FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 9Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
01-05-10 11:17  Odp: [Relacja] Ju-87B-2/R-2 KW
Gamoń   

Ciekawy jestem czy ktoś kiedyś skończy ten model.

 
03-05-10 21:55  Odp: [Relacja] Ju-87B-2/R-2 KW
qwertura 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
 

Mam twarde postanowienie, że skończę ten model. Prace nad przednią częścią kadłuba się przeciągają, ale posuwają się do przodu. Cały model jest skomplikowany i trudny więc nie zamierzam się spieszyć. Faktycznie kolor przednich segmentów odbiega kolorystycznie od pozostałej części modelu, ale z tym nic nie mogę zrobić. Różnica na pewno będzie widoczna. Pozdrowienia dla wszystkich.

--

 
03-05-10 22:15  Odp: [Relacja] Ju-87B-2/R-2 KW
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Pozostań w swoich postanowieniach, z niecierpliwością czekam na dalszy ciąg relacji.

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
07-05-10 13:23  Odp: [Relacja] Ju-87B-2/R-2 KW
bleriot 



Na Forum:
Galerie - 2
 

I ja

--

GG: 366985
--------------------------------
Maszyny latające ...
--------------------------------

 
14-05-10 16:18  Odp: [Relacja] Ju-87B-2/R-2 KW
qwertura 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
 

Prace nad przednią częścią modelu można powiedzieć, że dobiegły końca. Drobnica zostanie przyklejona kiedy połącze obie części kadłuba.
Prace nad tą częścią modelu przeciągały się. Było kilka przyczyn: po pierwsze geometria części silnikowej jest skomplikowana zwłaszcza w jej górnej części. Dlatego przyjmowałem zasadę pięć razy przymiesz raz przyklej. Po drugie nie wszystko pasował do siebie tak idealnie jak w środkowej części kadłuba. Dlatego szkielet kleiłem dwa razy - raz z elementów wyciętych laserem, a drugi raz z elementów zamieszczonych w modelu. W efekcie wybrałem ten drugi jako podstawę do dalszego klejenia. Bardziej pasowały mi elementy poszycia.
Dość rozpisywania się na temat moich problemów teraz parę fotek.

Teraz mam zamiar zabrać się za tył kadłuba. Mam nadzieję, że pójdzie mi to troszkę szybciej. Pozdrowienia.

--

 
24-05-10 21:58  Odp: [Relacja] Ju-87B-2/R-2 KW
qwertura 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
 

Tak jak wspominałem wcześniej zabrałem się za tylną część kadłuba. Tylna część kadłuba wraz ze sterem kierunku sklejała się bez żadnych problemów. Efekt pracy widać na zdjęciach. Obecnie zabieram się za stery wysokości wraz ze statecznikami. Gdy ten etap zakończę połacze część silnikową z całym kadłubem.


--

 
25-05-10 19:40  Odp: [Relacja] Ju-87B-2/R-2 KW
mad_vins 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ładnie, czysto, poprawnie. Zastanawiam się tylko, gdzie wcięło 0,7 mm przedniej krawędzi poszycia części nr 164 w okapotowaniu silnika. Czyżby "rozbiórka" ?

--

 
25-05-10 23:10  Odp: [Relacja] Ju-87B-2/R-2 KW
Hator   

Zastanawiam się nad kupnem tego modelu. Po obejrzeniu takiej relacji nie mam wątpliwości, że warto wspomóc portfelem takie opracowanie.
Zważywszy na 2 wersje kamo, czy częścią wspólną tego modelu jest tylko szkielet? Wysnułem taką opinię po obejrzeniu arkuszy modelu.

--
Pozdrawiam, Marcin
KARTONOWY TUR

Plac budowy: roboty wstrzymane

 
26-05-10 09:27  Odp: [Relacja] Ju-87B-2/R-2 KW
Gamoń   

Panie Mad. Czy Pana wydawnictwo jeszcze działa? Może jakaś skromna zapowiedź modelu, bo niedługo wszyscy zapomną o KW Model. Na stronce nic poza jakimiś nieaktualnymi wiadomościami.
Pozdrawiam !

 
26-05-10 12:33  Odp: [Relacja] Ju-87B-2/R-2 KW
k 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Idzie ci świetnie. Jestem pod ogromnym wrażeniem twojej pracy - na koniec spodziewaj się odrobinki zachwytów :P Tym czasem zagrzewam do pracy

--
Pozdrawiam serdecznie

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 9Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024