FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
22-04-10 19:04  [Relacja/Galeria] Brytyjski kuter SGB 9 "Grey Goose" 1/200 dodatek do MO
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Cześć!
Sklejając Bf 109 strzeliłem niezłego babola i na razie nie mam zamiaru do niego wracać. Żeby nie płakać nad rozlanym mlekiem postanowiłem wziąć się za coś innego. Kuter SGB 9 "Grey Goose" został wydany jako dodatek do Modelarstwa Okrętowego 4 Nr Specjalny. Modelik jest niewielki ale dosyć szczegółowy z dużą ilością drobnych elementów, czasami bardzo drobnych, ale jakoś sobie z nim poradzę. Na początek zdjęcie arkuszy z częściami i sklejony szkielet z pokładem:



Jak na tak mały model to autor opracował bardzo solidny szkielet. Dolne wręgi na których będzie przyklejane poszycie denne składają się z trzech warstw 1mm tektury dzięki czemu poszycie będzie sklejane na styk bez użycia sklejek. Tak samo łączenie burt z poszyciem dennym będzie na styk dzięki dodatkowym wstawkom z tektury na linii wodnej. Samo łączenie będzie zamaskowane czarnym paskiem linii wodnej wydrukowanym na cienkim papierze. Na dzisiaj to wszystko. Do następnego razu!

--

Post zmieniony (08-05-11 18:12)

 
22-04-10 19:44  Odp: [Relacja] Brytyjski kuter SGB 9 "Grey Goose" 1/200 dodatek do MO
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Bardzo dużo drobnych części - jak przy "pływadełkach". Powodzenia i cierpliwości.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
22-04-10 20:48  Odp: [Relacja] Brytyjski kuter SGB 9 "Grey Goose" 1/200 dodatek do MO
szyszkownik 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 2
 

Grupa: WLKP

Piękny temat wybrałeś!:) Będę wiernym kibicem.

Mały model, a mocno zdetalizowany no i ten kamuflaż...:)

Pozdrawiam
szyszkownik

--
ku chwale kartonu!!! ;)

 
22-04-10 22:55  Odp: [Relacja] Brytyjski kuter SGB 9 "Grey Goose" 1/200 dodatek do MO
elessar.telc 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Trzeba przyznać Jaśku, że bardzo wdzięczny model sobie wybrałeś- ładny, całkiem solidnie zdetalizowany maluszek. Tak z ciekawości- zamiarujesz wykorzystać relingi fototrawione albo jakieś inne dodatki?
Kibicuję w budowie :-)
pozdrawiam
maciek

--
Maciek Grajek / elessar.telc

 
22-04-10 23:32  Odp: [Relacja] Brytyjski kuter SGB 9 "Grey Goose" 1/200 dodatek do MO
piotter 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 11
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

No wreszcie się ktoś za niego zabrał !
A nie tylko straszył jak ja :).

Ponieważ "kiedyś" sam go skleję to chętnie popatrzę na twoje błędy zanim sam narobię własnych ;).
Masz jednego kibica więcej i pamiętaj - jak go nie skończysz ( szybko ) to będę cię nawiedzał po nocach !

--
Tyle pięknych samolotów do sklejenia...

 
22-04-10 23:43  Odp: [Relacja] Brytyjski kuter SGB 9 "Grey Goose" 1/200 dodatek do MO
benek 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 13


 - 1

Napewno będzie na czym oko zawiesić :)

--

 
23-04-10 08:16  Odp: [Relacja] Brytyjski kuter SGB 9 "Grey Goose" 1/200 dodatek do MO
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Nie wiedziałem że tak Was zainteresuje ten temat, aż się boję kontynuować budowę. Jak coś sknocę przy takiej widowni to dopiero będzie obciach :) Co do modelu to wszystko planuję zrobić we własnym zakresie, relingi również. Dzięki uprzejmości kolegów z forum zdobyłem plany opublikowane kiedyś w Modelarzu i trochę zdjęć które na pewno pomogą mi w budowie i dodaniu czegoś od siebie.

--
Pozdrawiam!

