FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
04-12-10 20:42  Odp: [Relacja] USS Constitution
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

SŁONECZKO - Cz 22, 22a to ramka która biegnie dookoła prostokąta ale co jest wewnątrz ?
Może tam ma być otwór z zejściówką pod pokład.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
05-12-10 16:08  Odp: [Relacja] USS Constitution
SŁONECZKO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 3


 - 2

Ostoja, w tym miejscu były wydrukowane trapy które wyciąłem ale one mają być przyklejone pokład wyżej, nie było "W" czy nożyczek świadczących o zejściówce pod pokład a na rys nic nie ma :( nie wiem ale może to być widać przez jakieś otwory w pokładzie powyżej.

Będę improwizował

 
05-12-10 16:53  Odp: [Relacja] USS Constitution
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Jeżeli nie zejściówka to greting (kratka) w ramce jako wywietrznik dolnego pokładu. Jakoś ten otwór powinien być zabezpieczony by matrosy nie pospadali. :-)))

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
05-12-10 19:41  Odp: [Relacja] USS Constitution
SŁONECZKO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 3


 - 2

Znalazłem części które wyciąłem przed podklejeniem pokładu a pewnie nie było takiej potrzeby, wkleiłem je z powrotem i tak to wygląda.
Wygląda mi to na trapy pokładu poniżej.
Znalazłem też brakującą cz 22 b :)


 
10-12-10 19:28  Odp: [Relacja] USS Constitution
SŁONECZKO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 3


 - 2

Witam
Powoli do przodu...


--

 
10-12-10 19:43  Odp: [Relacja] USS Constitution
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Dalej się zastanawiam czy tam powinien być jednak wycięty otwór a te narysowane drabinki powinny być wycięte i wklejone w otworze jako zejściówki (schodki) pomiędzy dolnym a górnym pokładem.



--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
10-12-10 21:40  Odp: [Relacja] USS Constitution
Szeryf 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Raczej greting, tak jak Ostoja pisałeś wcześniej. Oto "materiał dowodowy":



Pozdrawiam

--

 
11-12-10 07:43  Odp: [Relacja] USS Constitution
SŁONECZKO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 3


 - 2

Ostoja- dzięki za odpis, tam powinien być wycięty otwór i te drabinki powinny prowadzić pokład niżej ale zawaliłem na początku, nie wyciąłem otworów i teraz musiałem powklejać je na płask.

Właśnie cz 22 jest ramką dookoła zejściówek pod pokład niżej


Na oddzielnym arkuszu znajdują się trapy prowadzące na pokład gł, na nie przyjdzie czas po uporaniu się z kadłubem :)

Szeryf- tam nie ma gretingu :( tam już raczej nic więcej nie ma do dodania.
Tylko że ze zdjęcia wynika że on tam powinien ewidentnie być.

pozdrawiam

--

 
11-12-10 12:30  Odp: [Relacja] USS Constitution
waldi 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

Według opracowania nie powinno tam być wycinane i teraz jest tak jak zaprojektował autor. Co do fotografi to się nimi nie sugerowałem bo model wygląda innaczej niż oryginał. Zgaduję że model przedstawia stan z przed modernicacji która nadała teraźniejszy wygląd okrętu.
Pozdrawiam i czekam na dalszy ciąg.

--
Pozdrawiam

 
11-12-10 13:11  Odp: [Relacja] USS Constitution
SZKUTNIK 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj!

Zgadza się, wycinanka przdstawia jednostkę przed modernizacją i nie ma co jej porównywać ze zdjęciami przedstawiającymi obecny wygląd USS Constitution, która cumuje w Bostonie.

--
Pozdrawiam SZKUTNIK
szkutnik-model@wp.pl
Tel. 728 103 661

 
12-12-10 19:06  Odp: [Relacja] USS Constitution
SŁONECZKO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 3


 - 2

Witam
Powolutku wyposażyłem kabinę oficerską i kilka drobiazgów na pokładzie.
Znalazłem także stronę z pokładem gdzie widać dokładnie zejściówki w problemowych miejscach i są one z tego co widać nie do wycięcia.



