FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
15-04-11 20:15  Polski parowóz px 29 POMOC
Maniek2406   

Witam serdecznie jestem nowy na forum i zacząłem się bawić w modelarstwo kartonowe kupiłem sobie parowóz px 29 pisze w instrukcji ze odpowiednie elementy trzeba podklejać kartonem lub tektura o odpowiedniej grubości
* podkleić brystolem 0,2
** podkleić kartonem 0,5
***podkleić kartonem 1 mm
o,2 chyba może być blok techniczny moim zdaniem a 0,5 i 1 mm muszę sobie zakupić czy model się maluje to jest mój pierwszy model wiec nie wiem dokładnie o co chodzi czy jakimiś lakierami się też maluje jak się podklei to to białe będzie widać wiec zamalować trzeba??
Pozdrawiam i Dziękuję

--
Maniek

 
15-04-11 22:33  Odp: Polski parowóz px 29 POMOC
Precyzyjny 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1
 

Witam nowego Kolegę

Maniek w instrukcji JEST NAPISANE. Jeśli to ma być Twój pierwszy model kartonowy, a nie masz kompletnie żadnego pojęcia co to jest "te białe" w modelu, to skorzystaj z mojej rady. Weź na warsztat jakiś prostszy model, możesz nawet ściągnąć taki legalnie z internetu (na tym forum pełno jest linków do stron z darmowymi modelami ), sklej kilka takich modeli, potem jakiś nieco trudniejszy model z wycinanki. Za parowóz zabierz się jak już będziesz miał opanowany warsztat i będziesz umiał czytać rysunki złożeniowe, bo to jest dość trudny model (jak większość parowozów), wymagający dużo dokładności i cierpliwości.

Oczywiście możesz nie posłuchać, ale obawiam się, że model wyląduje w koszu.

PS. Popraw interpunkcję, na tym forum staramy się pisać poprawnie w języku polskim.

--
Pozdrawiam
Precyzyjny

------------------
Modele ukończone: parowóz Ty2 , parowóz Pu29

 
15-05-11 10:13  Odp: Polski parowóz px 29 POMOC
Maniek2406   

witam serdecznie zabieram się jednak za ten model postanowiłem spróbować będę wstawiał fotki z relacji tylko co z malowaniem ,nie wiem czy go malować czy nie on już ma odpowiedni kolor a zaczynam dopiero teraz bo musiałem zakupić noże modelarskie bo będą przydatne napewno
POZDRAWIAM I DZIĘKUJĘ

--
Maniek

 
15-05-11 10:51  Odp: Polski parowóz px 29 POMOC
Maniek2406   

Jak pomalować takie mniejsze elementy to jest bardzo trudne jakieś podpowiedzi jaki jest nr farby co wygląda jak metal??

--
Maniek

 
15-05-11 12:50  Odp: Polski parowóz px 29 POMOC
Maniek2406   

jakim kolorem pan malowal na kolach co wyglada jak metal??

--
Maniek

 
15-05-11 16:58  Odp: Polski parowóz px 29 POMOC
Precyzyjny 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1
 

Kolego trochę wysiłku własnego nie zaszkodzi, wszystko to o co pytasz jest opisane w moich relacjach z numerem farbki włącznie. Ja poświęciłem bardzo dużo czasu na napisanie swoich relacji, a Ty nie masz ochoty, czasu i cierpliwości, by je dokładnie przeczytać.

PS. Zdanie w języku polskim rozpoczynamy z dużej litery, wypada też robić przecinki.

--
Pozdrawiam
Precyzyjny

------------------
Modele ukończone: parowóz Ty2 , parowóz Pu29

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024