FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 10Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
26-04-10 09:15  Odp: [Relacja] Brytyjski kuter SGB 9 "Grey Goose" 1/200 dodatek do MO
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Kwadratowe okna w nadbudówce raczej nie miały mosiężnych obramowań (może ewentualnie jakieś cieniutkie i mocno schowane, więc praktycznie niewidoczne). Miały za to obramowania tak, jak to pokazano w modelu, czyli w postaci kwadratowych ramek, tyle że nieco odstających.

--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

 
26-04-10 16:29  Odp: [Relacja] Brytyjski kuter SGB 9 "Grey Goose" 1/200 dodatek do MO
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Dzięki Waldek za podpowiedź.

--
Pozdrawiam!

 
28-04-10 20:07  Odp: [Relacja] Brytyjski kuter SGB 9 "Grey Goose" 1/200 dodatek do MO
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Witam!
Postępy niewielkie bo i wolnego czasu jakoś mało :)
Przykleiłem prawą burtę i chciałem Wam pokazać jak atrakcyjnie prezentuję się kamuflaż. Okienka pomalowałem od wewnątrz na czarno. Dno ciągle dopieszczane i szlifowane. Zdjęcia nie najlepszej jakości ponieważ chciałem wykorzystać jeszcze dzienne oświetlenie którego coraz mniej o tej porze.



--
Pozdrawiam!

 
29-04-10 08:25  Odp: [Relacja] Brytyjski kuter SGB 9 "Grey Goose" 1/200 dodatek do MO
pol 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9
 

Jak to małe postępy. Prawie cały kajak już sklejony. Zostało już tylko kilka drobiazgów.
Jeszcze tylko dwa trzy miesiące i finał.
Pozdrawiam i trzymam kciuki.

--
pol / godlewskipawel@wp.pl
ukończone: TK-3 WAK, PzKpfw I Aufs.F WAK, Admirał Uszakow Pro Model,Krupp-Protze Modelik, AB 41 Autoblinda WAK, Pietropawłowsk Modelik, DODGE WC54 WAK, R-27 CYKLON PRO-MODEL,Panhard ,Oldenburg Pro-Model,Staghound Modelik, Wz 34 KK, Kfz 69 Modelik, FAI Modelik, GM C15TA WAK, T-20 WAK, MCV 80 Modelik, M16 MGMC WAK, Tatra 813 Kolos, T-37 Answer, Dragon Wagon GPM,
na warsztacie: Willys MB jepp WAK
w poczekalni:

 
30-04-10 12:36  Odp: [Relacja] Brytyjski kuter SGB 9 "Grey Goose" 1/200 dodatek do MO
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Cześć!
Chciałem przykleić do pokładu wykładzinę antypoślizgową która w modelu zaznaczona jest tylko w formie graficznej i mam problem. W opisie do planów w Modelarzu napisane jest że wykładzina jest w kolorze zielonym a w modelu jest ciemno szara. W większości modeli ( zwłaszcza niszczycieli ) taka wykładzina jest ciemno zielona i nie wiem już jaki kolor zastosować. Może rozwiejecie moje wątpliwości. Poniżej zdjęcie pokładu:



I jeszcze zdjątko lewej burty którą też już przykleiłem:



--
Pozdrawiam!

 
02-05-10 21:19  Odp: [Relacja] Brytyjski kuter SGB 9 "Grey Goose" 1/200 dodatek do MO
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Cześć!
Kadłub prawie skończony. Została kosmetyka i przyklejenie sterów oraz wałów napędowych ze śrubami. Ponieważ niektóre elementy schną po malowaniu, zabrałem się za nadbudówkę. Okna oszkliłem i dorobiłem poręcze przy ścianach nadbudówki. Poręcze powinny być mosiężne ale z braku laku są miedziane. Otwory w dnie posłużą do zamocowania modelu na podstawce:



Co do wykładziny antypoślizgowej to widzę że raczej mi nie pomożecie. Zrobię tak jak jest w modelu, czyli ciemnoszarą.

--
Pozdrawiam!

 
03-05-10 10:38  Odp: [Relacja] Brytyjski kuter SGB 9 "Grey Goose" 1/200 dodatek do MO
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Śruby z wałami skończone. Podstawka zrobiona według własnego pomysłu, w opracowaniu nie ma podstawki więc i tak trzeba samemu zrobić :)



--
Pozdrawiam!

 
03-05-10 11:55  Odp: [Relacja] Brytyjski kuter SGB 9 "Grey Goose" 1/200 dodatek do MO
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

Jasiek, a nie myślałeś żeby dno potraktować jakimś matowym lakierem bezbarwnym?
Trochę by się upodobniło do matu burt, a przy okazji trochę by znikły nierówności pomalowanego dna.

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
03-05-10 13:07  Odp: [Relacja] Brytyjski kuter SGB 9 "Grey Goose" 1/200 dodatek do MO
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Cały kadłub potraktowany będzie werniksem matowym, ewentualnie półmatem. Tak jak jest na pewno nie zostawię bo dno za bardzo się błyszczy. Nierówności pomalowanego dna to moje lenistwo, mam aerograf ale nie chciało mi się go użyć. Myślałem że pomaluję ręcznie i efekt będzie zadowalający, tym bardziej że powierzchnia do malowania jest mała (model ma 22 cm długości) Następnym razem na pewno użyję aerografu.

--
Pozdrawiam!

 
08-05-10 16:00  Odp: [Relacja] Brytyjski kuter SGB 9 "Grey Goose" 1/200 dodatek do MO
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Witam!
Postępy niewielkie, ale coś tam doszło. Z wykładziny antypoślizgowej zrezygnowałem. Wygląd ogólny modelu niewiele by zyskał a im więcej będę kombinował tym prędzej coś sknocę :)



--
Pozdrawiam!

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 10Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024