 
23-04-10 09:02  Odp: [Relacja] Brytyjski kuter SGB 9 "Grey Goose" 1/200 dodatek do MO
ŁukaszM   

jeśli chcesz to mogę ci podesłać swój egzemplarz tego kuterka, w razie czego będziesz miał zapas części

 
23-04-10 14:19  Odp: [Relacja] Brytyjski kuter SGB 9 "Grey Goose" 1/200 dodatek do MO
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Jak będzie potrzebny to się odezwę. Dziękuję za propozycję.

--
Pozdrawiam!

 
25-04-10 15:57  Odp: [Relacja] Brytyjski kuter SGB 9 "Grey Goose" 1/200 dodatek do MO
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Witam!
Zabrałem się za poszycie kadłuba. Z oklejeniem dna nie było żadnego problemu, ale i tak postanowiłem je pomalować. Na zdjęciu dno po pierwszym malowaniu które uwidoczni wszystkie szczeliny i niedoróbki. Następnie pod nóż poszły burty. Bulaje nawierciłem a brzegi wyrównałem metalowym szpikulcem. Te same brzegi pomalowałem mosiężnym kolorem imitując obwódki których nie chciało mi się robić z miedzianego drutu. Po krótkim schnięciu oszkliłem bulaje Micro Kristal Klearem. Efekt nie jest powalający ale całkiem niezły.



W związku z tym że w nadbudówce też będę wykonywał okna to mam pytanie; czy takie okna miały mosiężne obwódki?



A teraz czas na spacer. Trzeba się dotlenić żeby nabrać ochoty na dalsze zmagania z kartonem :)

--
Pozdrawiam!

 
26-04-10 09:15  Odp: [Relacja] Brytyjski kuter SGB 9 "Grey Goose" 1/200 dodatek do MO
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Kwadratowe okna w nadbudówce raczej nie miały mosiężnych obramowań (może ewentualnie jakieś cieniutkie i mocno schowane, więc praktycznie niewidoczne). Miały za to obramowania tak, jak to pokazano w modelu, czyli w postaci kwadratowych ramek, tyle że nieco odstających.

--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

 
26-04-10 16:29  Odp: [Relacja] Brytyjski kuter SGB 9 "Grey Goose" 1/200 dodatek do MO
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Dzięki Waldek za podpowiedź.

--
Pozdrawiam!

 
28-04-10 20:07  Odp: [Relacja] Brytyjski kuter SGB 9 "Grey Goose" 1/200 dodatek do MO
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Witam!
Postępy niewielkie bo i wolnego czasu jakoś mało :)
Przykleiłem prawą burtę i chciałem Wam pokazać jak atrakcyjnie prezentuję się kamuflaż. Okienka pomalowałem od wewnątrz na czarno. Dno ciągle dopieszczane i szlifowane. Zdjęcia nie najlepszej jakości ponieważ chciałem wykorzystać jeszcze dzienne oświetlenie którego coraz mniej o tej porze.



--
Pozdrawiam!

 
29-04-10 08:25  Odp: [Relacja] Brytyjski kuter SGB 9 "Grey Goose" 1/200 dodatek do MO
pol 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9
 

Jak to małe postępy. Prawie cały kajak już sklejony. Zostało już tylko kilka drobiazgów.
Jeszcze tylko dwa trzy miesiące i finał.
Pozdrawiam i trzymam kciuki.

--
pol / godlewskipawel@wp.pl
ukończone: TK-3 WAK, PzKpfw I Aufs.F WAK, Admirał Uszakow Pro Model,Krupp-Protze Modelik, AB 41 Autoblinda WAK, Pietropawłowsk Modelik, DODGE WC54 WAK, R-27 CYKLON PRO-MODEL,Panhard ,Oldenburg Pro-Model,Staghound Modelik, Wz 34 KK, Kfz 69 Modelik, FAI Modelik, GM C15TA WAK, T-20 WAK, MCV 80 Modelik, M16 MGMC WAK, Tatra 813 Kolos, T-37 Answer, Dragon Wagon GPM,
na warsztacie: Willys MB jepp WAK
w poczekalni:

 
30-04-10 12:36  Odp: [Relacja] Brytyjski kuter SGB 9 "Grey Goose" 1/200 dodatek do MO
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Cześć!
Chciałem przykleić do pokładu wykładzinę antypoślizgową która w modelu zaznaczona jest tylko w formie graficznej i mam problem. W opisie do planów w Modelarzu napisane jest że wykładzina jest w kolorze zielonym a w modelu jest ciemno szara. W większości modeli ( zwłaszcza niszczycieli ) taka wykładzina jest ciemno zielona i nie wiem już jaki kolor zastosować. Może rozwiejecie moje wątpliwości. Poniżej zdjęcie pokładu:



I jeszcze zdjątko lewej burty którą też już przykleiłem:



--
Pozdrawiam!

