FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 9Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 
26-05-10 21:37  Odp: [Relacja] Ju-87B-2/R-2 KW
mad_vins 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

No dobra. Może przed wakacjami, albo na wakacje wydam fajny myśliwiec.
Jaki to będzie myśliwiec nie powiem. Aktualnie w kolejce czekają dwa myśliwce z przeciwnych stron konfliktu II WW. O więcej nie pytaj bo nie powiem.

--

 
26-05-10 21:39  Odp: [Relacja] Ju-87B-2/R-2 KW
qwertura 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
 

W odpowiedzi na zarzuty autora opracowania to moja odpowiedz będzie nastepująca:
Spasowanie poszycia przedniej części kadłuba sprawiało sporo problemów zwłaszcz dotyczy to właśnie części 164 oraz części 153. Nie wiem skąd wzieły się te nieścisłości ale na pewno nie z niewłaściwego wycinania części. Nie będę się tutaj rozpisywał gdzie i ile było za dużo, a gdzie i ile brakowało bo wydaje mi się, że zdjęcie wszystko wyjaśni. Tak gwoli ścisłości poza tymi dwoma drobnymi wyjątkami model skleja się świetnie i nie ma kłopotów ze spasowaniem części, zresztą o tym wspominałem już nie raz. Pozdrowienia dla AUTORA opracowania.


--

 
26-05-10 22:04  Odp: [Relacja] Ju-87B-2/R-2 KW
mad_vins 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Dziwne... Ale podam pewną wskazówkę. Z doświadczenia.
Przy oklejaniu szkieletu zespolonego, obejmującego kilka segmentów kluczowe jest bardzo dokładne wycinanie segmentów. Grubość linii obrysowej wynosi 0,1mm. Cięcie jak w tym przypadku po zewnętrznej+pewne "odskoki cięcia" na zewnątrz+minimalna szczelina daje łącznie 0,15mm na długości każdego segmentu. Pomnożyć przez ilość segmentów 7 daje potencjalny błąd. To jest reguła.
7x0,15mm. Tak więc cały zespół może być dłuższy o 1.05mm. Warto głębiej wcinać w linię obrysową a następnie dokładnie sprawdzić poprawność cięcia. Tył jest mniej podatny na to zjawisko, ponieważ szkielet został wydłużony o 0,8mm względem poszycia.

Często czytam w różnych relacjach, na różnych forach, że podłóżnica za krótka albo coś wym rodzaju.Często na temat statków, w których szkielet jest zespolony. To wszystko wynika z tego, że sklejający nie jest świadomy pewnych zjawisk.

Może teraz zdradzam tajemnicę technologii ale niech będzie. Może to się przyda jakiemuś światłemu projektantowi.

--

 
27-05-10 10:29  Odp: [Relacja] Ju-87B-2/R-2 KW
qwertura 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
 

Zgodzę się z autorem opracowania w przypadku wycinania segmentów samodzielnie które są dołączone do opracowania. Jak zaznaczyłem wcześniej skleiłem dwa szkielety przedniej części kadłuba: Pierwszy - z elementów wycinanych laserowo oraz drugi wycinany samodzielnie z elementów zamieszczonych w modelu. Problemy zaznaczone na zdjęciu wystapiły w obu przypadkach.
Wydaje mi sie, że nie ma co kruszyć kopii o te 0.7 mm. Przyznaję się bez bicia, że o tą wielkość musiałem zmniejszyć część 164 aby wszystko ze sobą pasowało.
A tak poza tym model skleja mi się świetnie chociaż jest bardzo trudny i skomplikowany. Pozdrowienia.

--

 
22-06-10 16:08  Odp: [Relacja] Ju-87B-2/R-2 KW
Gamoń   

I co z tym twoim modelem? Doczekamy się?

 
22-06-10 19:27  Odp: [Relacja] Ju-87B-2/R-2 KW
qwertura 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
 

Widzę Gamoń, że jesteś bardzo niecierpliwy, a nie jest to właściwa cecha dobrego modelarza zwłaszcza kartonowego.
Model jak najbardziej powstaje. Nie mam czasu sklejać go codziennie, i dlatego to trochę potrwa. Obecnie wybieram się na urlop więc co nieco przyspieszę.
Skończyłem sklejać stateczniki poziome oraz stery wysokości. Na ukończeniu mam również tylną część osłony kabiny. Gdy zakończę ten etap budowy to pojawią się zdjęcia. Pozdrowienia.

--

 
22-06-10 22:25  Odp: [Relacja] Ju-87B-2/R-2 KW
Gamoń   

Super. Ale wiesz, moja niecierpliwość wynika z tego że już kilka osób na papermodels, kartonwork zaczęła zmagania z tym modelem, i każda z nich po jakimś czasie sie wysypuje. Nie wiem czym to jest podyktowane. Dlatego pytam czy kleisz czy dałeś spokój.
dzieki i pozdrawiam

 
23-06-10 00:30  Odp: [Relacja] Ju-87B-2/R-2 KW
mad_vins 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ale mnie ubawiłeś Gamoń.
Ludzie mają oprócz modelarstwa także inne zajęcia.
To przecież nie wyścig.
Kurcze, nie mogę się powstrzymać od śmiechu.
buhahahahaha.

--

 
30-06-10 08:43  Odp: [Relacja] Ju-87B-2/R-2 KW
qwertura 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
 

Kolejna porcja zdjęć powstającego modelu.
Tylna część kadłuba wraz z usterzeniem skończona. Kłopotów przy sklejaniu nie zanotowałem. Wszystko szło bez problemów.

Zakończyłem też zabawę z osłoną kabiny. Tylna ruchoma część osłony kabiny uważam że nie należy do najprostrzych ale sklejało się ją równie przyjemnie co cały model. Parę fotek.

Obecnie prace koncentrują się na połączeniu ze sobą przedniej części kadłuba z resztą modelu, a także nad podwoziem. Skrzydła zostawiam sobie na deser. To na razie na tyle. Siemka.

--

 
30-06-10 16:28  Odp: [Relacja] Ju-87B-2/R-2 KW
Gamoń   

No.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 9Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024