--

 
16-12-10 20:12  Odp: [Relacja] USS Constitution
SŁONECZKO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 3


 - 2

Prace na dolnym pokładzie dobiegły końca, pozostało już tyko przykleić pokład górny

 
16-12-10 21:31  Odp: [Relacja] USS Constitution
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Tylko dział powkładać nie zapomnij.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
27-12-10 20:27  Odp: [Relacja] USS Constitution
SŁONECZKO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 3


 - 2

Kilka fotek ostatnich dokonań


cdn

--

 
27-12-10 22:51  Odp: [Relacja] USS Constitution
kudłaty 



Na Forum:
Relacje w toku - 10
Relacje z galerią - 2
Galerie - 26


 - 2

Dobra robota!
Po tej relacji widzę jak bardzo mój okręcik wyblakł :(

--
"The idea is to die young, but as late as possible"
Ashley Montagu

... A trolla, to najlepiej ignorować :)) ...

 
31-12-10 19:00  Odp: [Relacja] USS Constitution
SŁONECZKO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 3


 - 2

Kilka fotek z oklejania dna, wszystko szło pięknie do czasu, różnica kolorów w poszyciu jest widoczna.
Nic z tym nie zrobię :( a tak na marginesie to chylę czoło projektantowi, wszystko pasuje aż miło :)




Wiem że nie powinienem kleić burt z oklejkami dna na STYK ale po Bismacku już mi tak zostało.
Pozdrawiam SŁONECZKO

cdn

--

 
09-05-11 10:08  Odp: [Relacja] USS Constitution
SŁONECZKO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 3


 - 2

Witam
Kilka godzin zmagań w stoczni, przybyło: greting nad głównym pokładem działowym i zejściówki pod pokład, wszystko pasuje aż miło :)



cdn

Pozdrawiam SŁONECZKO

--

 
09-05-11 12:41  Odp: [Relacja] USS Constitution
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam po długiej nieobecności , czy model będzie taki czyściutki? ,choć to wielka sztuka zrobić model czystym,czy trochę go pociorasz,choć do tego nie zachęcam, wszystko wg naszych odczuć ,pozdrawiam marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
10-05-11 11:40  Odp: [Relacja] USS Constitution
SŁONECZKO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 3


 - 2

Model zaplanowałem wykonać w standardzie bo nie lubię malowania już pomalowanych i wydrukowanych części, nie będę poprawiał drukarni bo nie widzę takiej potrzeby.
Wydaję mi się że wykonać model w standardzie bez ciapek, plam po kleju i retuszu to wcale nie taka prosta sprawa a zamalować "coś" to nie problem.

Nigdy wcześniej nie budowałem tak wielkiej żaglówki i nie wiem gdzie utknę, ale z uporem będę parł naprzód, może powoli ale na przód :)

Pozdrawiam SŁONECZKO

--

 
05-06-11 15:35  Odp: [Relacja] USS Constitution
SŁONECZKO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 3


 - 2

Kilka dni dłubania i burty pną się w górę :)



Post zmieniony (05-06-11 15:36)

 
09-06-11 18:47  Odp: [Relacja] USS Constitution
SŁONECZKO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 3


 - 2

Kilka fotek ostatnich zmagań z fregatą, oj wielkie to będzie :)



cdn

--

 
09-06-11 22:39  Odp: [Relacja] USS Constitution
Mariaszek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 4
 

To fakt, to jeden z tych większych modeli:).
Bardzo podoba mi się Twoja praca. Bardzo.

