FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 8 z 10Strony:  <=  <-  6  7  8  9  10  ->  => 
28-03-11 07:58  Odp: [Relacja] Brytyjski kuter SGB 9 "Grey Goose" 1/200 dodatek do MO
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Jasiek - bardzo, bardzo dziękuję :)
Materiały już mi się trochę przydały, ale marudzić będę w swoim wątku, nie Tobie robić chlew w Twoim.

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
30-03-11 19:54  Odp: [Relacja] Brytyjski kuter SGB 9 "Grey Goose" 1/200 dodatek do MO
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Witam!
Znów doszło parę szczegółów. Trochę drobnicy pokładowej, czyli jakieś zakrzywione rurki i pachołki wystające z pokładu. Dźwig na rufie, oraz mały dźwig na przedniej ścianie nadbudówki. I działo 76 mm. To co mogłem, to uplastyczniłem i dodałem trochę od siebie. Zacząłem też powoli wklejać słupki relingu które robię z drutu mosiężnego 0,2 mm:




--
Pozdrawiam!

 
05-04-11 16:30  Odp: [Relacja] Brytyjski kuter SGB 9 "Grey Goose" 1/200 dodatek do MO
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Cześć!
Dzisiaj głównie będzie uzbrojenie, czyli działo 40mm i 20mm Oerlikon na dziobie. Lufę do działa 40 mm zrobiłem sam, na podstawie rysunków z planów modelarskich, ponieważ ta z opracowania była trochę uproszczona. Dodałem jeszcze celownik, oczywiście uproszczony bo oryginał jest nie do wykonania w tej skali, przynajmniej dla mnie. Oerlikon pochodzi z zestawu fototrawionego firmy RB Model. Toczona lufa mogłaby być trochę smuklejsza, ale w sumie prezentuję się nieźle. Jedyne co dodałem to magazynek i krzyż w celowniku. Z mało istotnych rzeczy doszedł jeszcze reflektor na pomoście. A teraz zdjęcia:



--
Pozdrawiam!

 
05-04-11 16:39  Odp: [Relacja] Brytyjski kuter SGB 9 "Grey Goose" 1/200 dodatek do MO
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Ładny modelik im więcej ma szczegółów tym bardziej mam na niego ochotę,niedługo galeria końcowa,pozdrawiam marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
06-04-11 07:55  Odp: [Relacja] Brytyjski kuter SGB 9 "Grey Goose" 1/200 dodatek do MO
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

No jo, a moja Gęś stanęła na etapie kadłuba, wot...
Działko sympatyczne. Też już zaczynam czekać na galerię końcową.

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
06-04-11 10:23  Odp: [Relacja] Brytyjski kuter SGB 9 "Grey Goose" 1/200 dodatek do MO
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Niezłe to. Chyba poszukam w szufladzie mojego egzemplarza.

--

 
06-04-11 16:44  Odp: [Relacja] Brytyjski kuter SGB 9 "Grey Goose" 1/200 dodatek do MO
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Witam ponownie!
Nocna zmiana w pracy to czasami prawdziwe dobrodziejstwo. Luźna atmosfera, oraz brak nadzoru, sprawiają że człowiek zrobi coś, co w domu niekoniecznie by mu się chciało:)
Pomysł zrobienia podstawki do "Grey Goose" z imitacją morza zrodził się niedawno. Patrząc na niewielkie rozmiary tego maleństwa, pomyślałem że fajnie by to wyglądało, ale model nie jest zrobiony do linii wodnej, więc musiałem pomyśleć jak go wkomponować. Rozwiązaniem okazało się wycięcie w podstawce otworu o kształcie kadłuba na wysokości linii wodnej. Otwór nie jest idealnie dopasowany do modelu, ponieważ robiony był na oko. Niewielkie szparki po bokach i przy rufie zostaną zamaskowane przez dorobienie rozbryzgów wody, ale to dopiero po skończeniu modelu. Sama podstawka powstała z tektury falistej. Powierzchnia morza, to pognieciona folia aluminiowa przyklejona na butapren i pomalowana granatową Pactrą. Akrylowa farba spłynęła z wystających części foli i osiadła w zagłębieniach co spowodowało, że grzbiety fal są jaśniejsze. Podkreśliłem je jeszcze białą farbą za pomocą suchego pędzla. Na koniec całość została pokryta błyszczącym lakierem. I w ten sposób mój pobyt w pracy okazał się całkiem przyjemny i pożyteczny :)



--
Pozdrawiam!

 
06-04-11 17:18  Odp: [Relacja] Brytyjski kuter SGB 9 "Grey Goose" 1/200 dodatek do MO
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Fajny pomysł z "dostawianym morzem" - można tak a można i tak, jak w tym kawale "szara maść na szczury".

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
06-04-11 19:20  Odp: [Relacja] Brytyjski kuter SGB 9 "Grey Goose" 1/200 dodatek do MO
Fiemat 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3


 - 6

Jaśku, ta podstawka jest super. Wykorzystam ten patent w przyszłości. Wygląda jak dekupaż.

--
W budowie: Su-22 ; Dreadnought ; Mayflower ; Su-27B
Ukończone: A10 ; Spitfire ; Heinkel ; Chi-he ; F-16c ; T-34 ; ORP Ślązak

 
07-04-11 02:00  Odp: [Relacja] Brytyjski kuter SGB 9 "Grey Goose" 1/200 dodatek do MO
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Ja też chcę taka pracę, gdzie mógłbym sklejać :D

--

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 8 z 10Strony:  <=  <-  6  7  8  9  10  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024