 
02-05-10 21:19  Odp: [Relacja] Brytyjski kuter SGB 9 "Grey Goose" 1/200 dodatek do MO
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Cześć!
Kadłub prawie skończony. Została kosmetyka i przyklejenie sterów oraz wałów napędowych ze śrubami. Ponieważ niektóre elementy schną po malowaniu, zabrałem się za nadbudówkę. Okna oszkliłem i dorobiłem poręcze przy ścianach nadbudówki. Poręcze powinny być mosiężne ale z braku laku są miedziane. Otwory w dnie posłużą do zamocowania modelu na podstawce:



Co do wykładziny antypoślizgowej to widzę że raczej mi nie pomożecie. Zrobię tak jak jest w modelu, czyli ciemnoszarą.

--
Pozdrawiam!

 
03-05-10 10:38  Odp: [Relacja] Brytyjski kuter SGB 9 "Grey Goose" 1/200 dodatek do MO
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Śruby z wałami skończone. Podstawka zrobiona według własnego pomysłu, w opracowaniu nie ma podstawki więc i tak trzeba samemu zrobić :)



--
Pozdrawiam!

 
03-05-10 11:55  Odp: [Relacja] Brytyjski kuter SGB 9 "Grey Goose" 1/200 dodatek do MO
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

Jasiek, a nie myślałeś żeby dno potraktować jakimś matowym lakierem bezbarwnym?
Trochę by się upodobniło do matu burt, a przy okazji trochę by znikły nierówności pomalowanego dna.

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
03-05-10 13:07  Odp: [Relacja] Brytyjski kuter SGB 9 "Grey Goose" 1/200 dodatek do MO
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Cały kadłub potraktowany będzie werniksem matowym, ewentualnie półmatem. Tak jak jest na pewno nie zostawię bo dno za bardzo się błyszczy. Nierówności pomalowanego dna to moje lenistwo, mam aerograf ale nie chciało mi się go użyć. Myślałem że pomaluję ręcznie i efekt będzie zadowalający, tym bardziej że powierzchnia do malowania jest mała (model ma 22 cm długości) Następnym razem na pewno użyję aerografu.

--
Pozdrawiam!

 
08-05-10 16:00  Odp: [Relacja] Brytyjski kuter SGB 9 "Grey Goose" 1/200 dodatek do MO
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Witam!
Postępy niewielkie, ale coś tam doszło. Z wykładziny antypoślizgowej zrezygnowałem. Wygląd ogólny modelu niewiele by zyskał a im więcej będę kombinował tym prędzej coś sknocę :)



--
Pozdrawiam!

 
08-05-10 16:57  Odp: [Relacja] Brytyjski kuter SGB 9 "Grey Goose" 1/200 dodatek do MO
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Jak widzę szara gąska ma się całkiem całkiem, jeszcze chwila i będzie wodowanie. Powodzenia.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
11-05-10 19:34  Odp: [Relacja] Brytyjski kuter SGB 9 "Grey Goose" 1/200 dodatek do MO
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Witam!
Z wodowaniem trzeba będzie jeszcze poczekać i to długo. Na razie doklejam wyposażenie pokładu i zachciało mi się uplastycznić zasobniki które już zrobiłem. Bałem się trochę retuszu tak małych elementów, ale nie wyszło najgorzej:



--
Pozdrawiam!