Choć skądinąd nie umiem się zgodzić z tym, że żaglowce waloryzowane są łatwiejsze do budowy. Zacząłem jakiś czas temu Consti, z tego samego opracowania - ale ze względu na to, że lubię żaglowce waloryzowane, zacząłem z nim kombinować na inną nutę. I na razie się poddałem. To, co powiedzmy, że sprawdzało się w Lexie - tutaj odpada. Zresztą dopuszczam do siebie myśl, że jestem po prostu za cienki na ten model, więc na razie go odłożyłem. Natomiast wydaje mi się, że dobre waloryzowanie modelu wymaga przede wszystkim sklejenia go co najmniej poprawnie, bo "paćkanie" nic nie wyrówna, ani nie zasłoni. Waloryzacja ma zmienić odcień, kolor, ale nie poprawi kształtu ani symetrii - no ale to jak tak to widzę i na szczęście nie trzeba się ze mną zgadzać:).

Tobie model wychodzi świetnie. To, że przyjąłeś taki sposób budowy - całkowity standard - budzi mój szacunek. Zrobić bowiem piękny model z tak słabego wydruku (choć część podwodna wydrukowana jest całkiem fajnie) to jest naprawdę spora sztuka. To czego (wg mnie oczywiście) brakuje, to drobiazgi - np. w gretingach, jeśli dobrze zauważyłem - brak jest wyciętych otworów. Być może w standardzie nie ma sensu ich wycinanie - nie wiem. Ale kiedy robi się model żaglowca jakoś przywykłem do tego, że pewne szczegóły - takie jak szalupy, gretingi, działa są własnie jednym z tych wyróżników od innych modeli. Ale to oczywiście subiektywne zdanie.
Chciałbym zobaczyć ten model na żywo. Czystość i staranność wykonania całości jest bowiem imponująca.

Ciekaw jestem też wielce, jak będzie wyglądało olinowanie w Twoim wykonaniu, Jeśli ten poziom będzie utrzymany, a nie widzę powodu, żeby nie miał być;), to będzie chyba jeden z najlepszych modeli Consti z tego opracowania jakie dało się zobaczyć.

Szczerze tego życzę. To jedna z moich ulubionych relacji - powodzenia.

Pozdrawiam

 
10-06-11 17:26  Odp: [Relacja] USS Constitution
SŁONECZKO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 3


 - 2

Mariaszek- dzięki wielkie za "kilka" słów, nie sądziłem że ślimacze wręcz tempo budowy fregaty ma jeszcze jakichś ludzi dobrej woli którzy TU zaglądają :-)
No cóż czasu tak niewiele a pracy ogrom, ale jakoś postaram się dobrnąć do końca z tematem.
Przeglądnąłem Twoją galerię i muszę przyznać że Lex i Kersaint mnie powaliły, wykonanie jest wprost oszałamiające ! Moja Consti to maleństwo :)

Osobiście to nie mogę się doczekać całej gmatwaniny z takielunkiem :)

pozdrawiam SŁONECZKO

--

 
10-06-11 19:13  Odp: [Relacja] USS Constitution
Jarod 



Na Forum:
Galerie - 1
 

O przepraszam bardzo ja też tu zaglądam, śledzę na bieżąco i rzeczywiście oglądanie twojej pracy jest przyjemnością. Coraz więcej modeli Constitution pojawia się na konkursach - nareszcie!

 
10-06-11 20:50  Odp: [Relacja] USS Constitution
SZKUTNIK 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj!
Jarod: Sam widzisz, czas chyba pomyśleć o nowym komputerowym opracowaniu USS "Constitution" ;-)
SŁONECZKO: niezła robota, czekam na sznureczki

--
Pozdrawiam SZKUTNIK
szkutnik-model@wp.pl
Tel. 728 103 661

 
11-06-11 12:56  Odp: [Relacja] USS Constitution
Jarod 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Nie kuś Szkutnik nie kuś - najgorsze że czasu brak - ach żeby doba miała 48 albo 72 godz.

 
26-06-11 15:45  Odp: [Relacja] USS Constitution
SŁONECZKO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 3


 - 2

Witam
Burty ukończone i część rufy ze zdobieniami.




cdn

 
29-06-11 09:30  Odp: [Relacja] USS Constitution
waldi 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

Fajnie i coraz fajniej to wygląda. I powspominać miło.
Czekam na więcej.

