjna ciężarówka.
Zaglądam tu często i wyczekuję dalszych efektów pracy.
Z przyczepą będzie to ładny zestaw.

--
Pozdrawiam.

 
19-03-07 21:28  Re: (relacja)przyczepa + Ursus A GPM
hadim 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Oczywiście dziekuję za szybką odpowiedz jednak mam 2 sprzeczne opinie. Widziałem Ursusa Duźka-może napotkałeś jakieś jeszcze wieksze problemy, mógłbyś mi coś podpowiedzieć by ułatwić mi dotarcie na finisz. Gienku twoje rady też sie przydadzą. Wiec pytanie-jak rozwiązać ten problem nadal aktualne. :-)

 
21-03-07 22:53  Re: (relacja)przyczepa + Ursus A GPM
hadim 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Żeby nie było, że nic nie robie to zamiesczam tu kilka fotek z moich wypocin.......
Aktualnie pracuje nad napędem samochodzika....... Oto fotki:

...mamy tu razem silnik, skrzynie biegów oraz tylny most...

.....zbliżenie na poszczególne elementy

silnik:


skrzynia biegów:


tylny most:


A tu nie mogłem się powstryzmać od małej przymiarki:


Oczywiście elementy są jeszcze nie skończone i jeszcze trochę pracy przede mną nie mniej jednak coś trzeba pokazać.....:-)

--

 
23-03-07 07:44  Re: (relacja)przyczepa + Ursus A GPM
hadim 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam szanownych kolegów. Nie będę się rozpisywał wiec.......
Silnika ciąg dalszy........

Oczywiście już po drobnym „brudzingu”. Na fotkach wygląda na dość mocny jednak na żywo jest całkiem realistyczny. Użyłem do tego czarnej farbki Pactry nr.A1 black (G). Jest ona połyskująca co daje efekt tłustego oleju. A poza tym to do malowania korpusu- Humbrol 56 Met.
No i nie mogłem się powstrzymać od przymiarki........

Pozdrawiam.........

--

 
23-03-07 13:10  Re: (relacja)przyczepa + Ursus A GPM
gienek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Świetne.
Może te kabelki, które idą od świec do iskrownika pomalowac na czarno. Nie byly one z metalu, tylko z gumy.

--
gienek

 
23-03-07 23:44  Re: (relacja)przyczepa + Ursus A GPM
hadim 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Gienku, może tego nie widać ale one są tak brudne, że wyglądają jak czarne...... (zdjęcia troche inaczej to oddaja, nie mam dobrego aparatu a co najważniejsze mistrzem fotografii też nie jestem.. :-) nie mniej jednak staram sie by cos tam było widać)
Pozdrawiam.....

 
24-03-07 10:46  Re: (relacja)przyczepa + Ursus A GPM
Tomasz K. 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 55


 - 11

Relację obserwuje od początku , ciekawie wychodzi :)
Co do kamuflażu polecałbym zrobienie łagodnych przejść między plamami . Można je z łatwością zrobić techniką suchego pędzla . Do jej wykonania wystarczy zwykły pędzel trzciniasty , najlepiej płaski . Cała sztuka polega na ''uderzaniu'' czubkiem włosia z farbą na granice miedzy plamami . Tak wgląda to u mnie :


--
Pozdrawiam!
Po za klejeniem - malarstwo i rysunek http://sabbstone.deviantart.com/

 
24-03-07 10:56  Re: (relacja)przyczepa + Ursus A GPM
hadim 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

The end ciekawa propozycja, napewno sie nad tym zastanowie. Przy okazji zapytam czy masz wiecej fotek swego ursusa? Pozdrawiam.....

--

 
24-03-07 11:01  Re: (relacja)przyczepa + Ursus A GPM
Tomasz K. 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 55


 - 11

Mój Ursus przechodzi właśnie gruntowny remont , nie ma za bardzo co pokazywać ;) Ew. parę zdjęć detali mogę podesłać na priv

--
Pozdrawiam!
Po za klejeniem - malarstwo i rysunek http://sabbstone.deviantart.com/

 
24-03-07 19:27  Re: (relacja)przyczepa + Ursus A GPM
hadim 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Ciąg dalszy wypocin nad moją „zabawką”. Dziś powstało przednie zawieszenie. Jak zawsze proszę o wyrozumiałość.......... :-)



No tu oczywiście przymiarka wraz z silnikiem..... :-)



cdn........

--

 
25-03-07 18:16  Re: (relacja)przyczepa + Ursus A GPM
gienek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Ten Ursus jest jak prawdziwy. Może słuzyć nie tylko jako model, ale też jak oryginal.
Pozdrawiam

--
gienek

 
25-03-07 19:18  Re: (relacja)przyczepa + Ursus A GPM
Iskra 

 

Faktycznie... tylko gdzie Hadim dostanie kartonowe paliwo w 1:25? :-)

Silnik wygląda rewelacyjnie! Dorabiałeś coś do niego, czy wykorzystałeś tylko części z wycinanki? Oczywiście, nie mówię o malowaniu i "brudzingu"...

Pozdrawiam
Paweł vel Iskra

--
Polska młodzież skleja polskie modele!

 
26-03-07 12:23  Re: (relacja)przyczepa + Ursus A GPM
hadim 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Dziękuję za zainteresowanie moją relacją drodzy koledzy modelarze... :-) Jednak do oryginału to mu brakujeeeeeee......... i to sporo..... :-)
Silnik to praktycznie wszystko z wycinanki jedynie przed pomalowaniem niektóre elementy uwypukliłem, jedyna przeróbka jaką wykonałem to prowizoryczny iskrownik bo niewiadomo gdzie było podłączyć przewody od świec. W instrukcji było napisane "... wykonane przewody pociągnąć do elementu elektrycznego..."He he..... Jakiego już nie napisali.
Pozdrawiam.

 
28-03-07 23:13  Re: (relacja)przyczepa + Ursus A GPM
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Nie wiem na ile to Ci sie jeszcze przyda, bo już majstrowałeś przy tylnym moście, ale warto na to rzucić okiem:
http://odkrywca-online.com/pokaz_watek.php?id=439429

--
http://messer.cba.pl

 
29-03-07 08:53  Re: (relacja)przyczepa + Ursus A GPM
Maverick33 

Na Forum:
Relacje w toku - 17
Relacje z galerią - 8
Galerie - 11
 

Na to też warto pokukać
http://www.exploracja.cyberdusk.pl/strona/galerie/bjar/index.html

--
Maverick33

Zapraszam do galerii http://www.adwproject.opole.pl - dział galeria

Skończone : Wagon 202L, Px4, EP09 , Pt47 , Pu29 , Wagon 120A , OKz32 , SP45-142 , Wagon 401R , Wagon 401Z , Wagon 401 Ka"Gags" , Wagon 408s , EU07, ET22-243 , Sm48-060 , SU45-217

Na warsztacie:

TY51 1:25 - 80%
Ty5 1:25 - 55%


 
29-03-07 18:05  Re: (relacja)przyczepa + Ursus A GPM
vaR 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

łohoho kolega hadim zaszalał :):) postaw ją na trawie to masakra nie odrozniłbym oryginału od modelu :)) no pozazdroscić umiejetnosci i kunsztu....tylko tak dalej :))
pozdrawiam vaR

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024