FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 8 z 10Strony:  <=  <-  6  7  8  9  10  ->  => 
18-02-10 16:22  Odp: [Relacja] ORP Orzeł 1/200 (dodatek do MO)
TomS 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Męcz się bo warto. Jak wyżej widać, jednak widać:)



Post zmieniony (18-02-10 16:23)

 
19-02-10 15:24  Odp: [Relacja] ORP Orzeł 1/200 (dodatek do MO)
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Dłubaniny ciąg dalszy :)
Dzisiaj prezentuję koło ratunkowe które jest zawieszone w kiosku i działo Bofors. Kółko można wyciąć z wycinanki ale nie wytrzymałbym psychicznie gdybym powiesił taki płaski element. Kawałek drucika i malowanko daje zupełnie zadowalający efekt. Działo będzie przykryte osłoną więc nie trzeba za bardzo przy nim cudować. Lufa jest zrobiona ze spinacza biurowego. Drut jest kawałkiem wyciągnięty tak żeby został krótki odcinek pustej koszulki znakomicie imitującej lufę:



--
Pozdrawiam!

 
19-02-10 19:45  Odp: [Relacja] ORP Orzeł 1/200 (dodatek do MO)
Bosman 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 8


 - 10

Mozesz mi przyblizyc troszke jak zrobiles kolo ratunkowe? zwykly drucik zwiniety w kolko?

--
Pozdrawiam Malych Modelarzy

 
19-02-10 19:48  Odp: [Relacja] ORP Orzeł 1/200 (dodatek do MO)
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Tak. Zwykły miedziany drucik owinięty na pręciku i pomalowany. Nadmiar drucika oczywiście obcięty :) Granica kolorów jest na łączeniu, dlatego nic nie widać.

--

Pozdrawiam!


Post zmieniony (19-02-10 19:50)

 
20-02-10 10:48  Odp: [Relacja] ORP Orzeł 1/200 (dodatek do MO)
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Cześć!
Wcześniej pisałem że czarną linię wodną zrobię z pomalowanych starych kalkomanii ale stwierdziłem że zleżałe kalkomanie mogą się rozłazić w wodzie i będzie z nich więcej problemu niż pożytku. Ponieważ nie chciało mi się maskować całego modelu żeby namalować taką linię postanowiłem spróbować wykorzystać cienki papier do drukarki który pociąłem na paski i pomalowałem na czarno. Po wyschnięciu farby paseczki przykleiłem do kadłuba. Papier jest na tyle cienki że nie widać uskoku między nim a kadłubem a efekt jest bardzo zadowalający:



--
Pozdrawiam!

 
21-02-10 11:20  Odp: [Relacja] ORP Orzeł 1/200 (dodatek do MO)
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Witam!
Kiosk oraz osłona działa skończone i przyklejone do pokładu:



--
Pozdrawiam!

 
21-02-10 14:30  Odp: [Relacja] ORP Orzeł 1/200 (dodatek do MO)
air_22 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 9


 - 1

Widziałem dziś nowego Małego modelarza z tym modelem. To jest to samo, tez na jedna wręgę, też bez pasków, wszytsko to samo....

 
21-02-10 18:29  Odp: [Relacja] ORP Orzeł 1/200 (dodatek do MO)
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

Chyba żartujesz

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 
21-02-10 23:51  Odp: [Relacja] ORP Orzeł 1/200 (dodatek do MO)
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Powoli dochodzą elementy wyposażenia pokładu oraz inne drobiazgi:



Wiatrochron został oszklony tym samym specyfikiem co okna w kiosku. Na zdjęciu widać jak wysychając robi się przezroczysty:



Niedługo koniec :)

--
Pozdrawiam!

 
23-02-10 19:17  Odp: [Relacja] ORP Orzeł 1/200 (dodatek do MO)
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Witam wszystkich!
To już ostatnia aktualizacja. Dorobiłem całą resztę wyposażenia. Zrobiłem peryskopy i maszt antenowy. Linki to plecionka 0.10 którą dostałem od szwagra wędkarza. Świetnie się sprawdza przy takich naciągach. Jutro werniks i sesja zdjęciowa przy świetle dziennym. A, i jeszcze podstawka z nazwą co by było wiadomo co to za okręt :)



--
Pozdrawiam!

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 8 z 10Strony:  <=  <-  6  7  8  9  10  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024