--
Pozdrawiam

 
30-06-11 21:02  Odp: [Relacja] USS Constitution
SŁONECZKO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 3


 - 2

Wedle życzenia
Osobiście to nie mogę doczekać się takielunku, normalnie nie można usiedzieć na miejscu


SŁONECZKO

--

 
01-07-11 07:44  Odp: [Relacja] USS Constitution
Mariaszek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 4
 

To dobrze, że taki najarany na to olinowanie jesteś, bo tam Cię czeka mnóstwo roboty, która potrafi zmęczyć:) Tematu nie da się ruszyć bez odpowiedniego nastawienia - oby starczyło Ci go na jak najdłużej:)
Przy okazji gratuluję pięknego kadłuba. Ślicznie go zrobiłeś.

Pozdrawiam

 
01-07-11 14:39  Odp: [Relacja] USS Constitution
SŁONECZKO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 3


 - 2

Witam

Wielkie dzięki za słowa wsparcia i otuchy w tych a jakże trudnych chwilach :)
Kadłub mógł wyjść jeszcze ładniej no ale jest jak jest, olinowanie będzie chwilą wytchnienia w porównaniu z kadłubem.
Tak ciężkiego w sklejaniu kadłuba jeszcze nie miałem, długo trwało poprawne zbudowanie a to dlatego że pośpiech jest wskazany ... no na pewno nie w modelarstwie.
Wiem że udziwniałem ale jakoś nie byłem przekonany do nie usztywniania burt pokładu głównego.
Poskładać te wszystkie burty aby pasowały i nie było szpar, oj było ciekawe.
Jestem pełen podziwu dla projektanta modelu - Jaroda za wykonanie tak wspaniałego modelu.
Nie często można spotkać aby model już leciwy wiekiem i to w dodatku żaglówka, sklejał się tak wyśmienicie!!!!
Chylę czoło i życzę więcej tak trafionych projektów.

Pozdrawiam SŁONECZKO

 
01-07-11 14:58  Odp: [Relacja] USS Constitution
Jarod 



Na Forum:
Galerie - 1
 

He he Dzięki za gratki. W planach są jakieś tam żagielki nawet rozgrzebane, ale niestety wydawcy cisną z innymi tematami.
Oglądam twoją relację i aż serce rośnie - czasami się zastanawiam jak ja dałem radę taką kobyłę z tyloma częściami zaprojektować bez kompa, kreśląc ręcznie tuszem.

 
01-07-11 19:12  Odp: [Relacja] USS Constitution
SZKUTNIK 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj!
Jarod: Też się zastanawiam jak Ty to zrobiłeś zwłaszcza, że USS Constitution to nie jedyny Twój żaglówek takiej wielkości. Na szczęście mamy już komputery ;-)

Panowie: musimy wszyscy razem poprosić gorąco Jaroda by zaprojektował dla nas piękną żaglówkę. Cały czas mu mówię by opracował na nowo, komputerowo Constitution. Plany w rurze leżą i czakają. Ciągle tłumaczy się brakiem czasu.Może Was posłucha.

Pozdrawiam
SZKUTNIK

Post zmieniony (01-07-11 22:39)

 
01-07-11 19:37  Odp: [Relacja] USS Constitution
Jarod 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Szkutnik KURDE ty nie siej prowokacji - mówiłem że przyjdzie taki czas to ruszę.......i prosić nie trzeba bo jak wiesz sentyment mam do tych żagielków KURDE.

Ale awatarka masz wyczesanego, może sobie nowego zrobie.