 
11-05-10 20:32  Odp: [Relacja] Brytyjski kuter SGB 9 "Grey Goose" 1/200 dodatek do MO
pol 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9
 

Ciekawe ile razy powiększyłeś groszówkę.
Pozdrawiam

--
pol / godlewskipawel@wp.pl
ukończone: TK-3 WAK, PzKpfw I Aufs.F WAK, Admirał Uszakow Pro Model,Krupp-Protze Modelik, AB 41 Autoblinda WAK, Pietropawłowsk Modelik, DODGE WC54 WAK, R-27 CYKLON PRO-MODEL,Panhard ,Oldenburg Pro-Model,Staghound Modelik, Wz 34 KK, Kfz 69 Modelik, FAI Modelik, GM C15TA WAK, T-20 WAK, MCV 80 Modelik, M16 MGMC WAK, Tatra 813 Kolos, T-37 Answer, Dragon Wagon GPM,
na warsztacie: Willys MB jepp WAK
w poczekalni:

 
12-05-10 09:10  Odp: [Relacja] Brytyjski kuter SGB 9 "Grey Goose" 1/200 dodatek do MO
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Jasiu.
Fajnie, że wziąłeś się za uplastycznienie.
Maleńka doradeńka. Lepiej wyjdzie, jak te rygle (zawiasy) na „pojemnikach” pomalowałbyś przed przeklejeniem, bo retusz takiej maloty jest ryzykowny i często skutkuje ”wyjechaniem” farby na element nie malowany.
Innym rozwiązaniem jest stosowanie kartonu barwionego w masie, jest na rynku podobny, szary kolor (ja go stosuję) odpada wówczas malowanie i retusz.
Jeszcze jedno. Proponuję pójście za ciosem i waloryzację innych elementów. Już przykleiłeś te klapy, „włazy” z iluminatorami – świetlikami (tak ja je odczytuję, ale nie mam foto oryginału; właśnie, czy zgromadziłeś stosowną dokumentację??). Tam można by wstawić oszklenie.
Powodzenia.

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
12-05-10 16:39  Odp: [Relacja] Brytyjski kuter SGB 9 "Grey Goose" 1/200 dodatek do MO
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Dysponuje tylko planami modelarskimi które szczerze mówiąc nie wyjaśniają czy są to świetliki. Elementy w wycinance były szare z narysowanym kółeczkiem a bulaje na burtach były w kolorze czarnym imitującym szyby, czyli jeśli to są świetliki to okręgi powinny być czarne jak bulaje. Druga sprawa, patrząc na plany widać że te okręgi są większe niż bulaje. Nie jestem znawcą, ale świetliki nie powinny być chyba tak duże. Pomysł ze świetlikami bardzo mnie zaintrygował ponieważ mam jeszcze dostęp do tych elementów i mogę je przerobić. Jeżeli ktoś wie coś na ten temat to podpowiedzcie mi co mam z tym zrobić.
Poniżej zdjęcia z planów:



--
Pozdrawiam!

 
12-05-10 17:40  Odp: [Relacja] Brytyjski kuter SGB 9 "Grey Goose" 1/200 dodatek do MO
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Nadbudówka z tymi elementami jest zapewne nadbudówką maszynowni a skoro jest maszynownia to muszą być świetliki maszynowni.
Tak to wygląda w/g mnie i jakoś nie potrafię sobie wyobrazić innego zastosowania tych kwadratów z kółkami w środku.

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
12-05-10 17:54  Odp: [Relacja] Brytyjski kuter SGB 9 "Grey Goose" 1/200 dodatek do MO
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Ja też tak myślę, ale pewności nie mam, dlatego każda opinia się przyda.

--
Pozdrawiam!

 
12-05-10 18:41  Odp: [Relacja] Brytyjski kuter SGB 9
yanis 

Na Forum:
Galerie - 1


 - 3

-

Post zmieniony (30-09-11 14:49)

 
12-05-10 19:38  Odp: [Relacja] Brytyjski kuter SGB 9 "Grey Goose" 1/200 dodatek do MO
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Skoro tak, to wszystko jasne. Nawiercimy, wytniemy i oszklimy :)
Dzięki chłopaki za pomoc.

--
Pozdrawiam!

 
15-05-10 13:04  Odp: [Relacja] Brytyjski kuter SGB 9 "Grey Goose" 1/200 dodatek do MO
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Cześć!
Dłubię sobie przy wyposażeniu nadbudówki i wydłubałem koło sterowe które sprawiło że posiwiały mi resztki włosów:



Świetliki o których była mowa wcześniej też zrobiłem tylko zapomniałem pstryknąć fotki. Efekty przeróbki pokażę następnym razem.

