FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 9Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
13-03-10 19:23  Odp: [Relacja] Ju-87B-2/R-2 KW
qwertura 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
 

Zgodnie z zapowiedzią kolejna porcja zdjęć. Tym razem zewnętrzne pokrycie środkowej części kadłuba jest już na miejscu. Wszystko spasowane idealnie. Najważniejszym warunkiem aby wszystko ze sobą pasowało jest dokładne wyprofilowanie poszczególnych elementów. A muszę przyznać nie jest to łatwe. A oto efekty mojej prawie tygodniowej walki z poszyciem zewnętrznym.

Jeśli chodzi o kolor farb które dobrałem do retuszu to na niektórych zdjęciach wygląda to tak jakby był za jasny. W rzeczywistości wyglądo ta całkowicie inaczej nie widać takiej różnicy pomiędzy kolorem retuszu a kolorem modelu. Obecnie zabieram sie za pozostałą część wyposażenia kabiny - fotel, butle tlenowe oraz nieruchome części owiewki kabiny. Pozdrowienia.

--

 
13-03-10 19:41  Odp: [Relacja] Ju-87B-2/R-2 KW
Paolo vanKossi 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Jest bardzo ładnie, tak trzymaj. Zaczynam mieć chrapkę na ten model.

--
Pozdrawiam:
Paolo vanKossi
______________________________________________________________

Jestem tylko zwykłym sklejaczem i czerpię z tego kupę frajdy.

 
25-03-10 19:19  Odp: [Relacja] Ju-87B-2/R-2 KW
qwertura 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
 

Po krótkiej przerwie model wzbogacił się o kolejne elementy kabiny: siedzisko strzelca, fotel pilota, drążek oraz wyposażenie radiowe. A oto co z tego wyszło.


W kabinie pozostały do zrobienia: butle tlenowe oraz oparcie dla strzelca nad którymi obecnie pracuje. Następnie mam zamiar przykleić nieruchome elementy owiewki kabiny.
Póki co to na tyle. Pozdrowionka.

--

 
12-04-10 20:21  Odp: [Relacja] Ju-87B-2/R-2 KW
qwertura 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
 

Prace nad modelem posuwają sie powoli. W kabinie znalazły się butle tlenowe i celownik. Dokleiłem też nieruchome elementy owiewki kabiny. Pewne kłopoty sprawił mi wiatrochron, który musiałem wielokrotnie pasować, ale jakoś się udało. Może nie jest to ideał ale tak już musi zostać. Do wklejenia w kabinie pozostało tylko oparcie strzelca. A tak to się prezentuje na zdjęciach.
Celownik:

Całość w połączeniu z kadłubem:

Butla tlenowa:

Nieruchome elementy osłony kabiny:

Obecnie po wklejeniu oparcia strzelca zabieram się za tylną część kadłuba.

--

 
12-04-10 23:02  Odp: [Relacja] Ju-87B-2/R-2 KW
Gamoń   

Witaj!
Świetnie kleisz, ale zastanawiam sie czy model będzie wyglądać dalej tak ładnie kiedy dokleisz częśći oprofilowania silnika. Kolory elementów obudowy silnika i kadłuba znacznie się od siebie różnią.
pozdrawiam

 
13-04-10 12:49  Odp: [Relacja] Ju-87B-2/R-2 KW
Paolo vanKossi 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Gamoń napisał:

> Witaj!
> Świetnie kleisz, ale zastanawiam sie czy model będzie wyglądać
> dalej tak ładnie kiedy dokleisz częśći oprofilowania silnika.
> Kolory elementów obudowy silnika i kadłuba znacznie się od
> siebie różnią.
> pozdrawiam

Gamoń, wydaję mi się, że to jednak niejako już od klejącego nie zależy.

Wracając do tematu to widzę tu kunszt modelarski z najwyższej półki, a gałki w kokpicie teraz to prima sort.

Z niecierpliwością czekam na dalsze postępy.

--
Pozdrawiam:
Paolo vanKossi
______________________________________________________________

Jestem tylko zwykłym sklejaczem i czerpię z tego kupę frajdy.

 
13-04-10 22:50  Odp: [Relacja] Ju-87B-2/R-2 KW
qwertura 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
 

Dziękuję za pochwały. Ale wracajęc do tego co napisał Gamoń wyciąłem jeden z elementów obudowy silnika i porównałem z tymi skejonymi. Pewne różnice można wychwycić, ale dla mnie nie są one tak straszne. Może wygląda to inaczej przy sklejeniu całego modelu. W związku z tym co napisał Gamoń zmieniłem decyzję i zabieram się za przód modelu. Zobaczymy czy różnice te są aż tak widoczne.
Gamoń mam do Ciebie pytanko - masz ten model może sklejony w całości. Pozdrowionka.

--

 
15-04-10 00:03  Odp: [Relacja] Ju-87B-2/R-2 KW
mad_vins 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Zawsze można napisać oficjalny e-mail do redakcji z prośbą o arkusz erraty.
Jeszcze żadnego nie otrzymałem.

--

 
15-04-10 16:22  Odp: [Relacja] Ju-87B-2/R-2 KW
Gamoń   

...........no to skoro jest errata to wszycho oks. Szkoda tylko że nie napisałeś o tym na swojej stornie.
Pozdrawiam

 
16-04-10 21:52  Odp: [Relacja] Ju-87B-2/R-2 KW
bleriot 



Na Forum:
Galerie - 2
 

qwertura bardzo fajny Sztukas ci wychodzi, poza tym to ładna maszyna, mimo wszystko. Też go robię, tyle że D3 no i z GMP-u. Oby tak dalej, dawaj dziób i nie dawaj na siebie czekać kolego!

Allo Monsieur, zawsze też można wysłać samemu widząc relację absolimont..
Tak w ogóle ciekawi mnie mad jaki następny model wydasz i w pytę, że samolot :-)

--

GG: 366985
--------------------------------
Maszyny latające ...
--------------------------------

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 9Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024