Post zmieniony (01-07-11 19:38)

 
01-07-11 20:08  Odp: [Relacja] USS Constitution
SŁONECZKO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 3


 - 2

Szkutnik jak bym mógł to bym Ci rękę uścisną bo słowa z ust mi wyjąłeś.
Eh tak sobie myślę... HMS Hero czy jakiś kliper Flying Cloud.
Przychylam się do prośby Szkutnika PLEASE

Jarod w Tobie nadzieja, a my tylko skleimy to co zaprojektujesz :)
--

Post zmieniony (01-07-11 21:51)

 
01-07-11 22:37  Odp: [Relacja] USS Constitution
SZKUTNIK 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj!
Jarod: KURDE nie zmieniaj awatarka, bo ja swój wzorowałem na Twoim, ale nie wyszedł mi tak krzykliwy jak Twój. Mam nadzieję, że teraz ten czas ruszenia z żaglowcami nadejdzie szybciej.
SŁONECZKO: Cieszę się, że nie jestem sam. HMS "Hero", "Flying Cloud'. Ja wspomniałem o nowej USS "Constitution" (w malowaniu czarno-białym), bo to jest jej wątek. Jest tyle pięknych żaglowych tematów do zaprojektowania...Jarod na pewno z czasem coś dla nas pięknego przygotuje. Trzeba tylko poczekać.

--
Pozdrawiam SZKUTNIK
szkutnik-model@wp.pl
Tel. 728 103 661

 
02-07-11 13:50  Odp: [Relacja] USS Constitution
ANDR7EJ 



Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 11


 - 2

Gratuluję ukończenia prac nad kadłubem, faktycznie należą się gromkie
brawa dla Jaroda za perfekcyjne zaprojektowanie modelu. Tworzenie
olinowania jest żmudne i monotonne, ale ja też tak mam, że nie mogę się
tego doczekać. Trzymam więc kciuki i życzę poplątania sznureczków i
podarcia szmatek :-)

--

 
13-11-11 19:03  Odp: [Relacja] USS Constitution
SŁONECZKO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 3


 - 2

Witam wszystkich :)

Po bardzo długiej nieobecności prace w stoczni ruszyły z kopyta.
Zabrałem się konkretnie za wykonanie karonad 32 funtowych na pokładzie górnym, ogrom pracy ale efekt niesamowity.
Mam pytanko odnośnie masztów i rei, jakiego koloru mam użyć do ich pomalowania ?
CDN



pozdrawiam SŁONECZKO

--

 
13-11-11 20:27  Odp: [Relacja] USS Constitution
ANDR7EJ 



Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 11


 - 2

Oj, jest co robić przy tych karonadach. Co do kolorów, to współcześnie: kolumny masztów białe, stengi bramstengi i bombramstengi coś w rodzaju brązowego, a reje czarne. Dla lepszego zobrazowania zamieszczam dwie fotki 1 i 2
Daleki jestem od wtrącania się w budowany przez Ciebie model, ale jeżeli wykonujesz w standardzie, to powinieneś wykonać drzewce w kolorze zaproponowanym przez wydawnictwo.

--

 
13-11-11 22:01  Odp: [Relacja] USS Constitution
Jarod 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Tak, Andrzej tylko czy kolor podany przez wydawnictwo jest kolorem ? Jak patrze na ten kolor jasnej sraki nawet po wielu latach szlag mnie trafia. A jak widać od początku tej relacji nie jest to standard.

 
14-11-11 10:16  Odp: [Relacja] USS Constitution
waldi 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

. Prawda że kolor tego modelu jest "troszkę" dziwny i dlatego ja go zmieniłem na bardziej "drewniany" ale skoro kadłub jest w kolorze oryginalnym to myślę że maszty, reje itp. powinny już w tym kolorze pozostać.