--
Pozdrawiam!

 
22-05-10 17:31  Odp: [Relacja] Brytyjski kuter SGB 9 "Grey Goose" 1/200 dodatek do MO
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Witam!
Sterówka prawie skończona, brakuje tylko wiatrochronu i karabinów maszynowych na bocznych stanowiskach:



Świetliki nad maszynownią przeszklone. Operacja wycięcia i oszklenia nie była taka prosta jak myślałem ale jakoś poszło:



Później przyszła kolej na falochron z barierką, na której rozciągnięty jest brezent. Brezent z wycinanki zastąpiłem własnym, zrobionym z cienkiego papieru i pomalowanym trochę innym kolorem niż reszta modelu. W końcu to materiał, który powinien nosić ślady zużycia. Nie wiem czy osiągnąłem zamierzony efekt, brezent miał wyglądać na wypłowiały, a jaki jest oceńcie sami. Doszły jeszcze bębny z linami cumowniczymi. Na razie to wszystko:



--
Pozdrawiam!

 
22-05-10 18:27  Odp: [Relacja] Brytyjski kuter SGB 9 "Grey Goose" 1/200 dodatek do MO
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Sądzę, że kolor brezentu byłby lepszy zgniłozielony tak jak jest na pierwszym zdjęciu. Nie wiem dlaczego przerobiłeś go na szaro.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
22-05-10 18:37  Odp: [Relacja] Brytyjski kuter SGB 9 "Grey Goose" 1/200 dodatek do MO
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Nie tyle przerobiłem co przetarłem suchym pędzlem jaśniejszym kolorem. W ten sposób chciałem uzyskać efekt wypłowienia.

--
Pozdrawiam!

 
30-05-10 14:38  Odp: [Relacja] Brytyjski kuter SGB 9 "Grey Goose" 1/200 dodatek do MO
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Witam!
Powoli, ale do przodu :)
Skończyłem nawiewniki nad maszynownią. Wycinankowe miały niby szkielet do oklejenia i czarne zaślepki. Przerobiłem je trochę na bardziej realistyczne rezygnując z tego szkieletu i zaślepek. Teraz są puste w środku, czyli tak jak powinno być. Przeróbka sprawiła że trochę je wymęczyłem i musiałem je pomalować. Mam nadzieję że dobrze dobrałem kolory. Teraz pracuje nad bocznymi stanowiskami strzeleckimi. Dorobiłem też wiatrochron na stanowisku dowodzenia. Czuję pewien niedosyt ponieważ myślałem że model będzie wychodził mi lepiej. Okręty chyba nie będą moją mocną stroną :)



--
Pozdrawiam!

 
03-06-10 21:54  Odp: [Relacja] Brytyjski kuter SGB 9 "Grey Goose" 1/200 dodatek do MO
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Cześć!
Zrobiłem Vickersy 12,7 mm do bocznych stanowisk strzeleckich. Zrezygnowałem z taśm amunicyjnych bo nie mogłem ich pomieścić:



A tak będę robił drabinki. Deseczka, w deseczce wbite gwoździe, między gwoździami rozciągnięty cienki drut. Na deseczce wyrysowałem odległości między szczeblami. W tych miejscach będę wklejał poprzeczki. Później malowanko i pocięcie na odcinki o odpowiedniej długości:



--
Pozdrawiam!

 
04-06-10 22:15  Odp: [Relacja] Brytyjski kuter SGB 9 "Grey Goose" 1/200 dodatek do MO
Luke 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5
 

Z drabinkami się napracujesz, ale przynajmniej będziesz miał satysfakcję, że są "własne" ;-) Fajnie Vickersy wyszły - zastanawia mnie w jaki sposób wykonałeś tłumiki?

 
04-06-10 22:20  Odp: [Relacja] Brytyjski kuter SGB 9 "Grey Goose" 1/200 dodatek do MO
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Tłumiki to klej introligatorski nałożony na końcówki luf. Oczywiście nie od razu udało się zrobić je tak jak powinno być, ale jakoś poszło :)

--
Pozdrawiam!

