FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 10Strony:  <=  <-  4  5  6  7  8  ->  => 
15-03-11 19:03  Odp: [Relacja] Brytyjski kuter SGB 9 "Grey Goose" 1/200 dodatek do MO
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Ale za to inne potrzeby będzie im łatwiej załatwiać:)

--
Pozdrawiam!

 
24-03-11 08:20  Odp: [Relacja] Brytyjski kuter SGB 9 "Grey Goose" 1/200 dodatek do MO
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Cześć!
Zrobiłem wyrzutnie torpedowe. Trochę je uplastyczniłem i dodałem imitację torped. Na rufie doszła łódeczka. Pontony ratunkowe zostały już przyklejone na swoje miejsca. Mam duży problem z retuszem tego modelu. Szare kolory są jakieś nietypowe, tak że trudno dobrać odpowiedni odcień farby do retuszu. Druga sprawa to wielkość elementów. Niektóre są tak małe że po wycięciu najlepiej pomalować je całe, bo sam retusz krawędzi nie ma sensu. Dlatego pewne elementy które malowałem, trochę się różnią od koloru kamuflażu. Jeżeli będę kiedyś sklejał tak mały i szczegółowy model, to raczej będzie on malowany w całości. A teraz zdjątka tego co wystrugałem. Oczywiście makro pokazuję wszystkie niedociągnięcia które na żywca, i w świetle dziennym są prawie niewidoczne:



Zdjęcia robiłem wczoraj wieczorem przy użyciu lampy, ale ponieważ miałem problem z fotosikiem i nie mogłem wstawić zdjęć, to aktualizacja wątku jest dopiero dzisiaj. Korzystając ze słonecznego poranka, pstryknąłem jeszcze parę fotek bez lampy, przy naturalnym oświetleniu:



--
Pozdrawiam!

 
24-03-11 08:33  Odp: [Relacja] Brytyjski kuter SGB 9 "Grey Goose" 1/200 dodatek do MO
Mariaszek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 4
 

Nawet w makro modelik wychodzi fajnie, zwłaszcza uwzględniając wielkość tych części. W wycinance elementy modelu są naprawdę mikroskopijne. Wielką sztuką jest już je poprawnie wyciąć. Jedyne co troszkę szpeci to to, co widać na ostatniej fotce - chodzi mi o tą półkolistą część przy nadbudówce dziobowej - przy jej zakończeniu. Tam karton wygląda na nieco "złamany". Może to złudzenie, ale jeśli chciałbyś na to nakleić nową wyobloną część to mogę Ci podesłać odpowiedni fragment z mojego egzemplarza. Ja, pomimo uroku modeliku, wiem, że nie jest na moje możliwości.

Pozdrawiam
Mariaszek

 
24-03-11 08:35  Odp: [Relacja] Brytyjski kuter SGB 9 "Grey Goose" 1/200 dodatek do MO
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Tak,ten maluch ma ze dwadzieścia centymetrów ,pozdrawiam marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
24-03-11 08:37  Odp: [Relacja] Brytyjski kuter SGB 9 "Grey Goose" 1/200 dodatek do MO
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Na żywca tego nie widać, ale spróbuję to jeszcze wygładzić. A modelik sobie zostaw. Najdzie Cię kiedyś ochota na sklejenie takiego maleństwa, to będziesz miał jak znalazł :)

--
Pozdrawiam!

 
24-03-11 08:47  Odp: [Relacja] Brytyjski kuter SGB 9 "Grey Goose" 1/200 dodatek do MO
Mariaszek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 4
 

Jak na żywca nie widać to nie ma problemu. Rzeczywiście patrząc nawet na inne zdjęcia, to tego złamania nie widać na tym elemencie.
Zgadzam się z tym, co napisałeś, że takie maleństwa najlepiej jest malować. Retusz tego to jest masakra. Wydaje mi się, że to jest trudniejszy modelik niż większość modeli JSC w 1/400 które widziałem. Tym większy szacunek, że dajesz mu radę.
A mnie ochota już kiedyś naszła, ale po zrobieniu kilku pierwszych części odeszła. Wolę popatrzeć jak Ty sobie z nim radzisz:)

Pozdrawiam
Mariaszek

 
24-03-11 08:52  Odp: [Relacja] Brytyjski kuter SGB 9 "Grey Goose" 1/200 dodatek do MO
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Cytat: "Wolę popatrzeć jak Ty sobie z nim radzisz:)"

A radzi sobie świetnie. Mnie by "skręciło" przy takich drobiazgach. :-)

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
24-03-11 12:15  Odp: [Relacja] Brytyjski kuter SGB 9 "Grey Goose" 1/200 dodatek do MO
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

A ja go sobie zrobię w 1/400, nawet mam już zmniejszonego i chyba wręgi naklejone na tekturkę :)
Tylko pomysłu na dioramkę jeszcze nie mam.

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
24-03-11 19:22  Odp: [Relacja] Brytyjski kuter SGB 9 "Grey Goose" 1/200 dodatek do MO
Andrzej 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Znając Kasię - długo nie trzeba będzie czekać... Tylko złapie pomysł, ruszy jak tornado!!!
Powodzenia wszystkim
Andrzej

 
24-03-11 21:34  Odp: [Relacja] Brytyjski kuter SGB 9 "Grey Goose" 1/200 dodatek do MO
benek 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 13


 - 1

Piękne maleństwo podziwiam cierpliwość do takich maleństw :)

--

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 10Strony:  <=  <-  4  5  6  7  8  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024