--
Pozdrawiam

 
14-11-11 17:39  Odp: [Relacja] USS Constitution
SŁONECZKO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 3


 - 2

Dziękuję za odpowiedź

Co do koloru to faktycznie jest on jaki jest, a wszyscy widzą jaki jest więc komentować nie trzeba.
Masztów i rej nie będę oklejał kartonem bo sam nie wiem co z tego może wyjść a pomaluję, tylko sam nie wiem Farba czy Bejca i lakier?
W opisie nie jest powiedziane czym.
W miarę budowy modelu, nawet nie sądziłem że wszystko będzie szło tak prosto, wszystko do siebie pasuje, opis jest zrobiony naprawdę rzetelnie :)) Gromkie brawa w tej chwili i owacja na stojąco !!! (albo jestem na tyle kumaty że potrafię to wszystko odczytać i poukładać w całość).
Nie wiem czy moja budowa kwalifikuje się do klasy STANDARD, bo dna nie szpachlowałem lub nie zmalowałem całości retusz krawędzi oczywiście jest dopuszczalny, drzewce jak i olinowanie wykonam jak w opisie.
Chyba że zawiniłem tymi usztywnieniami kadłuba i kolejnością budowy?

Pozdrawiam wszystkich, SŁONECZKO

PS: pomimo że model ma już swoje latka, to nie wiem ale chyba nikt nie zaprojektował podobnego wielkością modelu :)) aczkolwiek mogę być w błędzie.

 
20-11-11 18:27  Odp: [Relacja] USS Constitution
malakser 



Na Forum:
Galerie - 24
 

Piękny żaglowiec . Tylko pozazdrościć umiejetności .

Podzielę się tapetką jak najbardziej w temacie :D



Post zmieniony (20-11-11 18:28)

 
30-12-11 18:48  Odp: [Relacja] USS Constitution
SŁONECZKO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 3


 - 2

Witam wszystkich

Dobrnąłem wreszcie do instalacji artylerii górnego pokładu działowego.
Lawetę ustawiłem na sucho. Zapowiada się niezła zabawa :))
Kilka fotek



Pozdrawiam SŁONECZKO

--

 
31-12-11 16:59  Odp: [Relacja] USS Constitution
SŁONECZKO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 3


 - 2

Witam

Pytanie do Wszystkich, czy ma ktoś jakiś patent na zwijanie nici pozostałej po wyjściu z bloczka jak na zdjęciu?

<[/IMG] >

--

 
31-12-11 17:12  Odp: [Relacja] USS Constitution
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Ciężko ale się da. Przyszpilam koniec nitki do tekturki na której jest naklejona taśma i owijam nitkę wokół szpilki klejąc klejem szybkoschnącym co jakiś kawałek. Taśma jest po to by nitka nie przykleiła się do tekturki. Po nawinięciu maluję kaponem.



--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
01-01-12 17:02  Odp: [Relacja] USS Constitution
ANDR7EJ 



Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 11


 - 2

Jeżeli dobrze zrozumiałem chodzi o klarowanie liny w słoneczko, ja wykonuję to tak:



Odcinki liny (nitek) przyklejam do bibułki, następnie pomagając sobie pęsetą i patyczkiem zwijam spiralnie zwój obok zwoju. Do klejenia używam lekko rozcieńczony wikol. Gdy klej wyschnie wycinam krążek ze słoneczkiem.



Po zamocowaniu lawety i bloków na stałe, przewlekam linę przez bloki. Po czym pomagając sobie pęsetą naciągam ją i zabezpieczam klejem linę, która wychodzi z bloczka. Przycinam ją możliwi jak najkrócej (najlepiej w bloczku) i w to miejsce wklejam linę ze słoneczka.

--

 
02-01-12 09:22  Odp: [Relacja] USS Constitution
SŁONECZKO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 3


 - 2

OSTOJA i ANDR7EJ dzięki wielkie za pomoc :))

 
21-01-12 19:18  Odp: [Relacja] USS Constitution
SŁONECZKO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 3


 - 2

Witam
Po przerwie doszło kilka drobiazgów, choć przyznam że teraz to dopiero zacznie się gmatwanina, nie wiem chyba co mnie czeka :))






CDN

--

 
21-01-12 19:40  Odp: [Relacja] USS Constitution
Mariaszek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 4
 

Słoneczko - lepiej nie wiedzieć:) Ale jak będziesz robić krok po kroczku, tak solidnie jak do tej pory, to efekt będzie imponujący.

Powodzenia!

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024