 
06-06-10 15:05  Odp: [Relacja] Brytyjski kuter SGB 9 "Grey Goose" 1/200 dodatek do MO
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Cześć!
Ale nam się pozmieniało coś na forum:)
Dzisiaj mała aktualizacja, czyli dupereli ciąg dalszy: barierki z brezentem na pomostach przy stanowiskach strzeleckich i pomost z jakimś celownikiem którego nie potrafię fachowo nazwać:



--
Pozdrawiam!

 
07-06-10 00:30  Odp: [Relacja] Brytyjski kuter SGB 9 "Grey Goose" 1/200 dodatek do MO
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Jasiu
Ponieważ przez Tobą jeszcze trochę druciarni (relingi), oglądając reling tego okrągłego pomostu, trochę zbyt „wyraźnie” są widoczne łączenia słupków z poręczami (drut tutaj wg mnie powinien mieć najwyżej 0,2mm). Prawdopodobnie używasz zbyt gęstego SG lub dajesz kilka warstw, gdy nie chwyta (bez usunięcia poprzedniej). Spróbuj klej wymieszać (ostrożnie) z rzadkim, bądź zakupić gotowy średniej gęstości.
Łącz skrajne punkty podparcia poręczy na BCG (łatwa korekta), i gdy ten wyschnie, zapuszczaj odrobiną średniego SG. Pozostałe łączenia wystarczy jedynie musnąć SG – koniecznie tylko raz, korekta wymaga usunięcia zaschniętego kleju. Oczywiście poręcz należy wcześniej dobrze wyprofilować do „zakrętów" słupkowych, aby nie „sprężynowała”.

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
07-06-10 19:56  Odp: [Relacja] Brytyjski kuter SGB 9 "Grey Goose" 1/200 dodatek do MO
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Dzięki za radę. Przed malowaniem te łączenia nie były aż tak widoczne. Mnie też się to nie podoba. Następnym razem postaram się zrobić to lepiej.

--
Pozdrawiam!

 
13-06-10 12:02  Odp: [Relacja] Brytyjski kuter SGB 9 "Grey Goose" 1/200 dodatek do MO
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Cześć!
Dzisiaj mała aktualizacja. Małe nawiewniki rozsiane po pokładzie były zaprojektowane jako zupełnie płaskie, czyli w 2D. Trochę nie bardzo mi to pasowało do reszty dosyć szczegółowo opracowanego wyposażenia, więc postanowiłem pokombinować i przerobić je. Nawiewniki skleiłem według instrukcji po czym w miejscu wlotu powietrza poprzyklejałem małe kółeczka i tak zrobiony nawiewnik pogrubiłem nakładając na niego klej introligatorski. Po wyschnięciu kleju sprawdzałem czy grubość elementu jest zadowalająca, jeśli nie, to nakładałem kolejną warstwę. Później malowanko i przyklejenie do pokładu. Kółeczka imitujące wloty pomalowałem stalowym kolorem żeby trochę się odróżniały od całego nawiewnika. Z moich kombinacji wyszło coś takiego:



--
Pozdrawiam!

 
18-06-10 18:57  Odp: [Relacja] Brytyjski kuter SGB 9 "Grey Goose" 1/200 dodatek do MO
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Cześć!
Dzisiaj kolejne duperele i pomost reflektora. Na zdjęciu pokazałem jak wyglądały podpory pomostu z wycinanki. Oczywiście pominąłem je i na ich podstawie zrobiłem podpory sam. Jak wyszło zobaczcie sami:



Dodam jeszcze że te małe włazy na pokładzie malowałem ponieważ retusz niektórych części jest bardzo utrudniony ze względu na ich małe rozmiary.

--
Pozdrawiam!

 
18-06-10 19:44  Odp: [Relacja] Brytyjski kuter SGB 9 "Grey Goose" 1/200 dodatek do MO
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Dobrze wyszło. Byłoby lepiej gdyby zdjęcia były wykadrowane i robione w trybie MAKRO. Małe elementy gubią się w tle i niewiele widać. Pozdrawiam.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
18-06-10 19:54  Odp: [Relacja] Brytyjski kuter SGB 9 "Grey Goose" 1/200 dodatek do MO
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Robienie zdjęć nie jest moją mocną stroną :) Staram się jak mogę.

--
Pozdrawiam!

 
18-06-10 20:11  Odp: [Relacja] Brytyjski kuter SGB 9 "Grey Goose" 1/200 dodatek do MO
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Ja używam programiku IrfanView. Jest do ściągnięcia z internetu jako free. Można w nim wykadrować zdjęcie, zmniejszyć rozmiar (piksele) rozjaśnić, przyciemnić, nanieść napisy, linie, strzałki itp. Bardzo poręczny i wiele z jego pomocą można zrobić.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
28-06-10 18:05  Odp: [Relacja] Brytyjski kuter SGB 9 "Grey Goose" 1/200 dodatek do MO
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

W związku z konkursem WAKu "Grey Goose" idzie na razie na półkę. Wszystkich zainteresowanych proszę o cierpliwość. Do budowy powrócę wkrótce.

--
Pozdrawiam!

 
29-06-10 23:32  Odp: [Relacja] Brytyjski kuter SGB 9 "Grey Goose" 1/200 dodatek do MO
pol 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9
 

Nie martw się poczekamy.
Pozdrawiam.

--
pol / godlewskipawel@wp.pl
ukończone: TK-3 WAK, PzKpfw I Aufs.F WAK, Admirał Uszakow Pro Model,Krupp-Protze Modelik, AB 41 Autoblinda WAK, Pietropawłowsk Modelik, DODGE WC54 WAK, R-27 CYKLON PRO-MODEL,Panhard ,Oldenburg Pro-Model,Staghound Modelik, Wz 34 KK, Kfz 69 Modelik, FAI Modelik, GM C15TA WAK, T-20 WAK, MCV 80 Modelik, M16 MGMC WAK, Tatra 813 Kolos, T-37 Answer, Dragon Wagon GPM,
na warsztacie: Willys MB jepp WAK
w poczekalni:

 
12-12-10 18:51  Odp: [Relacja] Brytyjski kuter SGB 9 "Grey Goose" 1/200 dodatek do MO
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Cześć!
Pamiętacie jeszcze "Grey Goose". Czas wrócić do łódeczki i skończyć ją :) Na dobry początek komin. Dzisiaj chyba już nic więcej nie wystrugam a zdjęcia wstawiam żeby przypomnieć moją relację.



--
Pozdrawiam!

 
15-03-11 18:29  Odp: [Relacja] Brytyjski kuter SGB 9 "Grey Goose" 1/200 dodatek do MO
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Cześć!
Czas przestać ściemniać i zabrać się na poważnie za skończenie "Grey Goose". Tym bardziej że model jest w 70% zrobiony. Na dobry początek tratwy ratunkowe. Oczywiście trochę zwaloryzowane. Czyli zamiast narysowanej siateczki w środku tratwy, wstawiamy normalną siateczkę. Dodajemy trochę elementów uplastyczniających i malujemy. Na razie trochę się błyszczą, ale po wyschnięciu zostaną zmatowione:



Niedawno zaopatrzyłem się w wycinane laserowo drabinki do okrętów. Dostępne są one w różnych rozmiarach i niewiele kosztują. O ile nie jestem zwolennikiem relingów wycinanych laserowo, to drabinki toleruję, ponieważ nieźle wyglądają, i pozwalają zaoszczędzić mnóstwo czasu, gdybyśmy drabinki robili we własnym zakresie. Drabinki które użyłem do modelu, przed malowaniem zagruntowałem rzadkim cyjanoakrylem (używam Kropelki w dużym opakowaniu). Wzmocniło to element, który z racji tego że jest z cienkiego papieru, jest dosyć delikatny. A tak się prezentują na modelu:



--
Pozdrawiam!

 
15-03-11 19:01  Odp: [Relacja] Brytyjski kuter SGB 9 "Grey Goose" 1/200 dodatek do MO
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Jasiek: "zamiast narysowanej siateczki w środku tratwy, wstawiamy normalną siateczkę"

No to jak, rozbitkowie będą w wodzie siedzieć - nie do pomyślenia. Coś z tym trzeba zrobić, denko musi być. :-)

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024